דאבל נוסף למכבי ראשון

סדרת גמר כדוריד: מכבי גברה לפני שעה קלה על יריבתה העירונית בתוצאה 23:27 וזכתה בדאבל שני רצוף עם 1:3 בסדרה. גלעד מאור: "זהו מושג חדש בכדוריד - דאבל דאבל"

יום שישי 11 מאי 2007
מערכת TELESPORT
דרבי הכדוריד החם של ראשל"צ סיפק לנו גם העונה רגעים רבים של מתח, אגרסיביות וגם של כדוריד מצויין. אחרי שליטה מוחלטת של הפועל בעונה הרגילה וניצחון גדול של מכבי בדרבי בגמר גביע המדינה, הגיעו הערב הקבוצות לשלב ההכרעה על התואר החשוב מכולם - אליפות המדינה בכדוריד.  

אחרי ששתי הקבוצות שמרו על הבית בשני המשחקים הראשונים הגיעה מכבי לאולמה של הפועל ובקאמבק גדול, חזרה מפיגור 8 וגנבה את יתרון הביתיות. הפועל הגיעה היום לאולמה של מכבי כשהיא יודעת שהיא צריכה ניצחון או לפחות תיקו בשביל לחזור למשחק חמישי ומכריע בביתה.

בסיום - מכבי שוב עם היד על העליונה עם ניצחון 23:27, ואליפות שלישית ברציפות, כחלק מדאבל שני רצוף. הפועל, לעומת זאת, שוב תצטרך לחשוב מה היא לא עשתה נכון העונה ואיך הפסידה את כל התארים.

מהלך המשחק

מחצית ראשונה

המשחק החל בשני שערים של שני מלכי השערים של הסדרה. תום מטלון העלה את מכבי ליתרון ואבישי סמולר איזן. מיד אחר-כך קמישב, שוערה של הפועל, כבש שער נהדר מכל המגרש כשזיהה את שוער מכבי, סטראט, מחוץ לשערו. היה זה שערו הרביעי של קמישב העונה והשני בסדרה.

אחרי נדנדת שערים השיוותה מכבי את התוצאה ל-10:10, עם שערו הרביעי של מטלון במשחק. מיד אחר-כך עצירה של מכבי בהגנה ושער נוסף של מטלון ומכבי עלתה ליתרון, 2 דקות מההפסקה.

מכבי שמרה על יתרון שער בסיום המחצית הראשונה וירדה לחדר ההלבשה ביתרון 11:12.

מחצית שניה

שער נהדר של עידן מימון הישווה את התוצאה אך מיד אחר-כך תום מטלון, עם שערו השישי הערב, החזיר למכבי את היתרון. נדנדת שערים בשני הצדדים, בסופה שער יפה של גיל יעקב מהפועל, והתוצאה נעצרה על שיוויון 15.

דקות טובות של מכבי ובומבה של רושקה לחיבורים והצהובים כבר בפער של שלושה שערים. 18:21. כשהמחצית השניה מגיעה לאמצע הדרך. פנדל של גיל יעקב מהפועל, עצירת פנדל של קמישב בצד השני מזריקה של תום מטלון ושער נוסף של הפועל והאדומים חזרה במשחק.

פצצה נוספת של רושקה מול שער ממגרש שלם של עידן מימון, מעל שוער מכבי, סטראט, שיצא משערו והפועל צימצמה לאחד הפרש. שני שערים רצופים של מכבי העמידו את התוצאה על 21:24 למקומיים, 6 דקות לסיום.

3 דקות לסיום כבש גיל יעקב בפנדל והוריד לשתיים הפרש, עם שערו השמיני במשחק. מכבי איבדה כדור וקמישב, שוערה של הפועל ניסה להוציא את קבוצתו למתפרצת, אך איבד את הכדור. מתתיה כבש שער בהתקפה הנגדית של מכבי וגמר כנראה את הסיפור. 23:26 למכבי.

דקה לסיום חזרו שתי הקבוצות מטיים אאוט והחשמל באולם נפל, אולי כתוצאה מתקלה או אולי ע"י אוהד הפועל מתוסכל שהחליט להוריד את השאלטר.

המשחק חודש כעבור כחצי שעה כשחלק גדול מהקהל, בעיקר מהצד האדום, כבר הלך הביתה בשביל ארוחת הערב. מכבי לא זכרה כבר מה מאמנה, גלעד מאור, אמר לה בפסק הזמן ובכל זאת השכילה לבקיע שער נוסף. 23:27 למכבי בסיום. דאבל שני רצוף לצהובים.

תגובות:

מאמן האלופה, גלעד מאור: "שיחקנו הגנה גדולה היום, אני גאה בשחקנים. אני גאה בג'ו מתתיה שעבר תקופה קשה השנה והיום היה ענק. עשינו העונה מהפך מדהים, האליפות הזו שייכת יותר מכל לקהל הדהים שלנו. עשינו מושג חדש בכדוריד קוראים לו דאבל-דאבל".

אבישי סמולר, מלך השערים של הפועל בסדרה: "פתחנו את הסדרה טוב עם ניצחון אבל היתה לנו נפילה במשחק השני ובעיקר במשחק השלישי שהובלנו כבר ב-8 הפרש והפסדנו את המשחק. היום הגענו לפה והקהל של מכבי הוא הרוב פה מן הסתם וזה גם הקשה עלינו".תגובות

f

טלספורט בפייסבוק