ישראל תארח את צ'ילה ברמהש

אחרי התייעצויות ודיונים, הוחלט באיגוד הטניס לארח את המפגש במסגרת גביע הדיוויס באיצטדיון קנדה מאחר והיכל נוקיה לא עומד בתקן הנדרש. המשחקים יתקיימו ב-20-23 לספטמבר

שבת 12 מאי 2007
אורן קורנפלד

נבחרת הדיוויס של ישראל תארח את נבחרת צ'ילה במסגרת הפלייאוף לעלייה לבית העליון באיצטדיון קנדה ברמת השרון.

ההחלטה בנושא התקבלה באיגוד הטניס בסוף השבוע, לאחר שהתברר שהיכל נוקיה בת"א, אחד המקומות שהיו מועמדים לארח את המפגש, אינו יכול לארח משחקי טניס. ישראל תארח את צ'ילה למפגש היסטורי בסוף השבוע שבין ה-20-23 בספטמבר.

צ'ילה שיחקה השנה בבית העליון והודחה על ידי רוסיה בתוצאה 3:2. שני המחבטים הבכירים שלה הם פרננדו גונזאלס (6 בעולם) וניקולאס מאסו (59 בעולם). משלימים את הסגל: פול קפדביל ( 120 בעולם) ואדריאן גארסיה (142 בעולם). 

מכיוון שמדובר בנבחרת בכירה שמעוררת עניין בקרב אוהבי הטניס בישראל, ביקשו באיגוד לבדוק את האפשרות לקיים את המשחקים בהיכל נוקיה בתל אביב, שבו יש מקום לכ-11 אלף צופים. 

נציגי האיגוד קיימו מספר מפגשים עם מנכ"ל ההיכל, ניר פרצלינה ואפילו נמצא ספונסר מסחרי שעמד לסייע לאיגוד במימון וקיום המשחקים בהיכל. אך לנוכח השינויים המבניים שעבר ההיכל בשנתיים האחרונות, התברר שהמשטח בנוקיה קטן מדי ואינו עומד בתקן של הפדרציה העולמית, ה-ITF, לקיום משחקי טניס בדרג העליון של גביע דיוויס.

למשטח הכולל בהיכל נוקיה חסרים כשלושה מטרים באורך וכמטר וחצי ברוחב, וגם ניסיון של איגוד הטניס לקבל אישור חריג מה-ITF, לא עלה יפה. כאן המקום לציין שגם המשטח ברמת השרון יצטרך לעבור התאמות והרחבות כדי לעמוד בתקן של הבית העליון בגביע דיוויס, אך בניגוד לנוקיה, ברמת השרון ניתן לבצע את ההתאמות.

לנוכח המצב הקיים, רק כ-5000 צופים יוכלו לרכוש כרטיסים ולצפות במפגש, היתר יצטרכו להסתפק בשידורי הטלוויזיה.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק