2

ההשקעה הגדולה של ז'ינו

פרשת מכירת הפועל באר שבע לאלונה ברקת תקועה משום שאלי ז'ינו משך מהבקרה את מסמך המכירה. סיפותו של בעלים שהשקיע 15 מיליון שקלים מכיסו בכדי להפריח את הנגב

שבת 28 יולי 2007
אשר גולדברג
בסוף השבוע התפוצצה עיסקת מכירת הפועל באר שבע מאלי ז'ינו לאשת העסקים אלונה ברקת בפעם החמישית. העיסקה שלוותה באינספור איזכורים בתקשורת וזכתה להתעניינות שיא מצד אוהדי הקבוצה תראה ככל הנראה את האיש החזק בקבוצה אלי ז'ינו עוזב אותה לאחר שבעשור האחרון השקיע בה לא פחות מ-15 מיליון שקלים.
כאמור ז'ינו משך אמש את מסמך המכירה מהבקרה התקציבית ויו"ר הבקרה יאיר רבינוביץ' לא אישר את העברת הקבוצה לאלונה ברקת. "אלי משך את מכתב העברת הקבוצה ולא פירט מדוע" אמר רבינוביץ' ל-TELESPORT הבוקר. יו"ר הבקרה הבהיר כי "כל עוד אין חתימות והליך מסודר של העברת הפועל באר שבע לגורם אחר (אלונה ברקת), מבחינת ההתאחדות הקבוצה שייכת לאלי ז'ינו.
 
וכך בעצם ממשיך ז'ינו להחזיק בבאר שבע, האיש שליווה אותה לכל אורך העשור האחרון שלא הטיב עם הכדוۨגל בבירת הנגב. האוהדים הותיקים של הקבוצה זוכרים ימים יותר טובים אי שם בשנות השבעים, מהמשמות הנוסטלגים של אורי בנימין, שלום אביטן, אברהם נומה ומאיר ברד נישארו סיפורים למקומונים.

ז'ינו של השנים האחרונות כבר אינו יכול לגייס את תקציבי הענק של פעם. העידן הסופר מיקצועי והכספים הגדולים שנשפכים על שחקנים זרים ומקומיים מחייב להעביר את הקבוצה לבעלים אחרים. 

ז'ינו עשה בשנים האחרונות יותר עבור הפועל באר שבע מאשר לביתו ומשפחתו, הוא הוציא בסך הכל כ-15 מיליון שקלים בכדי לחזק את הקבוצה, כסף өלא יחזור לכיסו הוא הלך לאהבתו הגדולה ביותר - הכדורגל בבאר שבע. בשיחות אישיות ז'ינו לא נוקב בדיוק במספר הזה אך טוען שהוציא הרבה יותר מעשרה מיליון שקלים על הקבוצה בשנים המדוברות.

עכשיו יש מי שטוענים כי ז'ינו הבטיח להם כספים בעל פה, שחקנים ۞סוימיים בקבוצה שפנו בעניין לאלונה ברקת מבלי שפנו תחילה ליו"ר והבעלים אלי ז'ינו. "לא היה דבר כזה" אמר ז'ינו הפגוע הבוקר והוסיף: "מי שאמר שהבטחתי לו כספים שיתבע אותי".

ההמשך, כרגיל, בסיפורה של הפועל באר שבע יגיע בקרוב..̮

תגובות

טלספורט בפייסבוק