עשינו דבר יפה בעמק

כך אמר הערב דני פרנקו, מאמן עפולה/גלבוע, לאחר הניצחון הגדול על הפועל י-ם וההישארות של הקבוצה מהעמק לעוד עונה בליגת העל

יום חמישי 17 מאי 2007
מערכת TELESPORT
המשחק לא קבע דבר לירושלים שכבר מזמן הבטיחה את מקומה בפיינל פור. בצד של עפולה לעומת זאת, רצו ניצחון בשביל להישאר סופית בליגה וגם בשביל להיפרד מהקהל ביתי עם הצגה יפה במשחק האחרון העונה בעפולה.

המאמן המנצח, דני פרנקו אמר: "לא היינו צריכים את המשחק הזה בשביל להבטיח את ההישארות כי היינו נשארים גם ככה. מה שבאמת רצינו זה לנצח סוף סוף את י-ם אחרי שהפסדנו להם פעמיים בצורה צמודה. הצלחנו לעשות דבר יפה העונה בעמק. היה לנו חשוב לתת הערב, במשחק הבית האחרון, הצגה יפה בשביל הקהל הגדול הזה שהגיע לכאן. יש לי חוזה פה לעונה אחת וזה מה שמעניין אותי כרגע. אני מאוד מרוצה מהעונה הזו ומהדרך, הגיע לפה הרבה קהל ועשינו דברים יפים העונה. היה לנו קשה בדרך אבל למדנו מהמשחקים הפחות טובים. בסוף בנינו פה קבוצה נהדרת. השלד שבנינו פה, עם שדרוגים נכונים, יכול לקפוץ עוד מדרגה בעונה הבאה. העונה הראשונה בליגת העל היא הכי קשה והכי חשוב זה קודם כל להישאר בליגה. עשינו זאת ומפה אפשר יהיה להמשיך הלאה".

דן שמיר, מאמן הקבוצה המפסידה, אמר לאחר המשחק: " באנו מאוד לא בפוקוס. הם עלו למשחק אחרון שלהם בבית ושיחקו יותר אגרסיבי. אין לי הסבר מספק למה שקרה, כל מה שאגיד יהיה בגדר תירוצים. פשוט לא באנו מספיק מוכנים. המשחק היה חשוב ורציני יותר בשביל עפולה וככה זה גם נראה על המגרש. המשחק הזה הוא לא הכנה לפיינל פור כי עפולה לא תהיה שם. אי אפשר להשוות בינה לבין הקבוצה שנפגוש בפיינל פור. אני יודע שזה הפסד מאכזב לקבוצה ולקהל אבל מעבר לזה אין לנו כל-כך מה לקחת מהמשחק הזה".

המשחק בנהריה החל באיחור גדול בעקבות האיחור של אשקלון ואחר-כך נעצר גם לדקות ארוכות בעקבות הפסקת חשמל. בסיומו ידה של נהריה היתה על העליונה והיא שמרה בינתיים על מקומה הרביעי, לפחות עד המשחק הבא מול הגליל. חנוף מינץ ואשקלון יחפשו את הנקודות החשובות בקרב התחתית עם ר"ג בשבוע הבא.

בית הלחמי, מאמן הפועל נהריה, אמר לאחר המשחק: "אני לא רוצה לדבר על הפסקות החשמל ועל האיחור, כל מי שמבין בספורט יודע מה איחור כזה גורם לשחקנים ולקבוצה. בסופו של דבר ניצחנו משחק שאם אני יהיה כנה, לפני חודש לא היינו מנצחים אותו". לקראת המשחק הבא מול הגליל, שיקבע את העולה לפיינל פור, אמר המאמן: "זה משחק העונה שלנו. גם אם הגליל לא היו מנצחים היום היינו צריכים לנצח אותם פה אצלינו. הגליל קבוצה טובה מאוד. אנחנו גם בתקופה טובה ומי שתהיה טובה יותר שתעלה לפיינל פור".

חנוך מינץ, המאמן המפסיד, אמר: "בשביל לנצח את נהריה בחוץ אתה צריך להוביל ולא לרדוף אחריה כל המחשק כמו שהיה. אני מוריד את הכובע בפני השחקנים שנסעו היום 4 שעות וישר עלו משם למגרש. היינו צריכים לשחק אגרסיבי יותר ברבע האחרון ולא עשינו את זה. הלחם והחמאה שלנו זה המשחק הבא נגד ראשל"צ שהרבה יותר חשוב לנו".

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק