צ'לסי מחזיקת הגביע האנגלי

גמר הגביע האנגלי: שער דרמטי של דידיה דרוגבה (116) נתן ניצחון 0:1 לצ'לסי ומנע ממנצ'סטר יונייטד דאבל. תואר משמעותי יחידי העונה למוריניו וחניכיו

שבת 19 מאי 2007
מערכת TELESPORT

הגביע האנגלי הולך לצ'לסי של מוריניו. בתום 120 דקות ניצחו הכחולים את האלופה, מנצ'סטר יונייטד, 0:1 משער של דידיה דרוגבה (116) והצליחו למנוע מפרגוסון וחניכיו זכייה בדאבל.

זהו התואר המשמעותי היחיד העונה של מוריניו כשהזכיה בגביע הליגה היא דבר שולי מבחינתו.

צמד התארים החשוב באנגליה מתחלק בין שתי הקבוצות הגדולות בממלכה, כשגם בעתיד זה צפוי להיות המצ' אפ המרכזי על התארים.

מחצית ראשונה

כצפוי ממפגש בין שתי הקבוצות הללו, המשחק נפתח בצורה מאוד הססנית כשההגנות נותנות את הטון. דידיה דרוגבה ניסה לשבור את הקרח עם בעיטה מרחוק בדקה ה-23, אבל הכדור לא גרם ל-ון דר סאר להזיע.

בדקה ה-30 הגיעה בעיטה ראשונה לכיוון אחד השערים. פאולו פריירה פרץ מצויין באגף ימין, מצא את לאמפרד ברחבה והאחרון בעט למרכז השער. ון דר סאר לא התקשה לעצור.

מחצית שנייה

היונייטד פתחו חזק את המחצית השנייה עם ווין רוני, שנעצר רק על ידי צ'ך בדקה ה-47 אחרי שבעיטה מצויינת האנגלי מקצה הרחבה הלכה לעבר שערו של הצ'כי. בדקה ה-60 הגיעה צ'לסי הכי קרוב לכיבוש שער במשחק עד אותו רגע. כדור חופשי שבעט דרוגבה מקצה הרחבה פגע בקורת שערו של ון דר סאר וגרם להרבה אוהדי יונייטד להיאנח בעצבנות.

המשחק המשיך להתנהל ברובו במרכז השדה עם מעט מאוד הזדמנויות הבקעה לשני הצדדים. בדקה ה-76 נעצר דרוגבה על ידי ון דר סאר. 6 דקות מוקדם יותר קיבל גיגס כדור בתוך הרחבה, אך לפני שהספיק להגיב תיקל אסיין את הכדור והרחיק אותו לקרן.

ממש לפני הסיום הצליח רונלדו לעשות פדאלדה ולעבור את ברידג', אך הבעיטה שלו הלכה החוצה. הקבוצות נאלצו להמשיך לעוד 30 דקות על מנת לקבוע את המנצחת.

הארכה

שתי המאמנים ביצעו חילופים על מנת לנסות ולשבור את המערכים של היריבה. אלן סמית' נכנס ביונייטד, סלומון קאלו בצ'לסי. 

בדקה ה-104 טענו ביונייטד להבקעה של שער כשכדור רוחב של ווין רוני הגיע לריאן גיגס, האחרון ניסה לדחוק פנימה, אך צ'ך עצר ממש על הקו. השופט הורה להמשיך לשחק.

4 דקות לסיום ההארכה הצליח דרוגבה להשתחרר מהשמירה אחרי דאבל פס עם לאמפרד ומקרוב קבע 0:1 לכחולים בדרך לזכייה בגביע.

מנצ'סטר יונייטד: ון דר סאר, בראון, וידיץ', פרדיננד, היינצה, פלטשר (אלן סמית/92), קאריק, סקולס, גיגס (סולשיאר/115), רונלדו, רוני.

צ'לסי: צ'ך, פריירה, טרי, אסיין, ברידג', למפארד, מקללה, רייט-פיליפס (קאלו/94), ג'ו קול (רובן/46/אשלי קול/105)), אובי מיקל, דרוגבה.

צילומים: רויטרס

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק