לוזון ביטל את הנסיעה לניון

נשיא אופ"א יזם פגישה עם יו"ר ההתאחדות לכדורגל במטרה לקרב את ישראל לאיגוד הכדורגל האירופי - לוזון ביטל בעקבות אירועי אמש. לוזון במסע"ת על המהומות: האשמה היא באוהדים

יום שני 07 מאי 2007
שלמה חסיד
יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון, ביטל הערב את הנסיעה לניון, שוויץ, לפגישה עם נשיא אופ"א, מישל פלאטיני.

לוזון ביטל את הפגישה בעקבות אירועי אמש בטדי.

הצרפתי ואנשיו יזמו את הפגישה לאחר שכבר הודיעו כי הם מבקשים לקרב את ישראל לאיגוד הכדורגל האירופי. פלאטיני רואה בלוזון את האיש שיוביל מהלכים שונים לקידום הכדורגל.

אופ"א אמורה להיות מעורבת בפרוייקטים שונים כשישראל נבחרה לאחת המדינות להוביל הליכים שונים החל מנבחרות הנוער והמועדונים. לפני שבוע כבר נפגש לוזון עם נשיא פיפ"א, סם בלאטר.


לוזון: האשמה היא באוהדים

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון ערך היום מסיבת עיתונאים בעקבות האירועים אתמול בטדי.

לוזון אמר כי "נגד בית"ר ירושלים יוגש כתב אישום חמור מאוד על מה שהיה. אני לא יודע מה תהיה הדרישה לעונש ומה יהיה העונש. החל מהעונה הבאה נדרוש להחמיר עם העונשים, כך שיהיו יותר עונשי רדיוס ויתר הורדת נקודות. ייתכן מאוד שבית"ר תספוג עונש קשה. אולי המשחק הקרוב של בית"ר מול הפועל תל אביב לא יהיה בטדי ואולי יהיה בלי קהל".

לוזון סיפר שבישיבת מזכירות ההתאחדות עלתה ההצעה לפנות מידית למשטרת ישראל בדרישה להוציא את השוטרים מהמגרשים ולפנות מקום לסדרנים. לוזון: "הקבוצות צריכות להיות אחראיות על הקהל. מי שאשם במה שקרה זה הקהל שפרץ למגרש. אני לא מצליח להבין למה אוהדים פורצים למגרש ולא יושבים ביציע. אפשר לחגוג ביציע. זה היה כמו עדר פילים בג'ונגל. אני לא מבין איך לאוהדים לא אכפת מקנסות. מי שלא אכפת לו מקנסות הוא לא אוהד של הקבוצה".

לוזון ביקש שלא להתייחס לאירועים שהתרחשו בשנים האחרונות: "אני יו"ר ההתאחדות מ-17 במרץ ואותי מעניין רק מה שקרה מאז".

לוזון זעם כשנשאל על חלקה של ההתאחדות בנושא: "ההתאחדות לא אחראית על מגרשי הכדורגל. ההתאחדות צריכה לנהל את הכדורגל. יש אחריות של הקבוצה על האוהדים שלה. קבוצה שעפה מגביע אופ"א מאשימים את הקבוצה ולא את ההתאחדות שלה. זה לא אומר שעשינו מספיק. נעשה, אבל סוף מעשה במחשבה תחילה".
 
אחד מחברי מזכירות ההתאחדות העלה הצעה לדחות את משחקי חצי גמר הגביע, אולם ההצעה נדחתה על הסף.

לצפייה במסיבת העיתונאים לחצו PLAY מתחת לתמונה

צילום ועריכה: נפתלי חזקיה

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק