אחרי פנדלים: הפועל תא זכתה

האדומים ניצחו בבעיטות הכרעה 4:5 את אשקלון אחרי שוויון 1:1 לאחר 120 דקות וזכו פעם שנייה ברציפות בגביע. במשחק עצמו ניר נחום כבש את שער היתרון, דה ברונו הישווה

יום רביעי 16 מאי 2007
מערכת TELESPORT
הפועל ת"א זכתה בפעם השנייה ברציפות בגביע המדינה. זה הלך קשה, מול קבוצה נחותה ממנה, אך לבסוף היא זכתה.

האדומים פיגרו כבר בדקה השביעית כאשר ניר נחום העלה את אשקלון, שמתמודדת נגד הירידה בליגה הלאומית, ליתרון. דה ברונו שנכנס כמחליף הצליח לאזן לפני ההארכה.

בתוספת הזמן, 30 הדקות שתי הקבוצות לא היו מסוכנות מספיק וכבר היה ברור כי הגביע יוכרע השנה מהנקודה הלבנה. מאור זוהר החטיא את הבעיטה הרביעית של אשקלון, מה שאיפשר לחביאר פאס לבעוט פנימה ולהוציא לדרך את החגיגה באדום.

מחצית ראשונה

כבר בדקה הרביעית הגיעה הפועל ת"א להזדמנות הראשונה שלה במשחק כשמבצע אישי של גילי ורמוט הסתיים עם השתחררות מהשומר ובעיטה מתוך הרחבה, אך הכדור חלף ליד שערו של אבי פרץ.

חלפו שלוש דקות ובהתקפה השנייה של אשקלון, והיא מצליחה לעשות את זה: פריצה מימין של גסטון סאנגוי הלכה לרגלו של ניר נחום שפרץ במרכז ובעט מהאוויר פנימה, 0:1 מדהים לאשקלון.

בדקה ה-20 אליניב ברדה נותר לבד ברחבת אשקלון אחרי שקיבל את הכדור ובעט משבעה מטרים כשפרץ הצליח להדוף ולמנוע את השוויון.

בדקה ה-34 ניר נחום העביר כדור רוחב לסאנגוי, אך זה בעט מתוך הרחבה גבוה מעל השער. כעבור דקה גסטון סאנגוי היה קרוב ל-0:2 אחרי שבעט פצצה מ-25 מטר. בדקה ה-40 מתח ברדה את השריר ובעקבות זאת נאלץ לפנות את מקומו לאיבן יוליץ'.

בדקה ה-43 נחום וסאנגוי נותרו לבדם מול שחקן הגנה אחד של הפועל ת"א, אך נחום העדיף ללכת על בעיטה מאשר על מסירה ובעט רק לידיים של אברבנל. כעבור דקה סאנגוי נותר באחד על אחד מול אברבנל ובעט לא טוב, אברבנל הציל.

מחצית שנייה

בפתיחת המחצית השנייה החליט לוין להחליף את יוסי אבוקסיס שהיה חלש עד אותו השלב בלוסיאנו דה ברונו במטרה ליצור מחץ בקישור של האדומים.

בדקה ה-48 הקהל של האדומים התעורר אחרי שטועמה הגביה כדור ליוליץ' שהמתין במרכז הרחבה ונגח מצויין, אך הכדור נהדף ע"י פרץ.

בדקה ה-65 הגיעה בעיטת עונשין מ-25 מטר אליה ניגש כהרגלו סלים טועמה שלקח את הבעיטה, אך אבי פרץ זינק טוב והצליח לעצור.

עשר דקות חלפו והעייפות של אשקלון הכריעה אותה כשטעות קשה ברחבה הביאה לאיבוד כדור אותו ניצל גיל ורמוט שהגביהה מימין ללוסיאנו דה ברונו שנגח פנימה, שוויון 1:1.

הארכה

בחלק הראשון של הארכה שתי הקבוצות היו חלשות, אך על סף סיום החלק הזה טועמה הגביהה כדור ליוליץ' שהגיע לכדור אך בעט גבוה ולא מדוייק.

בדקה ה-113 אשקלון הייתה קרובה לעלות ליתרון אחרי מבצע מדהים של סאנגוי שחדר לרחבה ופספס את השער. במהלך הבעיטה הכדור פגע בידו של רמי דואני, אך השופט לא ראה ופסק להמשיך, למרות שאשקלון הייתה זכאית לבעיטת עונשין מ-11 מטר.

פנדלים

1. סאנגוי בעט את הכדור הראשון לאשקלון, 0:1. וואליד באדיר שלח פצצה למרכז השער, 1:1.

2. נתן שקורי בעט בקור רוח פנימה, 1:2 לאשקלון. דה ברונו בעט גם הוא פנימה, 2:2.

3. משה בן סעדון בעט פנימה, 2:3 לאשקלון. סלים טועמה בעט פנימה, 3:3.

4. חנן אלקיים בעט את הכדור הרביעי פנימה, 3:4 לאשקלון. יגאל אנטבי בפנים, 4:4.

5. מאור זוהר בעט, אך ניל אברבנל הצליח להדוף. חביאר פאס ניגש לבעיטה המכריעה, 4:5.

הרכבים

הפועל ת"א: ניל אברבנל, עאמר מנצור, רמי דואני, חביאר פאס, יגאל אנטבי, וואליד באדיר, יוסי אבוקסיס (לוסיאנו דה ברונו/46), גיל ורמוט, סלים טועמה, ברוך דגו (ביברס נאתכו/68), אליניב ברדה (איבן יוליץ'/40).

הפועל אשקלון: אבי פרץ, טל מעבי (נתן שקורי/119), אביב חדד, רועי סבג, רמי חליס (ברק ורד/68), ברנרד אוקוורנטה, עמנואל אמנגואה, משה בן סעדון, מאור זוהר, גסטון סאנגוי, ניר נחום (חנן אלקיים/69).

צילומים: יותם רונן

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק