זאבי: אני אביא מדליה נוספת

המדליסט האולימפי ۓיבר במסיבת העיתונאים שנה לפני האולימפיאדה בבייג'ין. נכון לעכשיו רק ארבעה ספורטאים בטוחים. זאבי: אנחנו מקבלים את כל התמיכה, אסור שניכשל

יום ראשון 29 יולי 2007
אשר גולדברג

הוועד האולימפי קיים בצהריים מסיבת עיתונאים לרגל שנה לאולימפיאדת בייג'ין. נכון לעכשיו נמצאים 64 ספורטאים בתמונת הסיכויים להשיג את הקריטריון האולימפי לבייג'ין 2008.

המשחקים ייפתחו ב-8 באוגוסט בעוד שנה וישראל שמה לעצמה מטרה להשיߒ מדליה אולימפית נוספת. הכותרת היא "חולמים קרוב, חושבים רחוק. התקווה שווה זהב". נכון לעכשיו, רק ארבעה ספורטאים בטוחים לבייג'ין: דורון אגוזי וגיל שימקוביץ', קופץ המוט אלכס אברבוך והשייטת נופר אדלמן. השניים הראשונים הם קלעים.

אריק זאבי, שזכה במדלית הארד ב-2004 אמר: "כל ההכנות הן ברמה גבוהה. אנחנו מקבלים את כל התמיכה. אסור שניכשל כי קיבלנו את הכל. המטרה שלי היא להביא מדליה נוספת לישראל".

את המסיבה ניהלו יו"ר הוועד האולמיפי, צבי ורשביאק והמנכ&qŵot;ל אפרים זינגר. מאז ברצלונה 1992, שם זכו יעל ארד ואורן סמדג'ה במדליות האולימפיות הראשונות, נמשכה המסורת באטלנטה 96 על-ידי גל פרידמן. בסידני 2000 מיכאל קלגנוב ובאתונה 2004 גל פרידמן זכה בזהב היחיד של מדינת ישראל לצד זאבי שזכה בארד.

המתעמלת <ͳtrong>קטיה פיסטצקי אמרה: "באתונה הייתי מתעמלת בודדת ואישית זו חוויה. עכשיו אנחנו במשלחת קבוצתית. זה קשה, אנחנו צריכים להתחבר בגוף, בנשמה ובמחשבה. יש בהחלט סיכוי למדליה".

הוועד האולימפי מדגיש כי מעכשיו מוגברים ומואצים ההכנות̮ בשבוע הבא תתקיים בבייג'ין ההכרזה על שנה לאולימפיאדה אליה הוזמנו נציגים מ-204 מדינות שאמורות להשתתף במשחקים האולימפיים והמטרה של המשלחת הישראלית לאולימפיאדה היא להשיג מספר מדליות.

בוועד האולימפי מעריכים שלפחות שישה עד שמונה ספורטאים יגיעו לגמߨים השונים ועד מועד האולימפיאדה ייצגו את ישראל בין 32 ל-36 ספורטאים שיתחרו ב-14 ענפי ספורט.

תגובות

טלספורט בפייסבוק