עם רגשות לא מתווכחים

"אחרי ה-0:2 על באר שבע, היה לי ברור שנעלה מעלה-מעלה, שנגיע רחוק, שנפתיע, שנשחזר את ההיסטוריה". משה גרפי, אוהד הפועל אשקלון מכין את עצמו לזכיה בגביע

יום רביעי 16 מאי 2007
משה גרפי

 במאי 2005 היו אלה קרלוס צ'אקנה, חיים מלכה ודודו בן שושן שהצעידו את הפועל אשקלון לחצי גמר גביע  המדינה. ההתרגשות היתה עצומה. פגשנו אז את מכבי הרצליה ששיחקה בליגה הלאומית. 

כולם הרגישו שאפשר לעשות את זה, שאפשר להעפיל למשחק הגמר. אבל הסוף ידוע לכולם. אשקלון שלטה אמנם במשחק, אבל בבעיטות ההכרעה נוצחה. בן-שושן בעט את הכדור המכריע לפינה השמאלית, מחוץ למסגרת. פספוס ענק.

לא אשכח את אותו רגע. כל כך האמנתי, כל כך רציתי, כל כך קיוויתי. המשחק הזה לא עזב אותי במשך ימים ארוכים. פעם אחר פעם רצה במוחי אותה החמצה. ניסיתי לשכנע את עצמי שבעיטות הכרעה מ-11 מטרים, הן כמו הטלת מטבע. זה לא עזר. 

בזמן שרוב עם ישראל חגג את המימונה על המנגלים בפארקים הלאומיים לפני כחודש ושבוע, הפועל אשקלון פגשה את הפועל באר-שבע, היריבה הראשונה שלה במסגרת גביע המדינה. אחרי ה-0:2 היה לי ברור שנעלה מעלה-מעלה, שנגיע רחוק, שנפתיע, שנשחזר את ההיסטוריה. אל תשאלו אותי למה. זו היתה ההרגשה ועם הרגשות לא מתווכחים. מה שכן, אתם יכולים להרים טלפון לאיש הכי מתוקשר באשקלון, רוז'ה חטב. הוא יכול להעיד שכך היה. 

והנה, גבירותיי ורבותיי: הערב שחקני אשקלון יעלו על משטח הדשא באצטדיון הלאומי למשחק הגמר נגד הפועל תל-אביב. אנחנו הולכים לעשות את זה, אנחנו הולכים להביא גביע הביתה. תזכרו את השמות גסטון, ניר נחום, עמנגואה ואביב חדד. הם יהיו גיבורי הערב והם גם אלה שילחצו את ידה של ממלאת מקום נשיא המדינה, דליה איציק. מה, אתם לא מבינים? עם רגשות והרגשות לא מתווכחים. 

הכותב הינו עורך אתר האינטרנט "אשקלונים"

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק