ניצחון לווריורס בעלי לב הזהב

אן. בי .איי: הגולדן סטייט ווריורז גברו הלילה על יוטה 105:125 בעיקר בזכות הלב ורבע שני מדהים בו קלעו 40 נקודות. בראון דיוויס המנהיג של הלוחמים מאוקלנד סיים עם 32 נק'. 1:2 לג'אז בסדרה

שבת 12 מאי 2007
רועי רובינשטיין
אם למישהו מכם עוד היו תהיות לגבי צבע הלילה באוקלנד בפלייאוף הנוכחי, הרשו לנו לסיים אותן, הלילות באוקלנד בתחילת מאי נצבעים באותן צבעים שהם נצבעו בסוף אפריל, זהב. 

נכון דטרויט מרשימים, סאן אנטוניו ופיניקס נלחמות ולקליבלנד יש את לה ברון ג'יימס, אבל הקהל של גולדן סטייט זה שחיכה שמונה שנים לחזרתו של הפלייאוף העירה זוכה בשבועיים האחרונים בהצגות ענק מצד שחקני הקבוצה האהודה עליו, הלילה אפילו שאראס נהנה מדקה שלמה על הפרקט יחד עם גיבוריו.

בפיגור 2:0 בסדרה הכל נראה היה אבוד עבור הווריירז ששבו הלילה הביתה במטרה אחת לא לרדת מהפרקט כשרק הפסד אחד מפריד ביניהם לבין סיומו של החלום. בארון דיוויס היה הראשון שהאמין בקבוצתו הלילה, עלה לפרקט חולה [שפעת] ונתן משחק ענק עם תשע אסיטים וחמש חטיפות שהצטרפו ל-32 הנק' שלו הלילה. 

לדייויס הצטרף ג'ייסון ריצ'ארדסון [25 נק'] שקלע ארבע מתוך אחד עשרה השלשות של קבוצתו במהלך המחצית הראשון, שלשות שקבעו כי הקבוצה השוותה את שיא ה-NBA למספר השלשות הרב ביותר במחצית אחת אי פעם.

כבר מכדור הביניים יכלנו לנחש כי הולך להיות כאן ערב ענק, בשבע הדקות הראשונות הווריורז רצו ל-9:22 ורמזו רק במעט על מה שהולך להתרחש ברבע השני שחיסל את סיכויי הג'אז הלילה. עוד לפני הרבע השני הצליחו הג'אז לשוב למשחק בעזרת ריצת 4:18 משלהם אך שלשה  של ריצ'ארדסון בדיוק עם הבאזר של הרבע הראשון קבעה 27:30 למארחת לאחר פתיחה צמודה.

שתיים עשרה הדקות הבאות הרכיבו את אחד מרבעי הכדורסל הטובים ביותר שנראו על ידי קבוצה אחת בפלייאוף עד כה, בהן גולדן סטייט רצה ל-22:40, בכדי לסיים את המחצית עם 70 נקודות רובן כתוצאה מ-16 איבודי הכדור של הג'אז במחצית הראשונה. תקראו את השורה האחרונה עוד פעם, רק אמש שיקאגו הצליחה לקלוע 74 נקודות מול הפיסטונס במשחק שלם...

גם ברבע השלישי איש לא עצר את החבורה המרחפת של גולדן סטייט, שקלעה שוב פעם מעל לשלושים נקודות ברבע וחצתה את קו המאה נקודות בקלילות מפתיעה. רק ברבע האחרון החבר'ה המקומיים נרגעו קצת בכל הקשור לכמות, אבל אז, אז הגיעה האיכות. 

לא הרבה פעמים רואים בחור בגובה של בראון דיוויס מטביע מעל לאנדרי קירילנקו הענק הרוסי, אלה מכם שהשכימו הבוקר יכלו לראות זאת קורה במהלך הרבע האחרון, דיוויס פשוט החל לרחף מעל לידיו המושטות של קירילנקו ושם את הכדור בטבעת. באותו רגע האולם באוקלנד כמעט ניתק מהאדמה. יש לנו סידרה, יש קבוצה באוקלנד, שם יהיה לפחות עוד משחק, השאלה היחידה היא האם גם הוא יהיה צבוע בזהב?

תמונות: רויטרס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק