דגו: לא הגיע לנו לזכות בגביע

קשרה של הפועל ת"א הסכים עם הטענה שקבוצתו שיחקה פחות טוב מאשקלון אך הוסיף: בסוף יצא דבר מתוק. אבוקסיס: אולי שנה הבאה פעם שלישית. חדד: צובט לי בלב

יום חמישי 17 מאי 2007
מערכת TELESPORT

כואב הלב על הפועל אשקלון. היה מגיע להם לזכות בגביע, אך הפועל ת"א עשתה זאת בפעם השנייה אחרי ניצחון בבעיטות הכרעה מ-11 מטר, 4:5.

מאור זוהר החטיא את כדור העונשין ה-5 של אשקלון, ואז חביאר פאס ניגש אל הבעיטה המכרעת, ובעצם הוציא לדרך את החגיגות באדום. יוסי אבוקסיס חיכה לרגע ההנפה והמתין בסבלנות לשחקני הפועל ת"א שלחצו יד למ"מ נשיא המדינה, דליה איציק. בסוף הוא גם צחקק אותה, ולבסוף חיכה לרגע השיא.

ניר לוין, מאמן הפועל ת"א: "זה יום שמח מאוד למועדון. המשחק הזה מאפיין את כל העונה שלנו. משהו קורה בהתחלה ומשבש את הכל ופתאום במשחק כזה אתה צריך לרדוף אחרי הקבוצה השנייה. זה דבר שלא האמנו בכלל שיקרה. לא שיחקנו בהמשך טוב, אבל זוכרים רק את השורה התחתונה, והשורה התחתונה היא שאנחנו מחזיקי הגביע. עכשיו אני רק רוצה לשמוח ואני חושב שהבאנו לקהל הזה קצת שמחה".

יוסי אבוקסיס: "זה מדהים כי רק לפני שנתיים חשבו שאני אפרוש ויכולתי לפי החוזה להפסיק לשחק. בכל מקרה החלטתי לשחק עוד שנתיים, ובשנתיים האלה זכיתי בשני גביעים. אני לא יודע מה יהיה בעונה הבאה, אולי תהיה פעם שלישית".

ברוך דגו: "זו הייתה תקופה לחוצה ומותחת ובסוף זה יצא מתוק. אני גם חושב שלא הגיע לנו לנצח היום. כשאשקלון עלו לקבל את המדליות מחאתי להם כפיים, הם שיחקו טוב היום. היה לחץ על הקבוצה, ואני מודה לבורא עולם על הזכייה. אנחנו הולכים הביתה עם תואר, נלך לאירופה ואני בטוח שבשנה הבאה נבנה קבוצה חזקה וטובה".

גיל ורמוט: "תמיד זה דבר טוב ומתוק לקחת גביע, אך הפעם כבר לא עמדתי בזה והמשחק הזה קיצר לי כמה שנים מהחיים. זה היה קשה מאוד, ידעתי שזה יהיה ככה, אבל לא עד כדי כך. בכיתי בסוף המשחק, לא עמדתי בזה. אני שמח שבסופו של דבר ניצחנו ולקחנו את הגביע".

בצד המפסיד התסכול כצפוי היה רב. בקבוצה טענו כי שיחקו טוב יותר, והגביע היום אמור היה ליסוע דרומה. זה לא קרה, וכעת יצטרכו להתרכז שם במאבקי ההישארות בליגה הלאומית. 

אביב חדד, קפטן הפועל אשקלון שלא הניף את הגביע: "אני רוצה לברך את הפועל ת"א, אבל סך הכל אנחנו קבוצה שכולם זלזלו בנו. הוכחנו היום אחרת, ואין מה לעשות כי פנדלים זה גורל והוא היה היום לרעתנו. צובט לי בלב, אני חוזר עכשיו הביתה מאוד מאוכזב. יש לנו משחק מאוד חשוב נגד רעננה, ונשתדל להתרכז בליגה כעת".

חדד הוסיף: "לאורך כל העונה בלאומית אנחנו לא מרבים לספוג, יש לנו הגנה טובה. במחצית השנייה הפועל ישבו עלינו יותר. אין מה לעשות, זה הגורל".

מירו בן-שמעון: "עצם ההגעה שלנו לגמר זה הישג, וההופעה שלנו היום הוא הישג יותר גדול. היינו משכנעים מאוד בדרך. היה קשה היום להבדיל מי מגיעה מאיזה ליגה. אנחנו באים בתקופה של שבעה-שמונה משחקים קשים, עשינו את זה בצורה מכובדת, אבל כואב לי מאוד שלא זכינו בגביע. היינו היום ראויים יותר מהפועל ת"א".

אבי פרץ: "היום הם בעטו פנדלים טוב, וזה עניין של מזל. היינו צריכים להכריע את המשחק במחצית הראשונה. אנחנו קבוצה ממש טובה, ברמה של צמרת בליגה שלנו. החמצנו היום המון ובסוף הפועל ת"א חזרו למשחק. צריך עכשיו לאסוף את כל הכוחות. הוכחנו היום שאנחנו גברים, ואני מאמין שנבוא חזקים בראש לשבת. אנחנו עם כמות משחקים מטורפת, ונקווה לבוא טוב".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק