איך כמעט חתם תמוז בפת

בלעדי: גברי לוי, שהיה לפני כשנה וחצי יו"ר הפועל פ"ת, הכין חוזה ארוך טווח לחלוץ. הכל סוכם, אך פרקליטיו וסוכניו של תמוז התמהמהו. לוי פוטר ורונן אלעד לא השכיל להשלים את המהלך

יום שני 30 אפריל 2007
אשר גולדברג

בשנה האחרונה, מאז שנמכר טוטו תמוז מהפועל פ"ת לבית"ר ירושלים, ישנן גירסאות רבות לאי חתימת החוזה של תמוז בפ"ת, כשעיקר האשמנות נאמרו לכיוונו של גברי לוי.

רק בסוף השבוע האחרון אמר הרוכש החדש של הקבוצה, יגיל מנוביץ', כי לא היה מוכר את תמוז, אם היה במערכת.

מתברר שהכל היה מוכן לחתימה של תמוז על חוזה ארוך טווח ל-5 שנים. את החוזה שלח גברי לוי לאישור עמותת הפועל פ"ת והעומד בראשה, רונן אלעד.

מדובר בטיוטת חוזה שהושג בין לוי לבין אימו המאמצת של תמוז, אורית, סוכניו ופרקליטים משני הצדדים.

החוזה נשלח ע"י גברי לוי לרונן אלעד ביום 10/9/05, אבל נתקע במימושו. כעבור זמן קצר משליחת החוזה הופסקה עבודתו של גברי לוי קבוצה, והחתימה לא הגיעה לידי מימוש.

על פי החוזה אמורה היתה אורית תמוז, אמו של טוטו לזכות במענק של 50 אלף שקלים בעונה שעברה לעזרה ללימודיו של תמוז. תמוז היה אמור לחתום לחמש עונות 2006/7-2010/11. תמוז היה אמור להשתכר בשלוש השנים הראשונות שכר חייל ולגבי השכר בעונה הרביעית והחמישית אמור היה להיערך דיון בעוד שנתיים, או שהשכר היה נקבע על ידי בורר.

עוד מתברר מפרטי ההסכם כי בסיום עונת 2010/11 אמורה היתה להפועל פתח תקוה זכות ראשונים להחתים את תמוז, כאשר על כל הצעה שהשחקן היה מציג, היתה רשאית פתח תקוה להשיב בהצעה נגדית בגובה 90 אחוז מהשכר שהוצע לתמוז.

גורם המקורב לעיסקה אמר:  "זה פספוס ענק של רונן אלעד. הוא יכול היה להחתים את תמוז לחמש שנים ובכך פתח תקוה היתה מרוויחה המון כסף ושחקן נהדר. פשוט מדהים לחשוב שהשחקן היה מרוויח משכורת חייל ופתח תקוה פספסה את ההזדמנות הזו".
 

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק