מכבי ראשון עלתה ליתרון 1:2

כדוריד: חניכיו של גלעד מאור עשו מהפך מדהים במחצית השנייה וניצחו את הפועל ראשון, 30:32 בחוץ. ניצחון של מכבי במשחק הבא בבית, יבטיח להם אליפות. גלעד מאור: "אנחנו הקבוצה הכי טובה בשלוש השנים האחרונות"

יום שלישי 08 מאי 2007
מערכת TELESPORT
מעט מאוד יריבויות בספורט שלנו יכולות להשתוות ליריבות בין מכבי להפועל ראשל"צ בכדוריד. 

אחרי המהומות במשחק הקודם בסידרה, מכבי ראשון האלופה השיגה הערב ניצחון גדול 30:32 על היריבה העירונית בחוץ ועלתה ליתרון 1:2 בסידרה של הטוב מחמש על האליפות.

רבים סימנו את הפועל כפייבוריטית ברורה בסידרה הזו, אך שוב האלופה הוכיחה מדוע היא מחזיקה בתואר שלה ועם משחק הקרבה ואופי במחצית שנייה, הצליחה לעשות מהפך, אחרי שפיגרה כבר ב-8 נקודות יתרון והשלימה ניצחון גדול. מכבי תארח את המשחק הבא כשניצחון שלה יבטיח לה את האליפות.

מאמן המנצחים, גלעד מאור אמר אחרי המשחק באופוריה: "אנחנו הקבוצה הכי טובה בשלוש השנים האחרונות במדינת ישראל. הסדרה לא גמורה אך מה שהיה פה זה הרבה יותר מקאמבק. המשחק הזה יכנס לספר לא פחות מגמר הגביע".

מהלך המשחק:

הפועל פתחה את המשחק עם 0:3 מהיר, אך מכבי חזרה למשחק. המשחק היה אגרסיבי מאוד וכבר אחרי 3 דקות הורחקו שני שחקנים משתי הקבוצות. המשחק המשיך להיות חם, ואבישי סמולר ניצל מהרחקה אחרי שחבט בשחקן של מכבי, אך ספג רק צהוב. 

הפועל המשיכה ללחוץ ועם שער של עידן מיימון פתחה שוב פער של 3:6. מכבי לא מצאה פיתרון למשחק המצויין של גיל יעקב, שעם צמד שערים הריץ את הפועל ליתרון 4:9. מכבי הצליחה לצמק שוב בזכות דב מטלון ל-7:11. המשחק נכנס לקצב לקראת סיומה של המחצית. מטלון כבש למכבי, אך הפועל הגיבה מיד עם שער של סמולר ועלתה ליתרון 11:15. הפועל נתנה גז לקראת סיום המחצית ואבישי סמולר העלה את הפועל ליתרון 12:18 במחצית.

הפועל פתחה חזק גם את המחצית השנייה ועלתה ליתרון שיא של 15:22.מכבי נשברת? ממש לא ריצה מצויינת של חניכיו של גלעד מאוד ומשחק מצויין של עמר ממכבי, השלימו ריצה של מכבי, שהביאה רותה לפיגור 3 נקודות בלבד, 20:23 להפועל. מכבי השלימה ריצת 4:11 וחזרה לפיגור נקודה בלבד, 23:24, 15 דקות במחצית השנייה. 

הפועל ראשון התקשתה בהתקפה ומכבי צימקה ל-24:23. קובי מימון לקח פסק זמן, אך המומנטום לא השתנה וחן בירנבוים קבע שוויון 25:25. משחק ההתקפה של הפועל התייצב, אבל אריאל רוזנטל מהצד השני דאג להחזיר את מכבי למשחק. ארבע דקות לסיום עלתה מכבי ראשון לראשונה ליתרון כשבירנבוים העלה ל-30:31. אבישי סמולר החמיץ פנדל ויואב נאמן שלח בומבה שהעלתה את האלופה ליתרון של שני שערים - 30:32 למכבי ראשון לציון שעולה ליתרון 1:2 בסדרת הגמר.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק