הבקרה: הפחיתו 4 נק' למכבי

יושב ראש הבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ', דורש הפחתת 4 נק' לצהובים. 3 בנושא חוזהו של ראזיץ' ועוד נקודה על הדשא הסינטטי. חוקרי 'ויצמן יער' העלו טענות קשות נגד דריקס ורחמני. לוני: מכבי היא כמו אמיל זולא

יום חמישי 03 מאי 2007
אלחנן מלמוד

אחרי דיון שהתמשך שעות בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל, ביקש יושב ראש הבקרה התקציבית, יאיר רבינוביץ', להפחית 4 נק' למכבי ת"א בגין עבירות על תקנון הבקרה - 3 בנושא חוזהו של ראזיץ' ועוד נקודה על הדשא הסינטטי. יש לציין כי קבוצתו של לוני הרציקוביץ' נאשמה גם בהעברת כספים לא חוקית כאשר רכשה את החלוץ, מילאן מרדקוביץ'.

מתברר שחוקרי 'ויצמן יער' ביקשו מראשי מכבי תל אביב לשכנע את המנכ"ל לשעבר אלי דריקס להגיע ולהיחקר, אולם דריקס נחקר רק פעם אחת וסירב להגיע לחקירות נוספות.

 החוקרים ביקשו מהחשב לשעבר בני רחמני דרישה לקבלת מסמכים ועל פי טענתם  רחמני הגיע למשרדי החקירות עם מסמך המאשר כי איש העסקים מאיר שמיר העניק תרומה של חמישים אלף דולר לטובת איוואן ראזיץ' וכאן עלה החשש לחוזה כפול.

עוד התברר במהלך הדיון כי יולי שפירא הוא זה שחשוד שהיה סוכן בלתי מורשה שעבד עם מכבי תל אביב.

לוני הרציקוביץ' הדהים את הנוכחים כשמהלך הדיון אמר כי "מכבי תל אביב היא כמו סיפורו של אמיל זולא במשפט דרייפוס".  הרציקוביץ' אף ציטט דברים מתוך וויקפידיה. 

במידה ואכן יופחתו למכבי 4 נקודות, מעבר למאבק האליפות שגם ככה כבר גמור, תסתכן הקבוצה גם באיבוד הכרטיס לאופ"א שכן גם מכבי חיפה וגם מכבי נתניה יתקרבו עד כדי נקודה הפרש בלבד מהצהובים.

גזר הדין בנושא צפוי להתקבל בשבוע הבא.

מיהו אמיל זולא?

באתר וויקפידיה נכתב בין השאר כי: "אמיל זולא היה סופר ופובליציסט צרפתי. ב-1866 התפטר מעבודתו בהוצאת הספרים והחל בכתיבה. בשנת 1898 יצא זולא ללחום את מלחמתו של הקצין היהודי הצרפתי, אלפרד דרייפוס, שהואשם בבגידה במולדתו על לא עוול בכפו. בשורת מאמרים הוכיח זולא כי דרייפוס חף מפשע. ב-13 בינואר 1898, פירסם זולא בעיתון ל'אורור (L'Aurore) של ז'ורז' קלמנסו מכתב פומבי תחת הכותרת "אני מאשים" (בצרפתית: "J'accuse"), בו פנה אל נשיא צרפת פליקס פור והאשים את ראשי הצבא בעיוות דין ובהגנה על המרגל האמיתי בפרשת דרייפוס, (ציטוט מהמכתב - "אני מאשים את בית הדין הצבאי הראשון שהפר את החוק בהרשיעו נאשם על בסיס מסמך שנשאר חסוי. אני מאשים את בית הדין הצבאי השני שזיכה ביודעין אדם אשם"). 

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק