'בביתר לא יודעים להתנהג'

ג'ימי טורק, כוכב העבר של הפועל תל אביב, תוקף את אוהדי בית"ר ירושלים: ככה לא חוגגים אליפות. צפו בשלל תגובות על העונש שספגה בית"ר ירושלים. ארי שמאי דווקא היה בעד הבית"רים

יום רביעי 09 מאי 2007
שלמה חסיד

בעקבות העונש שספגה אתמול בית"ר ירושלים (ארבעה משחקי רדיוס ללא קהל) יצאנו לשמוע את דעתם של מספר אוהדים על החלטת ועדת המשמעת.

שוחחנו עם אוהדים בית"רים במסעדה התל אביבית "פינתי" ועם כמה חובבי ספורט מוכרים יותר ובינהם חבר הכנסת סילבן שלום, אשתו ג'ודי שלום ניר מוזס ואוהדי הפועל תל אביב עו"ד ארי שמאי ושחקן העבר רפעת ג'ימי טורק.

טורק תוקף: "לא ככה זוכים באליפות ושולחים שני ילדים כמעט למוות. בשום מקום אחר זה לא יכול לקרות ולא צריך לקרות. אני לא עושה להם חשבון. נתנו להם  עונש מספיק חזק כדי שילמדו"

טורק הוסיף: : "זה ידוע שאוהדי בית"ר לא יודעים להתנהג. גם בשמחה שלהם הם לא יודעים להתנהג וחבל. הם זכו באליפות בצדק, וכל הכבוד להם אבל צריכים לדעת לשמור על הבריאות שלהם ועל הבריאות של האוהדים שלהם. לא ככה זוכים באליפות ושולחים שני ילדים כמעט למוות. לא בהפועל תל אביב ולא בשום מקום אחר זה לא יכול לקרות ולא צריך לקרות. אני מקווה בשבילם שילמדו מהמקרה הזה גם בזמנים של שמחה. אני לא עושה להם חשבון, ונתנו להם  עונש מספיק חזק כדי שילמדו איך להתנהג. בשבת הפועל לא תוכל לדגדג אותם כי היא לא פוגעת"..

עו"ד ארי שמאי הפתיע כשאמר : "ההתאחדות צריכה להחליט על מה היא מענישה, בגלל התוצאות או המעשים. אם היא מענישה בגלל המעשים היא צריכה להעניש גם את סכנין וקרית שמונה. אם היא מענישה בגלל התוצאות, אז לאוהדי בית"ר אין חלק בתוצאות. כולם נכנסו למגרש. בתוצאה אשמה המשטרה שלא יישמה את ההחלטה להוריד את הגדרות. מה אוהדי בית"ר אשמים שניצב אילן פרנקו לא קורא דו"חות של ועדות שהוא חייב לקרוא"

שלומי חן,  אוהד בית"ר: "העונש שקיבלנו חמור מאוד. המקרה הזה הוא מחדל משטרתי חד משמעי, וכמובן שנפלו על בית"ר יותר מדי כי היא בית"ר וחבל שככה. מי שאשם במקרה הזה זה רק המשטרה, שראתה את הלחץ על השערים ולא נתנה לאוהדים להתפרק. בסדר, אחרי זה שיעשו קנסות כמו רדיוסים, אבל קודם כל במגרש אתם רואים שיש סכנת חיים - תפתחו את השערים, ותנו לסכנה לחלוף. גם אוהדי חיפה, סכנין וקרית שמונה פרצו למגרש, זה לגיטימי".

לצפייה בכתבה לחצו PLAY מתחת לתמונה.

צילם וערך: יותם רונן
 

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק