פדרר ניצח את מלך החימר

טניס: רוז'ה פדרר, הטניסאי מספר 1 בעולם, עצר את רצף 81 הניצחונות של רפאל נדאל על מגרשי חימר עם ניצחון 0:6,2:6,6:2 וזכה בטורניר המאסטרס בהמבורג. יאנקוביץ' זכתה בטורניר רומא

יום ראשון 20 מאי 2007
אסף בילגורי
אחרי 81 ניצחונות רצופים על מגרשי חימר זה קרה - רפאל נדאל נוצח על מגרש חימר במסגרת גמר טורניר המבורג. (סך פרסים של 2.45 מיליון דולר).

רוז'ה פדרר, הטניסאי הטוב בעולם ניצב לגמר הזה מול נדאל כשהוא אנדרדוג מובהק, אחרי שהפסיד ליריבו הספרדי בחמשת המפגשים האחרונים על חימר, אולם היום פדרר התעלה והשיג ניצחון מרשים מאוד של 0:6,2:6,6:2 בדרך לזכייה מספר 12 בטורניר מאסטרס.

אחרי ששני השחקנים שמרו על שתי הגשות הפתיחה שלה, הצליח הספרדי לשבור את פדרר ולעלות ליתרון 1:2 במערכה הראשונה. נדאל המשיך לשלוט במערכה ללא עוררין ושבירה נוספת שלו העלתה אותו ליתרון 1:4. פדרר לא הצליח להשיג שבירה משלו במערכה ונדאל ניצח בקלות 2:6 את המערכה הראשונה.

נדאל כמעט שבר את פדרר שוב במשחקון השלישי של המערכה השנייה, אך השוויצרי חזר מפיגור 0:40 וניצחון ועלה ליתרון 1:2 במערכה. פדרר הצליח להשיג שבירה ראשונה במשחק ועלה ליתרון 1:3 במערכה. פדרר היה נחוש מאוד במערכה השנייה ועלה ליתרון 2:5. במערכה השמינית הצליח פדרר שוב לשבור את יריבו בשובר שיוויון ולנצח 2:6 את המערכה, בדרך ל-1:1 במשחק.

פדרר המשיך את המומנטום שלו במערכה השלישית והשיג שבירה מוקדמת כדי לעלות ליתרון 0:2 מהיר. פדרר הצליח לשמור על ההגשה שלו ובמשחקון הרביעי השיג שבירה נוספת בדרך ל-0:4 מדהים במערכה השלישית והמכרעת. פדרר שמר על ההגשה שלו ועלה ליתרון של 0:5. נדאל ניסה להשיב מלחמה, אך פדרר, באחד ממשחקי השיא שלו בעונה הזו, הצליח להשיג שבירה שלישית ולמחוץ את יריבו 0:6 במערכה בדרך לניצחון 1:2 במשחק כולו.

פדרר השלים זכייה רביעית בטורניר המאסטרס בהמבורג, כשהזכייה הזו היא המתוקה מכולן, עם ניצחון על יריבו המושבע, שנראה פשוט בלתי מנוצח על חימר, עד למשחק הזה.

יאנקוביץ' זכתה בטורניר רומא

קצת אחרי גמר הגברים, נערך גם גמר טורניר המאסטרס ברומא, בו ניצחה ילנה ינקוביץ' הסרבית את סווטלנה קוזנצובה הרוסיה 6:7 ו - 1:6 וזכתה בטורניר.

יאנקוביץ' התקשתה מאוד במערכה הראשונה אך הצליחה לנצח את קוזנצובה, 6:7 אחרי שובר שיוויון במערכה. את המערכה השנייה ניצחה יאנקוביץ' בקלות 1:6 והשלימה זכייה בתואר היוקרתי.

יאנקוביץ' הוכיחה שכדאי לקחת אותה בחשבון לקראת הרולאן גארוס.

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק