מכבי וההתאחדות מאשימות

בעקבות עונש הפחתת שתי הנקודות הוציאה מכבי ת"א הודעה: החוקים נקטו בשיטות עבודה שחוטאות את האמת. ההדלפות היו מגמתיות. ההתאחדות הגיבה: זה מסע הסתה

יום שני 07 מאי 2007
אשר גולדברג

במכבי ת"א הגיבו הערב (שני) בחריפות על עונש הפחתת שתי הנקודות בפועל בעקבות העבירה על תקנון בקרת התקציבים.

במועדון הוציאו הודעה רשמית בנושא: "ראשית על רקע ארועי אתמול באצטדיון 'טדי' אנו מאחלים לפצועים ולמשפחות רפואה שלמה והחלמה מהירה ומי ייתן ולא נדע לעולם ארועים ותקלות מסוג זו. בהמשך לפסק הדין של בית הדין המשמעתי, אנו מצרים על פסק הדין ובמיוחד על גזר הדין ובכוונתנו לערער לבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בימים הקרובים.

"בהמשך לפירסומים כביכול בתקשורת המצטטים גורמים במכבי ת"א שמדברים בגנותו של המנכ"ל לשעבר אלי דריקס, הרינו להודיע שאלי דריקס שיתף פעולה עם מועדון הכדורגל לאורך כל הזמן, בין היתר הגיע לחקירה של משרד החקירות והציע לחוקרים להשלים כל מידע להם הם יידרשו בהמשך הדרך לאחר סיום הבדיקות במכבי.

"לאור התנהגותם הפסולה של החוקרים במהלך החקירות, עובדה שבאה גם לידי ביטוי בעדותם בבית הדין המשמעתי, עדות שחטאה לאמת בלשון המעטה, והעובדה שההדלפות לתקשורת היו מגמתיות והראו מגמה לא חיובית, בקריאה החדשה של החוקרים בהמשך הדרך הודיע להם אלי שבעקבות שיטות העבודה שלהם שחוטאות לאמת אין שום עניין לשתף פעולה עם המחול התקשורתי והשיטות שבהן נקטו החוקרים.

"אלי דריקס שיתף פעולה עם מועדון הכדורגל ומספק את כל מה שנדרש באופן שוטף, בין אם זה במידע או בכל צורה אחרת ונעשה כאן עוול בכל ההתייחסות אליו ולמעשיו".

בתגובה לדברים הקשים, גם ההתאחדות לכדורגל הוציאה הודעה, שזוהי לשונה: "ההתאחדות לכדורגל דוחה את האמירות והאשמות שמשמיעים נציגי מכבי תל אביב כנגד ההתאחדות וממלאי תפקידים בה, אמירות אשר מוטב ולא היו נאמרות כלל.

"אמירות אלה מהוות לא אחרת מאשר הסתה כנגד מוסדות ההתאחדות וכפי שקבע ביה"ד בהחלטתו אל להתפלא לבעל קבוצה המנסה: "לרחוץ בטוהר ידיו וייטען שאינו שולט באוהדיו".

"ביה"ד המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל, הפועל באופן עצמאי וללא משוא פנים, קבע כי מדובר באחת העבירות החמורות בתקנון הרשות לבקרת תקציבים.

"בכל הקשור להתנהלותה של קבוצת מכבי תל אביב, החלטת ביה"ד מדברת בעד עצמה. העלמה מכוונת של מסמכים שלא בתום לב, ניצול צד שלישי לטובת הקבוצה, חוסר נכונות לשתף פעולה והתחכום בהן בוצעו הפעולות הינן רק חלק מהממצאים החמורים אשר התגלו והוכחו בפני בית הדין.

"יתרה מזאת, בחר ביה"ד להתייחס לאמירות כנגד ההתאחדות שהושמעו ע"י נציגי מכבי ת"א ואשר מנסות לשוות להן ציביון של רדיפה ואמר כי: "זוהי דרך נלוזה ובלתי ראוייה להתגונן כנגד אשמה כה ברורה. מה הפלא שאוהדי הנאשמת, שמטבע קיומם כאוהדים, הולכים אחר הקבוצה בעיניים עצומות, מגיעים לכלל התלהמות כנגד המוסדות המהווים בסיס לקיום הפעילות הספורטיבית של אגודתם".

"מסע ההסתה שמנהלת מכבי ת"א מזה מספר שבועות כנגד ההתאחדות וממלאי תפקידים בה, נועד על מנת להסיט את תשומת הלב הציבורית ובכלל זה של אוהדיה מהעבירות שביצעה הקבוצה ואשר ביה"ד אמר את דברו בעניין זה באופן נחרץ.

בעניין זה פעלה מכבי ת"א וידיה אינן נקיות. טוב תעשה הקבוצה אם תבדוק אצלה בבית פנימה במקום להטיף להתאחדות ונגדה על שחשפה את עברותיה והביאה אמת לדין".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק