הפועל תא תזכה בקלות

פליקס חלפון שהניף את הגביע בשנת 1999 עם האדומים: מבקשים שאסביר ליוסי איך מניפים את הגביע. על שביט: יש דרך להיפרד, גם אם לא רוצים אותו, לא עושים את זה ככה

יום שלישי 15 מאי 2007
שלמה חסיד
 פליקס חלפון מחכה בקוצר רוח למשחק העלייה ביום שישי של קבוצתו עירוני ראשון לציון (מול מכבי באר שבע) לליגה הלאומית, אבל חלפון יהיה כנראה לעד אוהד הפועל תל אביב ועם שמה של הקבוצה הזו הוא יוזכר תמיד. חלפון זכור בעיקר בהבעצת השמחה האדירה לאחר ההנפה בשנת 1999, רגע שהוא מודה שהיה: "הכי שמח בחיים שלי, חוץ מהלידה של הבנות".

חלפון נחשב לסמל של הפועל תל אביב בשנת 99'  ואין מתאים ממנו לדבר על הגמר שיערך מחר מול הפועל אשקלון, בצל פרשת שביט אלימלך שסולק מהקבוצה.

מה יהיה בגמר מחר?

"הפועל תיקח. אין דרך אחרת. היא עדיפה על אשקלון והיא תנצח את המשחק בקלות, בלי ספק".

 מה אתה זוכר מההנפה ההיסטורית שלך?

 "אני קורא באינטרנט תגובות של אנשים שמבקשים שאני אסביר ליוסי איך מניפים את הגביע, אבל הדברים שבאים מהלב ובכיף אה עושה אותם הכי טוב. אני לא אשכח את הרגע שבו הנפתי את הגביע, זה היה הרגע הכי שמח שלי אחרי הולדת הבנות שלי".

אחרי שהנפת את הגביע, לקחת אותו ישר לחתונה של אבוקסיס, ששיחק אז בבית"ר ירושלים שהפסידה לכם בגמר

  "לפני המשחק אמרתי ליוסי שאנחנו ננצח אותם ואני אקח את הגביע לחתונה שלו, וגם בטלויזיה אמרתי את זה. ניצחנו אותם בפנדלים, זה היה יום מאושר גם מבחינתי וגם מבחינת יוסי, כי הוא אמנם הפסיד בגמר אבל התחתן לאחריו. בסופו של דבר הגביע נשאר אצלי בבית והגעתי לחתונה של יוסי בלעדיו".

 שני לילות לפני הגמר אהוד ברק ניצח את ביבי ובבית"ר חשבו להתנחם עם הגביע.

ת: "הם הפסידו לנו בכל החזיתות. עכשיו אני מתעסק עם ראשון לציון ביום שישי יש לנו משחק עליה, אני חוזר לליגה הלאומית".

 אשקלון עם הראש בבעיות שלהם בתחתית. אבל גם בהפועל לא חסרות בעיות.

 "אשקלון בברוך, הראש שלהם בליגה. מבחינתם יותר חשוב להישאר בליגה".

מילה על הנהלת הפועל שזרקה את שביט.

 "כל שחקן, מי שלא יהיה, צריך לקחת בחשבון שהוא יכול לקבל סטירה בכדורגל שלנו. אנשים שוכחים מה אתה עושה ומסתכלים רק על רגע נתון. וחבל כי שביט שיחק הרבה שנים, הוא קפטן וסמל. יש דרך להיפרד, ום אם אתה לא רוצה אותו, לא עושים את זה ככה. ומי עשה את זה? אנשים שנמצאים רק שנתיים בהפועל תל אביב. אני חושב שמה שהם עשו פגע בהם. דיברתי עם שביט אתמול והוא די פגוע. הוא מתחתן גם, וחבל שזה מה שקרה איתו".

  לצפייה בראיון המלא לחצו PLAY מתחת לתמונה.

צילם וערך: נפתלי חזקיה

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק