ראסמוסן נזרק מהמירוץ

בתום יום עמוס בפרשיות, ניצח הרוכב הדני את הקטע ה-16, אך כמה שעות לאחר מכן קיבל הודעה על כך שהוא מחוץ למירוץ בעקבות החשדות הגוברים לשימוש בסמים מצידו

יום חמישי 26 יולי 2007
מערכת TELESPORT
הטור דה פראנס ממשיך לספק כותרות, ולא מבחינת רמת התחרות, אלא בשני היבטים עיקריים: ההיבט הלאומי וההיבט הלא-ספורטיבי.

פיצוץ נשמע אתמול בחלק הספרדי של הטור כאשר שתי פצצות התפוצצו ובמזל גדול לא גרמו לנפגעים בנפש. קדם לפיצוץ שיחת טלפון מאדם שטען כי הוא משתייך למחתרת הבאסקית ETA שצלצל למשרד התחבורה הספרדי.

המחתרת עצמה מנהלת מאבק מזוין על זכויות לאומיות בחבל הבאסקים בצפון המדינה ב-40 השנה האחרונות.

ומעבר לכך, בהיבט הӜא ספורטיבי, גם היום נתפס רוכב שהשתמש בחומרים אסורים. שמו של הרוכב טרם פורסם. בעיתון הצרפתי "לאקיפ" פורסם כי הרוכב נתפס לאחר הקטע ה-11. הפרשה הטרייה הזו מתחברת למידע מאתמול כי אלכסנדר וינוקורוב שסיים במקום הראשון את הקטע ה-15 נתפס משתמש בחומרים אסורים. בעקבות המקרה פרשה קבוצתו, אסטנה שהובילה בדירוג הקבוצות.

בצל הפרשיות, ראסמוסן ניצח וכמה שעות אחרי נזרק

שמונה רוכבים הפגינו היום כנגד תופעת הסמים כשדחו את זינוקם בעשר דקות. כמו-כן, הקהל המקומי קיבל את מיכאל ראסמוסן הדני והאיש בעל החולצה הצהובה, בשריקות בוז צורמות בפתיחת הקטע באורטז, בעקבות הטענות שעלו נגדו על כך שהתחמק מבדיקות הסמים לפני פתיחת הטור.

כל זה לא הפריע לרוכב הדני לעשות היום צעד גדול מאוד שעשה רושם חיובי כי הוא בדרך לתואר אך לא כך היו הۓברים. ראסמוסן ניצח בקרב ישיר את שלושת הדולקים אחריו בדירוג הכללי, וחצה את קו הסיום ראשון לאחר 6 שעות 23 דקות ו-21 שניות ופתח פער של 3 דקות ו-10 שניות בדירוג הכללי על פני הספרדי אלברטו קונטאדור שבמקום השני.

מספר שעות אחרי המירוץ הוא קיבל הודעה שהוא מודח מהקבוצה הדנית, בעקבות החשדות ההולכים וגוברים בגין שימוש של רוסמסן בסמים ממריצים. בעקבתו הדחתו, החולצה הצהובה עוברת לאלברטו קונטאדור.

צילום: רויטרס

תגובות

טלספורט בפייסבוק