אנדי רם: ארקדי קנה לנו אליפות

אחד האוהדים הבולטים של בית"ר ירושלים חגג את הזכייה בתואר בחו"ל: קפצתי על יוני והזמנתי אותו אפילו לארוחה. על הקהל: אני מבין את ההתנהגות אבל לא מסכים איתה

יום רביעי 16 מאי 2007
אורן קורנפלד

לא רק בארץ חגגו את האליפות של בית"ר ירושלים אחרי תשע שנים עקרות. אחד האוהדים הבולטים של הקבוצה, הטניסאי אנדי רם השוהה בימים אלה בהמבורג, גרמניה עשה את זה ובראיון ל-TELESPORT הוא מספר על הגעגוע להרגשה הזו.

רם אמר: "אני מרוצה כי אחרי הרבה שנים שלא הגיעה אליפות לבית"ר, זה סוף סוף קורה. בא בן אדם עם יכולות כלכליות והביא לנו את האליפות. אפשר להגיד שהוא קנה לנו את האליפות. היא כ"כ מתוקה כי היא באה אחרי הרבה שנים, למרות שהדרך פחות טובה. עקבתי כל השנה אחרי הקבוצה באינטרנט, וסוף סוף העיר צהלה ושמחה".

ש: מי לדעתך עשה את האליפות הזו?

ת: "אני חושב שזנדברג אחראי עיקרי לאליפות הזו. איפה שהוא לא נוגע, הקבוצה בה הוא משחק מצליחה. זנדברג הוא הדמות המרכזית שהביאה את האליפות, וגם איציק קורנפיין היה דומיננטי והוכיח שיש לו עוד מה להגיד בכדורגל".

ש: ובכל זאת, הפרידה הצפויה מיוסי מזרחי לא גורמת לטונים צורמים?

ת: "שמעתי שמעזיבים את יוסי מזרחי. יש בבית"ר את ההנהלה שמטפלת בכל הנושא. צריך לזכור שיוסי הביא את האליפות. אני מחבב את יוסי באופן אישי וחושב שהוא מאמן גדול. אני רק יכול להגיד שמה שאני אוהב אצלו זה העובדה שהוא שילב שחקנים צעירים בהרכב. כנראה שהקהל לא מרוצה ממנו יותר מידי. קשה לי להביע פה דעה. יוסי הוא בן אדם עם נשמה גדולה. אני זוכר אותו מביא את האליפות כשחקן ובית"ר חשובה לו מאוד".

ש: ומה לגבי הקהל, אתה מצדיק את עונשי הרדיוס שספגה הקבוצה?

ת: "אני לא מסכים עם איך שהקבוצה נענשה, אבל אני גם לא מסכים עם הקהל. אחרי הרבה שנים הגיעה אליפות, ואת ההתפרצות הזו למגרש לא רואים בהרבה מקומות בעולם. זו סערת רגשות, אנשים נכנסו לטירוף. אני יכול להבין אבל לא להסכים עם ההתנהגות הזו. היה שם אסון. העונש הוא טיפשי לדעתי, היה צריך לתת לאוהדים לחגוג בטדי כמו שצריך. הם יודעים כמה חשוב לבית"ר האליפות הזו ולעובדה שמחכים לזה הרבה שנים".

ש: בארץ חגגו אלפים, איך אתה חגגת?

ת: "אני קודם כל קפצתי על יוני על הגב, השתוללתי ועשיתי פה שמח. הוא והמאמן שלי צוחקים עליי כל הזמן, וסוף סוף קיבלתי קצת נחת מהם. כמובן שצחקתי עליהם כי יוני מזוהה עם מכבי חיפה. הלכנו לארוחת ערב ואמרתי ליוני שהפעם אני מזמין בגלל האליפות. בדרך שלחתי גם SMS לזנדברג וכתבתי 'כל הכבוד וברכות על האליפות. תעביר לחבר'ה שם'".

לסיום, איך אפשר שלא לבקש את התייחסותו של אנדי לטורניר הרולאן גארוס שהולך וקרב, ולהרגשות שלו להמשך השנה: "אנחנו מוכנים ומרגישים טוב. יצא לנו יותר להתאמן מאשר לשחק משחקים. הפסדנו לנדאל פעמיים, אבל הוא פשוט חיה על חימר, זה משהו לא אנושי. אף אחד לא מצליח פה לראות מישהו שיכול לנצח אולתו על המשטח הזה. ההימור שלי זה שנגיע לשלבים הכי מאוחרים בשיאים שלנו בווימבלדון וברולאן גארוס, חצי גמר ומעלה. המטרה שלנו בכל מקרה היא להגיע למאסטרס".

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק