הישורת האחרונה בדרך לרג

רבע גמר הגביע: הפ' ר"ג תנסה להפריע למכ' חיפה להציל את העונה, הפ' חיפה ואשקלון יילחמו על הזכות להיות סינדרלה, פ"ת ואשדוד ישחזרו את המשחק בשבת וסכנין תנסה לנצל את הכאוס בהפ' ת"א

יום שלישי 01 מאי 2007
אשר גולדברג

המצעד לאיצטדיון ר"ג מתחיל היום. שמונה קבוצות ייצאו לדרך כששבע מהן כבר היו במעמד הזה כשרק מ.ס. אשדוד, אם תנצח, תערוך את הבכורה שלה באיצטדיון הלאומי.

את יריית הפתיחה יוציא השופט אסף קינן בשעה 16:15 באיצטדיון המכתש, שם תארח הפועל ר"ג מהליגה הארצית את מכבי חיפה. ר"ג כבר זכתה לפני שלוש שנים בגביע המדינה, והיריבה אינה מפחידה אותה כלל וכלל כש-3,500 אוהדים, רובם אוהדים של הקבוצה המקומית, יהיו הפעילים ביציעים.

הפועל ר"ג תירגלה באימון המסכם בעיטות הכרעה מ-11 מטר, דבר אשר מראה שבקבוצה מאמינים שהמאמן יובל נעים מסוגל להחזיק מעמד גם 120 דקות. השמות המרכזיים של הפועל ר"ג שכדאי יהיה לשים לב אליהם היום הם הקשר קובי חסן והחלוץ קרלוס צ'קאנה.

מכבי חיפה קיימה אתמול אימון על מגרש שתנאיו דומים למכתש, מגרש עם חול שהכדור מתגלגל בו עקום ומקפץ. למכבי חיפה יחסרו גוסטבו בוקולי ואייל משומר המוצהבים, כשהשחקנים יודעים שבקצה המנהרה, אם יזכו בגביע המדינה הם יקבלו מענק של 75 אלף שקל.

המשחק השני שייצא לדרך בשעה 17:00, שאותו ינהל מנשה משיח יפגיש שתי קבוצות מהליגה הלאומית: הפועל אשקלון והפועל חיפה. אשקלון קיבלה אישור להכניס 2,800 אוהדים ליציעים ובכוונת הקבוצה לשחזר את ההישג מלפני שלוש שנים. הפועל חיפה תגיע עם כ-500 אוהדים ותחסר את שני שחקניה הבולטים, קוני ג'קארטה וסרג' איליי. לשחקנים הובטח ע"י הבעלים יואב כץ טיול לארה"ב אם יזכו בגביע המדינה.

מאיר לוי ישרוק בשעה 18:30 באורווה במשחק בין מכבי פ"ת למ.ס. אשדוד. במכבי פ"ת הזכירו באימונים האחרונים את שנת 1952, שנה בה זכתה הקבוצה בפעם האחרונה בגביע המדינה. הקפטן מראד מגמאדוב שלא שיחק בשבת בגין פציעה יחזור להרכב כמו גם סולי צמח שסיים עונש הרחקה וישחק.

ראשי הקבוצה יוצאים במבצע מיוחד ומחירי הכרטיסים יוזלו בצורה משמעותית. מ.ס. אשדוד הזמינה 18 אוטובוסים ותגיע עם למעלה מ-1,500 מאוהדיה, כולל שחקני מחלקות הנוער לפ"ת. הבשורה היא של המאמן אלון חזן כשדוד רביבו ועידן מליחי שנעדרו תקופה ארוכה כשירים וצפויים לפתוח בהרכב.

מ.ס. אשדוד יודעת שגם אם תזכה בגביע המדינה היא לא תייצג את ישראל בגביע אופ"א, מהסיבה שהיא לא עברה את הרשות לבקרה התקציבית. לאשדוד יש ארון גביעים ריק לחלוטין.

המשחק האחרון ייפתח ב-19:00 בבלומפילד, אותו ינהל חיים יעקב בין הפועל ת"א לבני סכנין. בהפועל ת"א תחת המשבר האחרון סביב השוער שביט אלימלך שנמצא מחוץ לסגל, תפתח בין הקורות עם השוער השלישי שלה, ניל אברבנל.

במרכז ההתקפה יחסר האיש שהעלה את הפועל ת"א לרבע הגמר, זיטו אוגבונה שגמר בגלל פציעה את העונה. השחקנים קיימו היום אסיפה עם הצוות המקצועי כשהמאמן ניר לוין דרש מהשחקנים לשים את כל האירועים בצד ולהתרכז רק במשימת גביע המדינה.

בבני סכנין יש התרגשות גדולה: למעלה מ-5,000 אוהדים יעשו תרגול ראשון בדרך לאיצטדיון ר"ג. בקבוצה מאמינים שאוהד קדוסי, שהחלים משפעת קלה, ימשיך לכבוש את השערים שלו ולעשות חגיגה גדולה במגזר הערבי על חשבונה של הפועל ת"א.
                 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק