ישראל חגגה מול סלובקיה

מוקדמות אליפות אירופה לנוער: חניכיו של זאב זלצר הביסו הערב את סלובקיה 0:6 במסגרת המשחק הראשון של המוקדמות- בוזגלו, תמוז, עזריאל, נאתכו וביטון (צמד) כבשו. במשחק המקביל ניצחה צרפת את פולין 1:3

יום שלישי 08 מאי 2007
אשר גולדברג

הישג מצויין לחניכים של זאביק זלצר הערב בנס ציונה. נבחרת הנוער, בראשותם של מאור בוזגלו וטוטו תמוז, הביסה הערב את נבחרתה המקבילה של סלובקיה 0:6 ופתחה ברגל ימין את הטורניר המרובע, על הזכות להעפיל לאליפות אירופה. 

כבר בדקה השלישית העלה מאור בוזגלו את ישראל ליתרון בפנדל, אחרי שהוכשל ברחבה. טוטו תמוז רשם את השני בדקה ה-18, אחרי השמטה של השוער הסלובקי רוז'ניק. חן עזריאל כבש את השלישי 4 דקות בתוך המחצית השנייה, אחרי בישול גדול של ביברס נאתכו, ונאתכו עצמו כבש את הרביעי בדקה ה-59, אחרי עוד  טעות של השוער הסלובקי. דוד ביטון המחליף השלים את השישייה עם צמד מאוחר.

כעת יש לישראל סיכוי מצויין להעפיל לטורניר אליפות אירופה, שייערך באוסטריה בחודש יוני. במשחק המקביל בבית ניצחה צרפת את פולין 1:3 וכנראה שהמשחק מולה ביום ראשון יהיה המשחק על ההעפלה. ביום חמישי תתמודד הנבחרת מול פולין, ללא ביברס נאתכו המושעה.


זאביק זלצר, מאמן הנבחרת אמר אחרי המשחק: "ניצחון מתוק מאוד שלנו, האמת שלא ציפינו, הכול התפרץ בבת אחת, קצת מפחיד אותי הניצחון הזה, כי אני מכיר את האופורייה. מצפים לנו שני משחקים קשים עכשיו, בהם נחסר את ביברס נאתכו, אבל אני מקווה שנמצא מישהו אחר ונוכל להעפיל".

מהלך המשחק

כבר בדקה ה-3 נאתכו מסר לבוזגלו שהוכשל ברחבה ע"י שוער סלובקיה. בוזלו בעט את הפנדל פנימה וקבע 0:1 לישראל.

בדקה ה-18 עזריאל פרץ מצד ימין ומסר כדור רוחב. שוער סלובקיה השמיט ותמוז עבר אותו וגילגל פנימה. 0:2 לישראל. הנבחרת שמרה על היתרון עד למחצית.

4 דקות בתוך המחצית השנייה נאתכו מסר כדור עומק ענק לעזריאל שעבר את השוער ומול שער ריק לא התקשה לקבוע 0:3.

בדקה ה-59 אבוקראט הגביה מצד ימין, תמוז הקדים את השוער הסלובקי ונגח לרוחב השער, ונאתכו דחק פנימה. 0:4.

בדקה ה-86 העלה דוד ביטון המחליף את ישראל ליתרון 0:5. דוד ביטון המחליף נשאר בלתי מכוסה לכדור קרן ודחק מקרוב פנימה - 0:5.

בתוספת הזמן כבש דוד ביטון את השני שלו והשישי של ישראל! ביטון לקח את הכדור ממרכז המגרש, עבר שלושה שחקנים וקבע 0:6 מדהים לישראל.

ישראל: מסיקה, שקלים, אלקיים, ראש, נאתכו, אבוקראט, בוזגלו, כיאל, עזריאל, קפילוטו, תמוז.

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק