הכל בזכות פרשת השבוע

לפני 71 שנה נוסדה בני-יהודה. בשנת 1959 היב עלתה לליגת העלה ומאז רשמה יותר מ-1300 הופעות שהגיעו לשיא של אליפות בסוף שנות השמונים. פרוייקט מיוחד של TELESPORT : קבוצה ביום והיום עם בני יהודה

יום ראשון 05 אוגוסט 2007
אשר גולדברג

בחורף 1936, כשפרשת השבוע הייתה "וייגש יהודה" הוקמה בשכונת התקווה קבוצת כדורגל שמייסדיה קראו לה בני-יהודה, ע"ש פרשת השבוע בה מוזכר יהודה, בנו הרביעי של יעקב.

הקבוצה פילסה את דרכה באיטיות ונדחפה על-ידי קהל אוהדים קנאי ונאמן בסיום עונת 1959 לליגה העליונה. מהשמות הבולטים בשנות ה-50 שהעלו את הקבוצה לליגה הבכירה צריך לציין את מרקו עבוד, עימון טסה, יעקב גרונדמן, דני לוי, ברה אלמוג, מלאך רוטשס, זכי מזרחי ויוסף מהלל.

מאז רשמה בני יהודה 1314Ƞמשחקים בליגה העליונה ב-42 עונות. הניצחון הגבוה ביותר הושג במחזור הסיום של עונת 1994 כשבני יהודה הביסה בבלומפילד את בית"ר ירושלים 2:8. ההפסד הגבוה ביותר שלה נרשם ב-1983 כאשר הפועל ת"א דרסה אותה 1-7.

העונה הגדולה ביותר בתולדות המועדוןȠהייתה ב-1989/90 כאשר המאמן גיורא שפיגל ועוזרו רמי לוי הובילו את השכונה לזכייה היסטורית בתואר האליפות. באותה עונה שיחק בבני יהודה משה סיני שעבר אליה מהפועל ת"א. ברקורד של בני יהודה רשומים אליפות אחת, שתי זכיות בגביע המדינה וזכייה אחת בגביע הטוטו.

č

בין השמות הגדולים שאימנו את הקבוצה נציין את עמנואל שפר, יצחק שניאור, שלמה שרף, יעקב גרונדמן, ניסים בכר, אמציה ליבקוביץ', זאב זלצר, גיורא שפיגל, דוביד שוויצר, אהוד בן-טובים ושייע פיינגנבוים.

מלך השערים של בני יהודה הינו אהוד בן טובים הנחשבĠלשחקן הגדול בתולדותיה. לבן-טובים 167 שערים והוא מקדים את זכי מזרחי עם 92 גולים, אלון מזרחי 77 שערים, יוסף מהלל 60 שערים, חזי שירזי 54 גולים וניקולאי קודריצקי עם 51 שערים.

משחקני הרכש המפורסמים ששיחקו בשורותיה נציין את נחום סטלמך, ניסים בכר, שלום שߙקווה, משה סיני, אלי בן-רימוז', מישל דיין, מוטי איווניר, ירון אדיב, רוני לוי, יעקב אסייג, ניסים כהן, חיים רביבו, קובי רפואה וליאור אסולין.

את בני יהודה  מאמן זו העונה הרביעית ברציפות, ניצן שירזי. הקבוצה מתאמנת במגרש הישן בשכונת התקווה אך משחקיה הביתיים נערכים באיצטדיון בלומפילד. תקציב הקבוצה הוא 13 מיליון שקל. חזי מגן מתפקד כיו"ר הקבוצה, משה דמאיו מנכ"ל ואסי בלדוט הוא קפטן הקבוצה. בני יהודה קיימה את מחנה האימונים שלה בהולנד.

תגובות

טלספורט בפייסבוק