הנס לא קרה הפעם

הפועל ירושלים ירדה לליגה הארצית ולי נותר רק להיזכר איך פעם האופי היה שווה יותר, אבל אולי דווקא הירידה הזו תציל את הקבוצה מההנהלה הרקובה. רוני דיאון, אוהד הפועל ירושלים בטור מיוחד

יום ראשון 20 מאי 2007
רוני דיאון
 הקשר הראשוני של עם הכדורגל החל לפני 50 שנה כשאבי המנוח שלמה דיאון הביא אותי עוד בהיותי בגן הילדים למגרש בקטמון. בהמשך, כילד, הצטרפתי לקבוצת הילדים של הפועל ירושלים, אך סיימתי את הקריירה בקבוצת הנוער מבלי להגשים את חלום חיי  - להפוך לשחקן מן המניין בקבוצה המובילה, לפחות בכדורגל הירושלמי, בשנות השישים והשבעים.

הקשר שלי עם הקבוצה שרבים סבורים שהלכה לעולמה הוא רגשי מאוד מאחר שאבי המנוח שימש ב-1968 כיו"ר הנהלת הקבוצה. וביום עצוב שכזה, כמו אתמול בו ירדה הקבוצה לליגה הארצית,  לא ניתן לי אלא להיזכר באותם ימים בלתי נשכחים של המועדון.

ויש יום אחד אותו אני זוכר ואזכור לעד. ב-29.5.1965 הגיעה מכבי חיפה לקרב ההישרדות מול הפועל ירושלים. 7,000 צופים מילאו כל פינה באצטדיון בקטמון.  מדובר על משחק היסטורי שבו היורדת נקבעה. אפשרויות לתקן כמעט ואין.  תוצאת תיקו אז היתה אמורה להבטיח כמעט סופית את ירידת האדומים לליגה השנייה.

מכבי חיפה הובילה 0:1 (חסן בוסטוני) במחצית והמשיכה עד ליתרון של 0:2 (יוני צבי). אוהדי בית"ר שהגיעו לאצטדיון החלו בקריאות שמחה ועודדו את הירוקים. הדרך של הפועל ירושלים לליגת המשנה נראתה בטוחה.

אלא שאז החל הנס. רחמים חנוני צימק ל 1:2 בדקה ה-59 וצבי סינגל השווה את התוצאה ל-2:2 בדקה ה-86. שתי דקות  מאוחר יותר אותו סינגל כבש את שער הניצחון לירושלים בבעיטה אדירה מ-25 מטר. מהפך מדהים. הקהל פרץ למגרש. השופט מנחם אשכנזי בקושי הבין מה קורה ומכבי חיפה ירדה לליגה א' (אז הליגה השנייה)..

אמש במצב של 0:2 להפועל קרית שמונה עוד היו לי תקוות לנס, ואם נס אז מה יותר דומה מהמשחק ההוא. אבל צבי סינגל לא בא וירושלים ירדה אל הליגה השלישית.

אני מתנחם בכך שדווקא בשל אותה ירידה, ניתן יהיה לבנות את הקבוצה על יסודות טובים יותר ולא על אותם יסודות רקובים ממנה היא עשויה היום. לאוהדי הפועל ירושלים אני אומר שאולי, רק אולי  מדובר  בצניחה לצורך עלייה ותיקון כדי שהקהל יחזור למקומו הטבעי באחד האצטדיונים היפים בישראל. 

ואולי גם יקרה לנו עוד נס בשנים הקרובות.

רוני דיאון הוא מוותיקי עיתונאי הספורט בישראל

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק