שניידר עצרה את סרינה

טורניר רומא: סרינה וויליאמס נעצרה לפנות ערב בשמינית הגמר, על ידי המדורגת 17 בעולם, פטי שניידר משווייץ 6:3, 2:6, 7:6. המבורג: פדרר התקשה מול פרר, נדאל כבר עם 80 רצוף על חימר

יום שישי 18 מאי 2007
מערכת TELESPORT

סרינה וויליאמס, שמתחילת העונה היתה בלתי ניתנת לעצירה כמעט, הפסידה הערב בשלוש מערכות למדורגת 17 בעולם, פטי שניידר 6:3, 2:6, 7:6

שניידר שלטה במערכה הראשונה וכבר עלתה ל-1:4, לפני שהשתיים חזרו לשמור על ההגשות שלהן עד סוף המערכה. המערכה השנייה נפתחה ב-0:2 מהיר של סרינה, שהוסיפה שבירה נוספת בהמשכה וניצחה בקלות 2:6. 

המערכה השלישית היתה דו-קרב מתיש בין השתיים, כאשר כל אחת שומרת על ההגשות שלה והנקודות נמשכות הרבה מעבר לשיוויון. סרינה לא הצליחה להשיג אף נקודת שבירה במערכה הזו, אבל הצליחה להציל 3 של שניידר. המשחק הלך לשובר שיוויון, בו השיגה שניידר שתי שבירות מול אחת בלבד של וויליאמס, בדרך ל- 5:7.

שניידר תפגוש בחצי הגמר את ילנה ינקוביץ', שגברה אתמול על אלנה דמטייבה 2:6, 1:6.

השלישית בעולם, סבטלאנה קוזנצובה, לא התקשתה מול דינארה סאפינה (9 בעולם) וניצחה תוך 71 דקות 1:6, 3:6. קוזנצובה תתמודד בחצי הגמר מול דניאלה האנטוחובה הסלובקית שגברה על אנאבל מדינה גאריגואס הספרדייה בתוצאה 6:7, 5:7.

טורניר המבורג

רוג'ה פדרר חוזר לעצמו בטורניר רומא, ולמרות שהתקשה מול דוויד פרר, גבר עליו בשלוש מערכות 3:6, 6:4, 3:6.

בכל אחת מן המערכות הושגה שבירה אחת בלבד. אבל פדרר הציג משחק הגשה מצויין והשיג נקודות קלות בהרבה מאשר פרר בהגשה שלו. פדרר ניצל את ההגשות שלו כדי לעלות לרשת ולחתוך את הכדורים של פרר, מה שהביא לו בסופו של דבר את הניצחון. השווירי אפילו חייך, לראשונה מזה הרבה זמן, בסיום המשחק.

יריבו של פדרר בחצי הגמר יהיה המדורג 36 בעולם, קרלוס מויה, לאחר שגבר על השישי בעולם, נובאק דג'וקוביץ' 6:7, 6:4, 5:7, במשחק שארך שעתיים ו-41 דקות.

מויה הצליח לחזור מפיגור 5:2 במערכה המכריעה ולנצח 5 משחקונים רצופים בדרך לניצחון במשחק. במערכה הראשונה כל הנקודות הלכו עם ההגשה ומויה ניצח 4:7 בשובר השיוויון. שבירה אחת של הסרבי במערכה השנייה הספיקה לו כדי להשוות.

רפאל נדאל העפיל גם הוא לחצי הגמר בהמבורג, אחרי שהשיג את ניצחונו ה-80 ברציפות על חימר. נדאל גבר על פרננדו גונזאלס הצ'יליאני, המדורג 5 בעולם, 4:6, 4:6. 

נדאל נשבר בכל המשחק פעם אחת בלבד, ומיד אחריה החזיר בשבירה משל עצמו. נדאל שבר במערכה הראשונה את משחקון ההגשה השני של גונזאלס, ובמערכה השנייה את המשחקון הראשון, ובכך שם את כל הלחץ על הצ'יליאנ והאחרון לא עמד בו. נדאל הפסיד מתחילת העונה רק מערכה אחת על החימר.

לנדאל ממתין בחצי הגמר לייטון יואיט, שגבר במשחק שנעל את יום המשחקים את ניקולאס אלמאגרו הספרדי 3:6, 4:6.

צילום: רויטרס

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק