השוורים נלחמו, הלוחמים נשברו

פלייאוף ה- NBA: יוטה בגמר המערב לאחר 87:100 על הווריורס הסימפטיים ו-1:4 בסדרה. הבולס, לעומת זאת, לא נכנעו והשיגו ניצחון ענק בדטרויט 92:108

יום רביעי 16 מאי 2007
שקד רובין
שני משחקים נערכו הלילה בפלייאוף ה-NBA. במערב יש כבר נציגה ראשונה בגמר ובמזרח, לעומת זאת, העיניינים רק מסתבכים. פלייאוף 2007 מתחיל להתחמם.

יוטה - גולדן סטייט 87:100 (יוטה ניצחה 1:4 בסדרה)

אף אחד לא יוכל לקחת לגולדן סטייט את ההצגה ההירואית של לוחמיה מול דאלאס בסיבוב הראשון. זו היתה ללא ספק אחת ההפתעות הגדולות בתולדות פלייאוף ה-NBA אם לא הגדולה מכולן. אך סגנון המשחק המהיר והמלהיב שלה, שהדהים את המאבריקס בסיבוב הראשון, לא הספיק הפעם מול להקתו של ג'רי סלואן שהגיעה מוכנה ולמדה היטב את היריב.

אפשר לנצח משחקים רק עם גארדים, אפשר לנצח אפילו סדרות, גולדן סטייט הוכיחה את זה רק לפני שבועיים ולא נגד סתם קבוצה, אך לאורך זמן זה לא מספיק, בעיקר כשאובד לך אפקט ההפתעה.

שלושת ספקי הנקודות העיקריים של הווריורס - ביירון דיוויס (21 נק'), סטפן ג'קסון (16 נק') וג'ייסון ריצ'רדסון סיימו את המשחק עם מאזן זהה ולא מחמיא של 1 מ-7 מחוץ לקשת. ביום כזה של קליעה מבחוץ (6 מ-30 סה"כ) אין מי שיושיע את גולדן סטייט, בטח שלא הסנטר הפותח שלה - אל הרינגטון.

יוטה, לעומת זאת, היא קבוצה רב גונית בהרבה והיא קיבלה תרומה מכל הכיוונים. יש לה את דיירון וויליאמס (משחק חלש של 2 נק' בלבד) ודרק פישר הוותיק (חיפה עליו עם 20 נק' ו-4 מ-5 לשלוש) בקו האחורי, אוקור הטורקי (14 נק' ו-10 ריב') ובוזר האימתני (21 נק' ו-14 ריב') בתוך הצבע ואנדריי קירילנקו (21 נק' ו-15 ריב') הרב גוני שמשתפר ממשחק למשחק. 

הקבוצה המאוזנת הזו עשתה קפיצה ענקית בפלייאוף והיא הראשונה שמגיעה לגמר האזורי. היא תמתין שם בסבלנות ותנוח בזמן שסן אנטוניו ופיניקס ימשיכו להתקוטט ביניהן, ואפשר לסמוך על ג'רי סלואן הוותיק, שגם שם יהיה לתזמורת שלו מה לנגן.

דטרויט - שיקגו  108:92 (2:3 לפיסטונס בחצי גמר המזרח)

לפני תחילת הסדרה כולם דיברו על סדרות העבר הגדולות בין הפיסטונס לבולס ועל איך שהנה, סוף סוף, חוזרת לה היריבות הגדולה ויהיה לנו קצת אקשן במזרח. ואז הגיעה דטרויט ועשתה 0:3 קליל, כשאחרי המשחק השלישי בשיקגו, בו היא חזרה מ-20 הפרש לניצחון, אף אחד מאילו שציפו לסדרה גדולה לא האמין שהיא תתארך מעבר לארבעה או מקסימום חמישה משחקים. אבל כמו תמיד ב-NBA, אין דבר כזה "בלתי יאמן", הכל אפשרי פה ואימרו אמן.

השוורים, שבשלושת המשחקים הראשונים בסדרה, נראו יותר כמו חבורת עגלים רכים ועסיסיים המובלים בדרכם למשחטה ולדוכן השווארמה הקרוב, נזכרו שהם יודעים גם לנגוח ולבעוט ויצרו לנו חתיכת סדרה. לא סתם הם היו במאזן של 1:3 על הפיסטונס בסיום העונה הרגילה. 

ארבעה שחקנים הצטיינו הלילה בשיקאגו. בן גורדון, שצלף 5 מ-6 לשלוש בדרך ל-28 נק', קירק היינריך עם 17 נק' ו-13 פינוקים, לול דנג עם 20 נק' ו-7 ריב' ופי.ג'יי בראון במשחק מפתיע של 15 נק' ו-8 ריב'.

הפיסטונס, שבשני המשחקים הקודמים בסדרה חזרו מפיגור גדול מאוד, פעם בשביל לנצח ופעם בשביל להפסיד, נראו הלילה כמו אותו הילד שמשחק בחצר עם החבר הנחות ממנו, נותן לו 8 פור במשחק עד 10 ובסוף מצטער על כך. דטרויט הגיעה לפאלאס, אולמה הביתי, כשהיא בטוחה מידי בעצמה שלא לומר מזלזלת ביריבתה. ההגנה הטובה בליגה ספגה עד אמצע הרבע השלישי יותר נקודות מאשר ספגה בכל משחק מס' 1 וכל משחק מס' 3 בסדרה וכשהם ניסו להתחיל לחזור כבר היה מאוחר מידי.

את דטרויט, שביום חמישי בלילה תבקר שוב בעיר הרוחות, הובילו צ'ונסי, ריפ וראשיד עם 17, 16 ו-15 נק' בהתאמה.

תמונות: רויטרס.

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק