פאר: מתחילה להתרגל לחימר

ברלין: הישראלית גברה 1:6 2:6 על גרונפלד (46 בעולם) בפתיחת הטורניר היוקרתי. פאר עלתה למקום ה-15, אובזילר וסמשנובה החליפו מקומות. ספרד: אוקון בסיבוב השני

יום שני 07 מאי 2007
אורן קורנפלד

שחר פאר פתחה ברגל ימין את הופעתה בטורניר היוקרתי בברלין, גרמניה (סך פרסים של 1,340,000 דולר).

הישראלית המדורגת 13 בטורניר ניצחה בקלות תוך 74 דקות 1:6 2:6 את אנה לנה-גרונפלד הגרמניה המדורגת 46 בעולם.

פאר תפגוש בשלב הבא את המנצחת בין אלני דנילידו היווניה למרטינה מולר הגרמניה. ברבע הגמר תחכה, ככל הנראה, סבטלנה קוזנייצובה המדורגת 3 בטורניר.

לאחר המשחק אמרה פאר: "היה גשום כאן במשך כל היום והמשחק נדחה, אך בכל מקרה הגעתי מרוכזת ועשיתי את מה שהייתי צריכה לעשות. לנה-גרונפלד לא שיחקה טוב וגם אני לא הייתי כ"כ טובה. אני מתחילה להתרגל למשטח (חימר) וזה תמיד חשוב עבורי לנצח בסיבוב הראשון בטורנירים הללו".

מהלך המשחק

פאר שמרה על משחקון ההגשה שלה ושברה במשחקון השני בדרך ל-0:2. הישראלית המשיכה את הפתיחה המצויינת ועלתה ל-0:3. פאר שוב שברה ועלתה ל-0:4 קליל.

פאר כבר עלתה ל-0:5 לפני שהגרמניה ניצחה וצימקה ל-5:1. הישראלית ניצחה את משחקון ההגשה ואת המערכה 1:6.

פאר שברה את המשחקון הראשון במערכה השנייה ועלתה ל-0:1. פאר גם לקחה את משחקון ההגשה ועלתה ל-0:2.

הגרמניה לקחה את משחקון ההגשה שלה וצימקה ל-2:1. פאר שמרה על ההגשה ועלתה ל-1:3. הישראלית שוב שברה ועלתה ל-1:4. הגרמניה צימקה ל-4:2. פאר שמרה על ההגשה ושברה שוב בדרך ל-2:6.

דירוג: סמשנובה ואובזילר החליפו מקומות

היום פורסם דירוג הנשים בטניס, כאשר שחר פאר עלתה למקום ה-15 (התקדמות של שלב אחד) זאת למרות שבשבוע שעבר לא השתתפה בטורניר בסבב.

החדשות החמות הן החלפת המקומות בין אנה סמשנובה וציפי אובזילר. אובזילר הפכה היום לטניסאית מספר 2 של ישראל אחרי שהתקדמה ארבעה מקומות ורשמה את דירוג השיא שלה, המקום ה-89. סמשנובה ירדה מקום אחד למקום ה-91.

בדירוג העולמי החליפו סבטלנה קוזנייצובה וקים קלייסטרס מקומות. הבלגית שפרשה השבוע ירדה למקום החמישי, ואילו הטניסאית הרוסייה עלתה למקום הרביעי. ברשימת שלושת הגדולות אין שינויים: ז'סטין הנין עדיין ראשונה, מריה שראפובה שנייה ואמלי מורסמו שלישית.

ספרד: אוקון עלה לסיבוב השני

המחבט הבכיר של ישראל, נועם אוקון העפיל היום לסיבוב השני של הצ'לנג'ר בלאס פלמאס, ספרד (פרסים בסך 25 אלף דולר).

אוקון המדורג שביעי בטורניר (176 בעולם) גבר על קרלוס סלמנקה (279 בעולם) הקולומביאני 4:6, 6:3 ו-1:6 בדרך לפגישה עם מייקל רידרסטדט השבדי שהעפיל מהמוקדמות (291 בעולם).

אלוף ישראל, דודי סלע (193 בעולם) יחל את הופעותיו מחר כשיפגוש את בוריס פשאנסקי הסרבי המדורג שמיני בטורניר (178 בעולם). סלע העפיל היום לסיבוב השני בטורניר הזוגות (רבע הגמר) אחרי שניצח עם רידרסטדט השבדי (יריבו של אוקון) 6:2, 2:6 ו-8:10 את מרקו פדריני ואנדראה סטופיני האיטלקים.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק