שחר לזר קם ושאל: ניצחנו?

הצעיר בן ה-14 שנפצע אתמול קשה בטדי שב להכרה. אימו סיפרה לגל"צ: הוא התעורר יפה מאוד. לשמחתינו, אין לו פגיעה מוחית. הוא לא זוכר איפה היה אתמול. נער נוסף בן 15 עדיין במצב קשה

יום שני 07 מאי 2007
אשר גולדברג

הטבה במצבו של שחר לזר , הצעיר בן ה-14 שנפצע אתמול קשה בטדי לאחר המשחק מול הפועל פ"ת.

במהלך היום הרופאים בבית חולים הדסה מיתנו את מינון תרופות ההרדמה של לזר ושל נער נוסף בן 15. המצב של שניהם הוגדר כקשה ובשעה 13:00 לערך לזר שב להכרה. מצבו של הנער השני מוגדר עדיין קשה.

לזר כאמור שב להכרה, ואימו סיפרה לגלי צה"ל: "שחר התעורר יפה מאוד. לשמחתינו אין לו פגיעה מוחית. שחר סובל מכאבים אך הוא יוצא מזה. הוא לא כ"כ זכר איפה הוא היה אתמול ולא ידע איפה הוא נמצא. למרות זאת, כששאלתי אותו הוא נזכר שהוא היה בטדי במשחק, ושאל: "ניצחנו?".

הנער השני בן ה-15 עדיין במצב קשה. המשטרה שוקלת שלא לאפשר לאוהדי בית"ר ירושלים לפרוץ לדשא בסיום המשחק נגד הפועל ת"א - 1,100 שוטרים יהיו במשחק

יהודה לזר, אביו של שחר אמר היום: "לא צריך לדבר. צריך פשוט לעשות הכל כדי שזה לא יקרה יותר. שחר אוהד שרוף של בית"ר. הוא הלך למשחקים ללא חשש. צריך פשוט להיערך מראש. הרי כל אוהד יכול להתסיס אחרים. אני מקווה ששחר יבריא במהרה ושנגיע ביחד לאצטדיון טדי".

במשטרה שוקלים להודיע כי לא יאפשרו לאוהדי בית"ר ירושלים לפרוץ לדשא ביום ראשון בסיום המשחק נגד הפועל ת"א בעקבות אירועי אמש בטדי.

הנושא ייסגר בפגישה עם ראשי בית"ר וההתאחדות לכדורגל. בינתיים מתכננים במשטרה את ההיערכות לקראת משחק האליפות ביום ראשון נגד הפועל ת"א. למשחק צפויים להגיע כ-20 אלף אוהדים.

מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אילן פרנקו, ידרוש להציב מעל 1,100 שוטרים ו-250 סדרנים למשחק הטעון.

בהתאחדות יבדקו את האירוע

האירועים בסיום המשחק נגד הפועל פ"ת הופכים לסיפור של תחקירים, בדיקות והפקת לקחים.

הבעלים, ארקדי גאידמק, השוהה ברוסיה, קיבל לכל אורך הלילה מיועציו חלק מתמונת הפריצה ואוזלת ידם של השוטרים במקום.

גאידמק שוחח עם היו"ר, אלי ארזי, שיגיש לו כבר היום את תוצאות הבדיקה הפנימית ואת המעורבות כביכול של בית"ר באירוע.

דובר הקבוצה, עודד זרגרי ובעלי תפקידים נוספים, ביקרו כבר אחרי חצות את הפצועים המאושפזים ועושים זאת גם החל מהבוקר.

מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, החל בבדיקת הנושא והקים ועדת בדיקה מיוחדת. גם יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, החל מהבוקר לבדוק את האירוע. לזוון יקים היום מסיבת עיתונאים בעניין.

2 פצועים קשה בחגיגות בטדי

כשנותרו 3 מחזורים לסיום העונה, לבית"ר ירושלים פער 8 נקודות מעל למכבי ת"א, השנייה בטבלה, אחרי ניצחון 0:2 על האחרונה, הפועל פ"ת משערים של ברק יצחקי (11) ואבירם ברוכיאן (89).

אחרי הניצחון נראו מראות קשים באיצטדיון "טדי" כאשר קהל אוהדי בית"ר החל לפרוץ למגרש, תוך שהוא מעיף את הגדרות ומוחץ כל מה שבדרכו, למרות שהקבוצה שלו עדיין לא הבטיחה סופית את האליפות. הדיווחים מדברים על 2 פצועים קשה ו-2 בינוני, שפונו באמבולנסים לטיפול  מתוך 24 פצועים בכלל. מפקד מד"א במקום: "הפעלנו נוהל אירוע רב נפגעים, כמה מהם במצב קשה". 

מפכ"ל המשטרה, דודי כהן, הגיע למקום האירוע על מנת להעריך את המצב. לאחר פגישה ארוכה עם הגורמים שנכחו בשטח יצא המפכ"ל לתקשורת ואמר: "היה פה אירוע חמור. מדובר לא בשדה קרב אלא באיצטדיון כדורגל. החלטתי על הקמת ועדת בדיקה מיוחדת שתתחיל לעבוד כבר מחר בבוקר" 

ארקדי גאידמק שנמצא בחו"ל לרגל עסקיו, שוחח טלפונית  עם חדשות הספורט של ערוץ 5 והגיב לאירוע המצער: "זו טרגדיה גדולה, אני מאוכזב ומצטער מאוד. לא היה מה לחגוג. צריך לחשוב איך לעזור לאנשים שנפגעו ואיך למנוע הישנות אירועים שכאלו. לצערי תאונות קורות, אין לי מחשבה לעזוב את עולם הכדורגל בעקבות המקרה, זה לא קשור לספורט". 
יו"ר בית"ר, איש המשטרה לשעבר, אלי ארזי: "קבענו עם מפקד המחוז לשבת ולדבר מה קרה היום ולפי זה נפעל. למדתי להאמין להכל בכדורגל הישראלי. אנשים רצו לחגוג ולא נזהרו. אי אפשר להאשים רק משטרה. לא רציתי שהקהל ייכנס לדשא. מבחינתנו זה לא היה משחק האליפות האמיתי ולכן נערכנו בהתאם. צר לי שזה מה שקרה". 

ניצב אילן פרנקו, מפקד המחוז: "זה לא היה צריך לקרות היום. לא צפינו שתהיה פריצה לכר הדשא. לא נערכנו לפריצה לכר הדשא. ההיערכות, אם זה היה משחק אליפות הייתה שונה לגמרי. מכיוון שהבנו שזה לא משחק אליפות, לא נערכנו כמו שצריך. היה מי שהפך את המשחק הזה לא למשחק ליגה רגיל. אחרי הפיזור נשב ונפיק את כל הלקחים. זה לא מה שהיה צריך לקרות".

אריק בנאדו, שהיה במכבי חיפה, כשקרה מקרה אמיר רנד: "זה מאוד עצוב שיש פצועים. עד היום עצוב לי על אמיר רנד. ליבי עם הפצועים. אני מקווה שזה לא יעיב על השמחה שלנו. באנו לשמוח עם הקהל, והם קפצו עלינו משמחה. אני לא יודע מה קרה שאנשים נפצעו. טבעי שהאוהדים ישמחו. אם הורדת הגדרות תמנע אסונות, אז זה מה שצריכים לעשות. אוטוטו אנחנו אלופים".

מבשל השער לבית"ר, מיכאל זנדברג: "רצתי מהר אחרי שראיתי מה קורה. הצלחתי חלקית להימלט. חבל לי שככה זה נגמר. אני מקווה שהכל יגמר על הצד הטוב ביותר. יש לנו את שבוע הבא לסגור את ענין האליפות. אני מקווה ששבוע הבא הקהל יהיה יותר מאופק. 

מאמן המנצחת, יוסי מזרחי: "אפשר לאחל אליפות, אבל זה עדיין לא נגמר. אנחנו עשינו היום צעד משמעותי לעבר האליפות. עוד תוצאה אחת טובה והאליפות תהיה שלנו. לצערי הרב אנשים נפצעו וזה מוריד קצת מהשמחה. צריך היה לעשות יותר סדר. זה דרכו של הכדורגל הישראלי. הקהל הזה מחכה 9 שנים אליפות ולאנשים אין סבלנות וזו התוצאה. הקריאות של האוהדים לא עושות לי כלום. זה תעודת עניות לכדורגל שלנו. הבטחתי לארקדי אליפות ואני יקיים. השחקנים היו לחוצים היום".

תמונות: בית"רנט

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק