הר הגעש היווני ניצח את טאו

פיינל פור היורוליג: פנאתינייקוס ניצחה את הקבוצה הספרדית 53:67 הרבה בזכות הקהל באולם באתונה. חניכיו של אובראדוביץ' יפגשו את צסק"א מוסקבה. שישקאוקאס: העבודה לא הסתיימה

יום שישי 04 מאי 2007
מערכת TELESPORT

פנאתינייקוס נגד צסק"א מוסקבה - זהו גמר היורוליג הקלאסי שיהיה ביום ראשון.

פאו הבטיחה את עלייתה לגמר לאחר ניצחון 53:67 על טאו ויטוריה.

חניכיו של אוברדוביץ' נעזרו בקהל האדיר שלהם כדי לנצח ללא קושי את הקבוצה הספרדית.

כבר מהפתיחה פאו הוליכה ביתרון מבטיח עליו הצליחה לשמור עד לסיום. טאו הצליחה לצמק מעט ברבע הרביעי, אבל לא הצליחה למנוע את ההפסד.

מאמן אלופת יוון זלקו אובראדוביץ' שועל קרבות ותיק הבטיח לאוהדים בסיום המשחק כי קבוצתו תילחם ביום ראשון בערב. "זוהי מטרה גדולה עבורנו לשחק מול האלופים ואני מבטיח שנילחם" הודיע המאמן שלא ממש נהנה ממשחק קבוצתו בחצי הגמר.

"אני חושב שניצחנו בראש ובראשונה בזכות ההגנה, אך אני לא מרוצה ממשחק ההתקפה שלנו.יש לנו בסגל שחקנים כישרוניים מאד ואני מקווה כי בגמר נשחק יותר טוב. היום כל פרט קטן הכריע".

כוכב פנא הליטאי ריימונד שישקאוקאס הזכיר לכולם כי שום דבר עוד לא הוכרע. " אני שמח אבל העבודה טרם הסתיימה ויש לנו עוד משחק אחד והוא החשוב מכולם".

מהעבר השני בוזידאר מלקוביץ' מאמן טאו נשמע מאוכזב, "הראנו כבר כדורסל טוב יותר" סיכם המאמן את הופעת קבוצתו בחצי הגמר. " היו לנו הרבה בעיות בהתחלה ופאו היא קבוצה שלא מאפשרת לעשות כל כך הרבה טעויות והיא הענישה אותנו באופן מידי".

רבע ראשון

פנאתנייקוס פתחה עם: סאני בצ'ירוביץ, דימטריס  דיאמנטידיס, רמונס שישקאוסקס, מייק באטיסט, דמוס דיקודיס. טאו התחילה עם: איגור רקוצ'ביץ', פרד האוס, פבלו פריניוני, טיאגו ספליטר ולואיס סקולה.

פנאתנייקוס פתחה חזק את המשחק ועלתה ליתרון מוקדם של 3:8 עם סל ופאול של דיקודיס. שלשה של פריניוני החזירה את טאו,  אבל בצ'ירוביץ' החזיר בשלשה משלו והעלה את היוונים ליתרון מוקדם - 7:13. איבוד נוסף של סקולה גרם למליקוביץ' לקחת פסק זמן ראשון במשחק.

חמש נקודות רצופות של אלברטיס, שעלה מהספסל, העלו את היוונים ליתרון שיא - 7:18, דקה לסיום הרבע הראשון. סקולה סגר את הרבע על 18:9 עם שתי קליעות מהעונשין.

רבע שני

גם הרבע השני לא התחיל בחגיגת נקודות. אחרי 3 וחצי דקות משחק ברבע הייתה התוצאה 0:2 לטובת טאו, כשפנא לא מצליחה לייצר שום מצב קליעה בהתקפה. שלשה של חציברטאס החזירה מעט צבע ללחיים של אוברדוביץ', אבל טאו המשיכה לצמצמם ופלניניץ' קבע 15:21.

סלים של באטיסט ו-וויאניץ' שוב נתנו יתרון 11 לפנא (15:26) בתום ריצת 0:5. ארבע נק' של פלניניץ', אולי היחיד שתיפקד בטאו, החזירו -19:26. שתי שלשות של בצ'ירוביץ' ושישקאוסקס שוב נתנו יתרון שיא לפנא - 19:32. סל מדהים של שישקאוסקס בתום המחצית גמר אותה על 21:35 ליוונים.

רבע שלישי

ארדוגן קלע את הנקודות הראשונות ברבע השלישי, שהיו גם הראשונות שלו במשחק. ארדוגן צלף גם שלשה וצימק את היתרון של פנא ל-9 נקודות.

מהצד השני דקוניס קלע 2 נקודות לזכות המארחים. היוונים הצליחו לחזור ליתרון דו ספרתי והובילו 28:41 3 דקות לסיום הרבע. 2 נקודות של פרק הקטינו את היתרון של היוונים ל-11 נקודות דקה לסיום הרבע.

מהצד השני באטיסט הטביע והעלה את פנאתינייקוס ל-13 הפרש. קליעת עונשין של סםליטר חתמה את תוצאת הרבע השלישי - 35:47 ליוונים.

רבע רביעי

טאו צימקה ל-10 נקודות, אבל 6 נקודות רצופות של המארחים העלו אותם ליתרון 16 נקודות. הספרדים לא ויתרו והצליחו לצמק ל-9 נקודות, 5 דקות לסיום.

בפיגור 7 נקודות, סקולה ביצע עבירת תוקף, שהיתה החמישית שלו ויצא מהמגרש. בצ'ירוביץ' קלע 2 זריקות עונשין והעלה את פאו ל-8 נקודות יתרון. ספליטר מהצד השני צימק שוב ל-6 הפרש.

וויניץ' קלע שלשה שהעלתה את פאו ל-10 נקודות יתרון דקה וחצי לסיום.

צילומים: רויטרס.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק