מובטחת סינדרלה בגמר

הגרלת חצי גמר הגביע: הפועל ת"א הוגרלה לשחק מו מ.ס. אשדוד במשחק השני והמרכזי. הפועל אשקלון תשחק מול הפועל ר"ג

יום רביעי 02 מאי 2007
אשר גולדברג

הגרלת משחקי חצי גמר גביע המדינה שנערכה הערב במשרדי ההתאחדות לכדורגל, הבטיחה סינדרלה בגמר הגביע. 

שתי קבוצות ליגת העל שנותרו במפעל, הפועל ת"א ומ.ס. אשדוד, הוגרלו לשחק האחת נגד השנייה. לפיכך, אחת מהקבוצות האחרות - הפועל אשקלון מהלאומית או הפועל ר"ג, יוסיפו צבע למעמד הגמר ואולי אפילו יניפו את הגביע הנכסף.

המשחקים יערכו ביום רביעי הבא. המשחק הראשון יהיה בין אשקלון לר"ג והמשחק בין הפועל תל אביב לאשדוד יהיה השני באותו ערב ויהיה המשחק המרכזי.

בהתאחדות לכדורגל משוכנעים כי ביום רביעי הבא יגיעו לפחות 25  אלף צופים לאצטדיון רמת גן. על פי הערכות כל קבוצה תביא עימה בין 6,000 ל-7,000 אוהדים.

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, הגיב על התוצאות: "בגמר תהיה קבוצה אחת מליגת העל, אבל יותר יפה ויותר חשוב זה שתהיה קבוצה מהליגה השנייה או השלישית וזה מה שיפה בגביע. נעשה מבצע שיווק כך שיהיו למעלה מ-30,000 איש לחצי הגמר ולכסף לא צריך לדאוג. אני מקווה שבאשקלון יביאו ילדים מהמתנסים ומבתי הספר, לא כל יום קבוצה כזאת עולה לחצי הגמר."

שחקנה של הפועל אשקלון, אייל שן : מבחינתנו זו הגרלה הכי נוחה. לא קיבלנו קבוצה מליגת העל, שזה היה הכי קשה לעלות. הייתי כבר בשני גמרים וזו הזדמנות להעפיל עם אשקלון. אתמול הקהל הפתיעה במשחק מול חיפה, הגיעו 4000 צופים ואני מקווה שגם בחצי הגמר יבוא קהל וידחוף אותנו לעלות לגמר. למרות שהראש שלנו בלהישאר בליגה. אני אישית הייתי מעדיף קבוצה מליגת העל כדי להראות מה אני יודע."

יו"ר הפועל אשקלון, צ'יקו מגיע: "ביקשתי קיבלתי, אני מקווה שזה יביא אותנו גם לגמר. הראש שלנו עדיין בליגה, אבל אני מקווה שהשחקנים יידעו לעשות סוויץ' חזרה לליגה ואח"כ לחשוב על הפועל ר"ג. לא עשינו כלום אם נזכה בגביע אבל נרד ליגה."

הבעלים של הפועל ר"ג, ירון קוריס: "ני שמח בשמחתו של צ'יקו, אני מקווה שנקלקל להם את השמחה. מי שהעיף את מכבי חיפה מגיע לו לזכות בגביע. הבורות במכתש זה לא מה שניצח, ברבע הגמר ניצחנו בכפר-סבאף במגרש טוב, אז אנחנו יכולים לנצח גם ברמת-גן. יגיעו בסביבות 8,000 איש בוודאות לרמת-גן."

מאמן אשדוד, אלון חזן: "אמרתי כבר אתמול בסיום המשחק מול מכבי פ"ת, שנגריל את הפועל ת"א. זה ממש לא משנה כי ראיתם שכל יריב מסוכן. אם נגיע באותה רמת מוכנות ושאפתנות כמו אתמול, נהיה בעמדה טובה לקראת הגמר."

חלוץ אשדוד, שי הולצמן, שכבש צמד ברבע הגמר: "למדנו שאסור לבקש קבוצות חלשות על הנייר. הפועל ר"ג כבר זכתה בגביע, הפועל אשקלון רושמת הופעה שנייה בחצי הגמר, ולכן אולי דווקא דרך הפועל ת"א נהיה בשיא המחוייבות לעצמנו ולאוהדים."

חלוץ הפועל ת"א, אליניב ברדה, שגם כבש ברבע הגמר: " על פניו זו ההגרלה שהצילה את משחקי חצי הגמר. אם נהיה מרוכזים, נוכל להגיע למעמד הגמר. מ.ס. אשדוד קבוצה חזקה, גם בליגה היו לנו מאבקים קשים איתם."

קשר האדומים, ברוך דגו: "הגרלה קשה, ציפיתי לאחת משתי הקבוצות האחרות. זה לא יהיה קל, גם לא לאשדוד."

צילום: יותם רונן

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק