הדרבי האחרון הסתיים בשוויון

ליגת העל: הפועל פתח תקווה לא השכילה לנצח בדרבי האחרון בליגת העל וסיימה בתיקו 1:1 מול מכבי המקומית. אוהדי הפועל מחו מחוץ למגרש. עומר גולן כבש לזכות מכבי, אבו-חצירא השווה

שבת 12 מאי 2007
מערכת TELESPORT

חלום אירופה מתחיל להתרחק מכיוונה של מכבי פתח תקווה, שסיימה בתיקו 1:1 בדרבי המקומי מול הפועל פתח תקווה, שירדה ליגה מזמן.

הפועל פתח תקווה נפרדה מאוהדיה טיפה בכבוד, לאחר שלא הפסידה בדרבי אם המושבות. העונה הפועל לא הצליחה להשיג בשני הסיבובים הראשונים אף לא נקודה, והערב היא הצליחה. הכבוד המזערי חזר הביתה. 

למרות זאת כ-500 מאוהדי הקבוצה החליטו לא להכנס למשחק, אלא למחות כנגד ההחלטת המועדון להרוס את מגרש האימונים של הנוער.

הלוזונים מתרחקים מהחלום האירופאי. ניצחון הערב היה מצמיד את הקבוצה אל הפועל תל אביב, אבל התיקו הניב נקודה בלבד ו-46 נקודות בטבלה. במחזור הבא תנסה מכבי פתח תקווה לנצח את הפועל כפר סבא בבית. 

גיא לוזון, מאמנה של מכבי פ"ת: "איבדנו שתי נקודות חשובות מאוד. ב-20 הדקות הראשונות של המחצית השנייה, יכולנו לכבוש יותר משער אחד, לא היינו מרוכזים. תקפנו טוב מאוד, אבל לא השכלנו לכבוש. הפועל חזרו למשחק.

"היה צפוי שהפועל יבואו וילחמו בדרבי האחרון שלהם. אני אהיה בדרבי הבא".

מחצית ראשונה: עומר גולן כבש לזכות מכבי

כ-500 אוהדי הפועל פתח תקווה נשארו מחוץ למשחק, כדי למחות נגד הריסת מגרשי האימונים של הנוער. בזמן שהאוהדים מוחים, פתח תקווה לוחצת, אבל עדיין לא השכילה מהפתיחה לכבוש.

כנראה שהפועל פתח תקווה הרגישה לבד במגרש ללא הקהל. חמש דקות לפני סיום המחצית הראשונה, מכבי פתח תקווה יצאה להתקפה נהדרת, הכדור הגיע לעומר גולן בתוך הרחבה, החלוץ האדיר נגח מקרוב פנימה - 0:1 למכבי פתח תקווה.

מחצית שנייה: הפועל הצליחה להשוות

המחצית השנייה הייתה שוב בשליטת מכבי פתח תקווה. בדקה ה-53, דני פרדה שנכנס במחצית הראשונה, מסר נהדר, אולם סרסור לא הצליח לסיים מול השער ורפי כהן הצליח להרחיק.

כמה נכונה הקלישאה: "אם אתה לא כובש אתה סופג". בדקה ה-70 הפועל פתח תקווה יצאה להתקפה, כדור חופשי הגיע לרחבה, ההגנה של הלוזונים ניסתה להרחיק לא טוב, שמעון אבו חצירא הצעיר ניצל את הבילבול ונגח פנימה - 1:1 בדרבי אם המושבות.

הפועל פתח תקווה: רפי כהן; עמרי קנדה, רמי עאמר, זאב חיימוביץ'; אבו סילא, שייח' גדייאגה (יפתח הררי,46) שגיב כהן, יניב לוזון; סעיד מקאסי (אלנתן סלמי, 46); שמעון אבו חצירא, מוטי קקון. 

מכבי פתח תקווה: אוהד כהן; איסמעיל עאמר, ניצן דמארי, מוראד מגמאדוב, נאור פסר; בלסינג קאקו, סולי צמח, לירן כהן, אורי לוזון (דני פרדה, 27); רוביל סרסור, עומר גולן.

שופט: אלון יפת, איצטדיון האורווה בפ"ת.

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק