הברק שוב היכה

ליגת העל: שער מדהים של ברק יצחקי בדקה ה-63 העניק לבית"ר ניצחון 0:1 על סגניתה במשחק מרתק. מכבי חייבת לנצח במחזור הסיום כדי לשמור על המקום השני

יום ראשון 20 מאי 2007
מערכת TELESPORT

בית"ר ירושלים  חגגה כבר בשבוע שעבר את האליפות אולם הערב היא שלחה מסר לסגנית שלה עם עוד ניצחון 0:1 משער של ברק יצחקי, החלוץ שלה, שנמצא בכושר הטוב בקריירה שלו.

בית"ר היתה חלשה מאוד במחצית הראשונה, אך למחצית השנייה עלתה לגמרי אחרת. ברק יצחקי מי אם לא הוא כבש את השער הניצחון בסיומה של התקפה מרהיבה, כששלח כדור אדיר מ-16 מטרים לחיבורים. יצחקי נמצא בכושר אדיר ולא פלא, שהערב הגיע גם הזימון שלו לנבחרת הלאומית. 

מכבי חייבת לנצח במחזור הסיום בדרבי הגדול כדי לא לאפשר למכבי נתניה, שתתמודד מול בית"ר, לחלוף על פניה ולתפוס את המקום השני במחזור הסיום. נתניה מפגרת אחרי מכבי ת"א רק בגלל הפרש שערים נחות, כאשר לשתיים יש 54 נקודות.

מחצית ראשונה: מכבי תוקפת, בית"ר לא במשחק

שתי הקבוצות פתחו בהססנות את המשחק. קאלה שוערה של מכבי כמעט ואיפשר לברק יצחקי לכבוש בפתיחה, אך הוא הצליח להרחיק שנייה לפני שיצחקי גוזל לו את הכדור.

רק בדקה ה-25 נרשמה הבעיטה הראשונה לשער במשחק החלש הזה. נמני בבעיטה חופשית נתן קטנה לייני, שמ-20 מטרים בעט חזק אך גבוה מעל השער.

דתי דקות מאוחר יותר הצליח מרדיקוביץ לגנוב כדור לקורנפיין, שיצא לא טוב משערו, אך קורנפיין הצליח להתעשת ולגנוב לו את הכדור לפני שהוא שולח אותו פנימה.

בדקה ה-32 מצא שיבחון בכדור עומק נפלא את מרדיקוביץ', ש-17 מטרים מהשער שלח כדור חלש מאוד הישר לידיו של קורנפיין.

בדקה ה-37 הפציץ אבי נמני מ-30 מטרים בבעיטה חופשית הישר לפינה של קורנפיין, שהדף בקושי לחוץ.

מחצית שנייה: יצחקי עם שער מדהים

אלי כהן הכניס במחצית השנייה את עומר פרץ במקומו של מרדיקוביץ החלש, אך דווקא בית"ר פתחה מעט טוב יותר וחמש דקות במחצית השנייה, בעט מיכאל זנדברג כדור מסוכן מרחוק, אך מעל השער.

עומר פרץ המחליף היה פעלתן מאוד ובדקה ה-54 כמעט כבש אחרי שתיעתע בגפני, אך הבעיטה שלו חמקה החוצה.

בדקה ה-63 הגיע השער של בית"ר, ואיזה שער זה היה. ברק יצחקי התחיל את ההתקפה ושלח את גפני מצד ימין, שפרץ ומסר לשוונקי, שהשאיר בנגיעה ליצחקי, שמ-17 מטרים שלח כדור אדיר בשמאל לחיבור. 0:1 לבית"ר.

בדקה ה-71 החל מטווח של בית"ר. דרק בואטנג שלח כדור אדיר שנהדף ע"י קאלה. מכבי לא הצליחה להרחיק וזנדברג הפציץ שוב מהאוור ושוב קאלה הודף.

10 דקות לסיום הכניס יוסי מזרחי את עומרי אפק, שקיבל דקות ראשונות מאז הפציעה הקשה שלו לפני 4 חודשים.

בדקה ה-81 הזדמנות מצויינת למכבי, אחרי שמסיקה שלח כדור מצויין לנמני, שמקרוב בעט ברשלנות החוצה.

בתוספת הזמו יצחקי כמעט כבש את השני שלו כששלח כדור אדיר מהאוויר לחיבור, אך קאלה שוב היה שם כדי להציל את מכבי.

מכבי:  טברקו קאלה, יובל שפונגין, אבי יחיאל, מילאן מרטינוביץ', אורי שיטרית, דיאן איליץ' (רוסו 66),שירן  ייני, יוסי שיבחון (מסיקה, 72),  אבי נמני, מילאן מרדיקוביץ (עומר פרץ, 46) ומשה ביטון.

בית"ר:
איציק קורנפיין, יואב זיו, אריק בנאדו, דוד אמסלם, רוני גפני,ז'וזה רומאליו, קובי מויאל (בואטנג, 61), מילובן מירוסביץ (אפק, 80)', מיכאל זנדברג, ברק יצחקי, עמית בן שושן (שוונקי, 60).

צילום: יותם רונן

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק