4 רדיוס ללא קהל לביתר

בית"ר י-ם ספגה הערב עונש קשה של 4 משחקי רדיוס ללא קהל והפחתת 2 נקודות ע"ת, בעקבות התפרעות אוהדיה במשחק מול הפועל פ"ת ביום ראשון. אוהדי בית"ר מתכננים הפגנה נגד אבי לוזון

יום שלישי 08 מאי 2007
אשר גולדברג
  בית"ר ירושלים ספגה הערב מכה קשה בעקבות התפרעות אוהדיה והמהומות בסיום המשחק  מול הפועל פ"ת ביום ראשון.

בית הדין של ההתאחדות, הטיל על בית"ר עונש של  4 משחקי רדיוס ללא קהל וכן הופחתו ממאזנה 2 נקודות ע"ת. 

משמעותו של העונש הוא שבית"ר לא תוכל לחגוג את האליפות ביום ראשון לעיני אוהדיה, במשחק הביתי שלה מול הפועל ת"א. 

המשחק הביתי נוסף אותו בית"ר לא תוכל לארח במגרשה הוא המשחק במחזור הסיום מול מכבי נתניה, כאשר בית"ר תמשיך לרצות את עונשה בשני משחקיה הביתיים הראשונים בתחילת 
העונה הבאה.

אוהדי בית"ר ירושלים מפעילים לחץ על ההנהלה של הקבוצה, לשחק באורווה, ומשם לצאת להפגנת רבבות ליד ביתו של אבי לוזון, יו"ר ההתאחדות, בתגובה לעונש הקשה שספגה בית"ר.

קנס למכבי ת"א


מכבי ת"א ספגה קנס של 40 אלף שקלים ועוד 40 אלף על תנאי, בעקבות הנהמות של אוהדיה לפטריק לקמאנן מהרצליה, במשחק הליגה בין שתי הקבוצות ביום שבת.

מכבי לא התקשתה לנצח את הרצליה באותו משחק, אך חלוצה הזר של קבוצתו של פרדי דוד, התלונן בסיום המשחק על נהמות של אוהדי מכבי כלפיו, תלונה שהתבררה כנכונה והביאה גם את מכבי לבית הדין.

מוקדם יותר - התפרעות אוהדי בית"ר בבית הדין

שוטרים ואנשי ביטחון הגיעו לדיוני ועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל, אשר דנה  בהתפרצות אוהדי בית"ר י-ם לכר הדשא בטדי, ובנהמות אוהדי מכבי ת"א לעברו של הצרפתי של מכבי הרצליה, יאניק קמאנן.

החשש של אנשי המשטרה הרבים היה שחלק מהאוהדים של שתי הקבוצות שלא יהיו תחת שליטה, עלולים להפגין ולנסות להתפרץ לתוך משרדי ההתאחדות לכדורגל, במחאה משותפת נגד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון.

אחד מאוהדי בית"ר הניף לפני הדיון שלט גדול עליו נכתב: "גם מלך הג'ונגל לא יכול לעצור עדר פילים", כרמז לאמירה של יו"ר ההתאחדות אתמול, אבי לוזון. האוהדים גם באו בטענות קשות נגד אנשי התקשורת שהגיעו למקום.

בדיון עצמו ביקש הדיין ישראל שמעוני הסברים על שהתרחש. מנכ"ל בית"ר יואב שטראוס אמר "אנחנו מבקשים הזדמנות נוספת. אני בטוח שזה לא יקרה שוב. אם המשחק יערך ברמת גן ללא קהל זה מסכון לא פחות כי 30 אלף אוהדים יגיעו לאצטדיון ויחכו בחוץ לחגוג בסיום".

אגב, שטראוס אמר כי את בנו היה שולח לשבת ביציע המעברי ולא ביציע המזרחי.

שמעוני הבהיר כי העונש יפורסם בתוך מספר שעות.

לאימון הבוקר של בית"ר י-ם הגיעו מספר שוטרים כדי לפקוח עין, אבל האוהדים הבודדים הפגינו חוסר עניין בנושא מחאה מאורגנת.

הפצוע התעורר

הלילה  התעורר עידו גולן, הפצוע הקשה השני מהמהומות בטדי.  גולן בן ה-15 שקע בתרדמת מאז המשחק ולאחר שאתמול התעורר גם שחר לזר, נראה כי כל הפצועים (50 במספר) יזכו לשוב למצב בריאותי תקין בשלב זה או אחר.

תגובות

d

טלספורט בפייסבוק