המילטון ישתתף במירוץ גרמניה

פורמולה 1: למרות התאונה שקרתה לו אתמול במשחק הדירוג, יזנק היום לואיס המילטון מהמקום העשירי בגראנד פרי של גרמניה. רייקונן יזנק ראשון

יום ראשון 22 יולי 2007
מערכת TELESPORT

לואיס המילטון, הנהג הבריטי הנפלא של קבוצת מקלארן, שנפצע אמש במקצה הדירוג בגרמניה, אחרי שנכנס בקיר הצמיגים, יתחרה היום במירוץ למרות פציעתו.

המילטון, שאיבד שליטה על רכבו, לקראת סוף החלק השלישי של מקצה הדירוג, נכנס בעוצמה בקיר הצמיגים שלאורך המסלול וניצל מפציעה קשה יותר.

המילטון, שמוליך את טבלת הנהגים, לפני אלונסו האלוף, נבדק היום ע"י הרופא של הפורומולה 1, גארי הרשטיין, שאישר לו להתחרות.

קימי רייקונן מקבוצת רߠו, שסיים ראשון במקצה הדירוג יזנק מהמקום הראשון. פרננדו אלונסו ממקלארן ופיליפה מאסה מפרארי יזנקו במקומות השני והשלישי.

אתמול - המליטון מתרסק

הנהג הבריטי הצעיר, לואיס המילטון התרסק אתמול אחר הצהריים (שבת) במהלך הפוۜ פוזיישן שנערך בגרמניה. למרות זאת הבריטי הצליח לצאת בנס מהאירוע ונשאר בהכרה מלאה.

מכה קשה למקלארן אחר הצהריים על המסלול בגרמניה. הרוכב מספר 1, לואיס המילטון ניצל דיי בנס בהתרסקות בגדר ההפרדה, וכך איבד את הסיכוי לסיים במקום הראשון במקצה הדירוג.&nbͳp;

לואיס המילטון, הצליח להתאושש מעט ולהתייחס לשאלות העיתונאים לגבי מצבו והאם יוכל להתייצב מחר במקצה: "אני לחלוטין מרגיש בסדר גמור, ומאוחר יותר נדר אם אוכל להתחרות מחר במירוץ.

"אני בהחלט מקווה שאוכל להשת۪ף. אני אדם אופטימי מטיבעי, וכעת אני לא רוצה להעריך או לנבא שום דבר".

לאחר המקרה יצא המילטון ישירות מהרכב, כאשר הצוות הרפואי נס לעברו. המנהל של מקלארן, רון דניס, שיחרר הצהרה מהירה לגבי מצבו של המילטון: "הוא (המילטון) בסדרȠגמור. אבל עדיין בספק לגבי השתתפותו מחר במירוץ.

"אין לו כאבים, או עצמות שבורות והוא לא איבד את ההכרה. כרגע לא נחליט לגבי ההשתפותו אלא בעוד מספר שעות".

בעקבות כך המילטון יחל במידה ויהיה כשיר את המירוץ ישירות מהמקום ה-10 מה שיעיב קצ۪ על הרצף שהצליח להשיג הבריטי. 

ללא המילטון: רייקונן ניצח את הפול פוזיישן

מקצה הדירוג אחר הצהריים (שבת) בגרמניה, הופסק למשך חצי שעה בעקבות התאונה של הרוכב הבריטי, לואיס המילטון. משחזרו להקפות ללא המילטון, הצלәח קימי רייקונן מפרארי לזכות בפול פוזיישן.

ההקפה האחרונה של רייקונן הייתה מצויינת עם תוצאה מצויית של 1.31.450 דקה והצליח לעבור את פרננדו אלונסו ממקלארן וחברו לקבוצה פליפה מאסה הברזילאי. 

קימי רייקונן אמר לאחר̠הזכייה: "זה היה קשה, אבל בסופו של דבר צריך להיות סבלני" - רייקונן זכה בפעם האחרונה במקצה דירוג, רק בפתיחת העונה באוסטרליה: "ההקפות היו טובות עבורי, וזה היה קל לקחת את המקצה. המירוץ מחר יהיה קשה, אבל אני אעשה את המיטב".

המקצה הדירוג לא התחיל טוב בעקבות התאונה של המילטון הצעיר, מקווים מחר ראשי התחרות בגרמניה ליום מוצלח של מירוץ וכמובן לראות את האיש של מקלארן חוזר לעניינים, אפילו מהמקום ה-10.

תמונות: רויטרס.

תגובות

טלספורט בפייסבוק