בלי טובות מההתאחדות

ליגת העל: בצל פרשת רזיץ', צימקה הערב מכבי ת"א את הפער מבית"ר ירושלים ל-5 נקודות ופתחה פער זהה על הפועל ת"א במקום השלישי. מכבי הרצליה שוב הסתבכה בתחתית

שבת 05 מאי 2007
מערכת TELESPORT
מכבי ת"א התגברה הערב על פרשת רזיץ' ועל שני ההפסדים האחרונים, מול בני סכנין בגביע ומול בני יהודה בליגה. אחרי ההפסדים של חיפה והפועל ת"א, התרחקו הצהובים מרחק 5 נק' מהאדומים, בדרך לגביע אופ"א.

מכבי הרצליה, לעומת זאת, לא הצליחה להמשיך בשרשרת ההצלחות שלה, שהחלה בניצחון הגדול 0:5 מול הכח עמידר ר"ג ונמשכה עד הניצחון 1:4 מול הפועל ת"א. הניצחון של הכח עמידר ר"ג על הפועל ת"א, קירב את הרצליה כדי 4 נק' בלבד מהקו האדום, שלושה מחזורים בלבד לסיום.

מאמן מכבי ת"א, אלי כהן, היה מרוצה בסיום: "בתקופה כזו, לאחר תקופה של שפל אצלנו, ההפסדים לבני יהודה וסכנין והתיקו מול כפ"ס זה ניצחון חשוב. אנחנו שמנו לעצמנו רגל, כשלנו ברגעים הכי גדולים ויש לי הסברים לזה. אבל קודם כל עייפות היא לא רק פיזית אלא גם מנטלית. לא סתם קבוצות בכירות עפות נגד קבוצות קטנות. במקום לחלק את העומס של הגביע כמו פעם על חמישה חודשים החל מינואר, דוחסים את זה ב-60 יום. הפועל ת"א עכשיו הולכת על הגביע ולא הולך לה בליגה. הקבוצה היום חזרה לעצמה, שיחקה כמו שהם יכולים לשחק, יכלנו להבקיע יותר, אבל אני לא חזיר. אני מקווה שנסיים את המטלות שלנו, נסיים מקום שני ונשיג מקום באירופה".

מאמן הרצליה, פרדי דוד: "הגיע לנו להפסיד את המשחק הזה בתוצאה גבוהה יותר, אבל המשחק הזה מאחורי. גם בני יהודה הפסידה הערב והיא עדיין בתמונה. עשינו סדרה טובה מאד, הצגנו יכולת יוצאת מן הכלל, היתה ירידה אבל אני מקווה שזו ירידה לצורך עליה. הסיפור עוד לא הסתיים, אבל הכח היו מוכנים להתחלף איתנו עם 4 נק' פלוס, אז ה-4 נק' האלו צריכות להספיק לנו".

מכבי ת"א: קאלה, שטרית, יחיאל (ז'אן, 81), מרטינוביץ', שפונגין, איליץ', נמני, מישאלוף, שיבחון (רוסו, 61), פרץ (מרדיקוביץ', 71), ביטון 

מכבי הרצליה: היגינס, עזריה, פטי, מלכה (מימון, 31), אליאב (טרטצקי, 62), דייוויס, ראדי, בוקסנבוים, אדרי, קאמאנאן, מוסטרליץ'

מחצית ראשונה

כבר בדקה ה-2, הזדמנות מצויינת למכבי ת"א. קאלה בעט כדור שוער עד לרחבת הרצליה, שם חיכה משה ביטון, אבל מול הינגיס הוא בעט גבוה מעל לשער.

בדקה ה-9, עוד הזדמנות למשה ביטון, לאחר שקיבל כדור בתוך הרחבה מאבי נמני, אבל ניסה לכדרר ואיבד את הכדור.

עוד 4 דקות חלפו ושוב זה משה ביטון שמקבל כדור ארוך ונכנס לתוך הרחבה, כאשר אבי נמני רץ לצידו. אבל הניסיו של ביטון למסירת רוחב היה רע מאד והרצליה הרחיקה.

בדקה ה-16, קאמאנאן קיבל כדור סמוך למרכז המגרש ורץ לבדו עד קו ה-16 מ' ובעט החוצה.

דקה אחר-כך, עומר פרץ ניסה את כוחו מ-16 מ', אבל הבעיטה החלשה נעצרה על-ידי הינגיס.

בדקה ה-25, כדור חופשי מ-18 מ' מצד שמאל הוגבה לרחבה, יוסי שבחון נגח לעבר ביטון שבעט לשער, הכדור נהדף על-ידי היגינס לעבר אבי יחיאל שבעט פנימה, 0:1 למכבי ת"א.

לא חלפה לה דקה ועוד הזדמנות הלכה לאיבוד בגלל משה ביטון. עומר פרץ השאיר לביטון כדור והתפנה לקבל דאבל-פס, אבל ביטון התעקש שוב לנסות לעבור ואיבד את הכדור.

בדקה ה-28, סוף סוף ביטון עשה את הדבר הנכון. ביטון קיבל את הכדור ממישאלוב בצד שמאל בתוך הרחבה ומסר רוחב קצר ליוסי שבחון שמול השער הריק קבע 0:2.

הרצליה חידשה את המשחק עם כדור מהיר למהרן ראדי, שבעט טיל מ-20 מ', אבל קאלה הדף בקצות האצבעות.

בדקה ה-34 עוד התקפה מהאגף השמאלי, בסיומה שטרית השאיר כדור לאיליץ' על סף הרחבה, אבל הבעיטה של איליץ' נהדפה לחוץ.

מחצית שנייה

כבר עם פתיחת המחצית השנייה, אבי נמני השתלט על כדור תועה ברחבה של הרצליה, תוך שהוא תופס את עזריה, שהפיל אותו. נמני בעט את הפנדל לעמוד. בתווך הורחק יאי יא פטי על-ידי מאיר לוי, עקב התחצפות ותפיסה בידו של השופט.

בדקה ה-50 מוסטרליץ' בעט כדור חזק מ-17 מ', אבל הכדור הלך החוצה.

בדקה ה-53 יוסי שבחון נגח כדור מ-10 מ', אבל הינגיס הצליח להדוף בקושי.

בדקה ה-57, מהרן ראדי מצא את עצמו במצב קורץ בתוך הרחבה, אבל הבעיטה שלו חלפה סנטימטרים מעל הפינה השמאלית של השער.

דקה מאוחר יותר, אבי נמני שוב הוכשל ברחבה, הפעם על ידי דייהו דייוויס, אבל מאיר לוי סימן לכדור קרן.

בדקה ה-77, מרדיקוביץ' קיבל כדור באגף שמאל, נכנס לרחבה והשאיר את משה ביטון מול שער חשוף, 0:3 למכבי ת"א.

בדקה ה-86, מרדיקוביץ' פרץ דרך האמצע לכיוון הרחבה, רוסו פינה לו את הדרך ומרדיקוביץ' בעט כדור טוב, שנהדף על-ידי היגינס.

צילומים: יותם רונן

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק