לוני: לא היה ולא נברא

הבעלים של מכבי ת"א מכחיש את הפרסומים בתקשורת על כך שקרא לעונש לקבוצתו: קונספירציה מגוחכת. מכבי הציבה רשימת דרישות להתאחדות

יום שלישי 08 מאי 2007
אשר גולדברג

בהמשך לפסק הדין של בית הדין המשמעתי מאתמול (שני) בערב, הוציאה מכבי ת"א הודעה רשמית. 

בשיחות השונות שהתקיימו עם אנשי המדייה נאמר שזו תהיה התגובה היחידה שהמועדון יוציא בשלב זה, עד להגשת הערעור בבבית בדין של ההתאחדות.

הפרסום שניתן הבוקר (שלישי) "קונספירציה מגוחכת" בעיתונות לא היה, לא נברא ולא קשור לנושא. על רקע הפרסומים באתר ההתאחדות לכדורגל על ההסתה כביכול שנעשית ע"י מכבי ת"א נגד מוסדות ההתאחדות מצורף בזאת הדרישות שמביאה מכבי ת"א כלפי ההתאחדות לכדורגל, שכבדרך אגב עלו כבר בעשר השנים האחרונות.

אוהדי הקבוצה, בניגוד לפרסומים, לא הולכים בעינים עצומות אחרי המועדון וזאת בניגוד בלשון המעטה ולאורך כל השנים לא יצאו כנגד ההתאחדות לכדורגל או מוסדותיה.

דרישות מכבי ת"א מההתאחדות:

יישום לאלתר של דו"ח סטרשנוב כלשונו .

קיום לאלתר של בחירות חשאיות ללא יפויי כוח לתפקיד יו"ר ההתאחדות לכדורגל.

שכירת שירותי חברה יעוץ בינלאומית בעלת ניסיון מוכח לארגון מחדש של כל מבנה ההתאחדות לכדורגל והפרדת רשויות פנימית ראויה.

הקמת מנהלות ליגה נפרדות לכל אחת  מהליגות המקצועניות במתכונת ועל בסיס תקנוני בדומה למבנה בליגה האנגלית.

העברת מבנה ההוצאות וההכנסות בליגות המקצועניות לבוררות  ב CAS בציריך, לצורך קביעת פרמטרים הוגנים וראויים בהתאם לקיים ב  UEFA ו/או בליגות המובילות באירופה.

שינוי חוק הספורט:

העברת הזכויות על שם המועדון ממרכז הספורט למועדונים והאגודות

באותם מקרים שמועדון אינו מעוניין בשרותיו של המרכז יופנו עמלות מועצת ההימורים בסך 15%, שמועברות כיום למרכזי הספורט ,למועדון.

הקמתה של ועדת בדיקה ממלכתית לחקור את התנהלות ענף הכדורגל המקצועני בישראל במהלך 7 השנים האחרונות בדגשים על התחומים הבאים:

איגוד השופטים – בכלל זאת מינוי שופטים וקידומם, השפעה של בעלי תפקידים בקבוצות או בהתאחדות על מינוי שופטים למשחקים, תוכן הדוחות של שופטי משחקים ואמינותם, מינוי משבצי שופטים ותנאי העסקתם, הרכב הועדה למינוי יו"ר איגוד השופטים .

התנהלות ועדת הכספים בדגש על המכרזים של ההתאחדות לכדורגל, מבנה ועדות ייעודיות לנושאים מסוימים והקשר של תוצאות המכרזים לקבוצות בליגת העל.

הקשר בין מרכזי הספורט למינוי היועץ המשפטי והתובע של ההתאחדות לכדורגל

התנהלות תובע ההתאחדות לכדורגל ומערך הגשת תביעות כנגד יחידים ומועדונים, הקשר בין התובע לאישים בהתאחדות לכדורגל והשפעתם על החלטותיו.

מערך הבקרה של ההתאחדות לכדורגל בכל הנוגע לעמידה בדרישות החוק של גופי הניהול והפעילים ובכלל זאת , מינוי מנכ"ל ללא מכרז ובידיעה שאינו מתאים לתפקידו, העדר מכרזים לקבלני מפתח כגון היועץ המשפטי ותובע ההתאחדות, דרך אישור התקציב השנתי ושקיפות הנתונים לכל בעלי התפקידים הרשמיים בהתאחדות .

המלצה – בפני הועדה יועמד דו"ח החקירה של השופט החוקר מאיטליה ופסקי הדין כנגד הקבוצות כתוצאה מאותה החקירה. 

השעיה לאלתר של תובע ההתאחדות לכדורגל מתפקידו על רקע מדיניות של איפה ואיפה, עד אחרי בחינה של התנהלות זו ע"י ועדת הבדיקה הממלכתית או גורם חיצוני כגון משטרת ישראל.

פיטורין לאלתר של מנכ"ל ההתאחדות חיים צימר על העובדה שהוא מונה ללא מכרז ראוי, אין לו את הכישורים והיכולת לנהל גוף מורכב ,כאשר למשרה זו יש ביקוש ומועמדים טובים וראויים מתחומי המשק השונים.

קביעה של תקנון יסוד שימנע באופן מוחלט מינוי של בעלי קבוצות ובני משפחותיהם לתפקידי מפתח ובמיוחד ליו"ר וממלא מקומו בהתאחדות לכדורגל בישראל.

 

 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק