קיובאן: לא נפרק את החבילה

הבעלים של הדאלאס מאבריקס הבטיח כי למרות ההשפלה שעברה קבוצתו בהפסד לגולדן סטייט הוא מתכוון לשמור על כוכביו בקיץ. בינתיים התקשורת המקומית מצאה את האשם - דירק נוביצקי

שבת 05 מאי 2007
רועי רובינשטיין
מארק קיובאן עמד בסיום משחק מספר שש בסדרה מול גולדן סטייט ליד חדר ההלבשה של קבוצתו וחיכה לשחקניו. הבעלים הכי כריזמטי ב-NBA לא ידע כל כך כיצד בדיוק להגיב לתבוסה המשפילה שקבוצתו חוותה בשבועיים האחרונים.

"זה פחות כואב מבעונה בעברה", הודה הבעלים של המאבריקס בעודו עומד לצד חדר ההלבשה. "זה הסיבוב הראשון, לא הצלחנו ועכשיו אנו זקוקים לחשוב על העתיד". 

קיובאן שהפך לבעלי הקבוצה בשנת 2000 בדיוק עשרים שנה לאחר הקמתה הבטיח שלא צפויים שינויים קריטיים אצל המאבריקס לקראת העונה הבאה. 

"אנחנו לא נפרק את החבילה" אמר הבעלים המופרע והאמת הוא צודק, דאלאס שהציגה את הכדורסל הטוב בליגה הסדירה והשיגה דרכו 67 ניצחונות מתוכם 17 רצופים, זקוקה אולי לכמה הכוונות אמנם אך אין איש שפוי בעולם שיקבל כבדרך אגב כל טרייד שיכיל בתוכו מהפך של ממש בקבוצה למשל היפרדות מהכוכב דירק נוביצקי.

הביקורות על נוביצקי ומשחקו צצו בסיום המשחק כפטריות אחרי הגשם. "אייברי היה זקוק לדירק הלוחם שלא הגיע" זעקה כותרת ה "דאלאס ניוז"ביום שישי בבוקר. במאמר של עורך הכדורסל נאמר "ככל שאייברי ג'ונסון שיבח את בראון דיוויס מגולדן סטייט לא יכולנו שלא לחשוב שהתשבוחות שניתנו לאחד, היו סוג של הודה באכזה מהשני [כוכב קבוצתו דירק נוביצקי]".

הכותב המשיך והגדיר את תגובתו של נוביצקי להגנות שהוויריירס שמרו עליו כתגובות פאסיביות וקרות. "הוא קיבל את מה שהשומרים שלו עשו לו, כשהם רצו שהוא ימסור ולא יזרוק - הוא מסר, הם חלמו שהוא יוותר על כל ניסיון לעלות לסל ברגע שתבוא אליו שמירה כפולה - נחשו מה קרה..."

לאחר ההתמקדות בנוביצקי המשיך העיתון המקומי וביקר את כל האירגון. "חשבנו שהם מיוחדים, שהם יביאו לנו אליפות, מסתבר שהם אפילו לא יכולים לשחק שבעה משחקי פלייאוף. הם התגלו כמעמידי פנים, אין ספק כי את ההשלכות למה שקרה בגולדן סטייט ייקחו איתם השחקנים עמוק אל תוך הפגרה".

ככה הסתיימה לה עונה מופלאה של אחת הקבוצות הטובות שראו חובבי ה-NBA בשנים האחרונות, עונה שהחלה עם ארבעה הפסדים רצופים שאליהם הצטרפו אחר כך רק עוד אחד עשר. מולם ניצבו 67 הניצחונות של המאבריקס והמקום הראשון במערב. בפעם האחרונה שקבוצה שסיימה את העונה הסדירה במקום הראשון עפה בסיבוב הראשון זו הייתה סיאטל בשנת 1994. אמש בסיום משחק ההפסד קיובאן נזכר באותה קבוצה ולחש לעיתונאים: "כולם זוכרים את ההדחה שלהם, אבל שנתיים מאוחר יותר הם היו בגמר".  


צילומים: רויטרס

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק