ישראל פתחה ברגל ימין

הנבחרת של צביקה שרף ניצחו את דנמרק בחוץ 60:72 עם יכולת בינונית בפתיחת משחקי ההזדמנות האחרונה לאליפות אירופה. שרף: "יۓענו שהדנים יכולים לעשות לנו בעיות"

יום רביעי 08 אוגוסט 2007
שלמה חסיד

במבחן התוצאה, נבחרת ישראל בהחלט עמדה במשימה ופתחה ברגל ימין את טורניר ההזדמנות האחרונה לאליפות אירופה כאשר ניצחה את דנמרק 60:72. 

זה לא היה משחק גדול של החניכים של צביקה שרף שבמשך שלושה רבעים רדפו אחרי הדנים הבינוניים והתקשו ליצור מומנטום. דקות טובות ויכולת קבוצתית של הנבחרת ברבע האחרון העניקו בסופו של דבר את הניצחון המיוחל. ביום שבת תארח הנבחרת בהיכל נוקיה בקרב קשה יותר את אוקראינה.

ישראל פתחה בחמישייה עם יוߪם הלפרין, ג'רון רובטרס, מאיר טפירו, עידו קוז'יקרו ויניב גרין.

רבע ראשון

מאיר טפירו קלע את שתי הנקודות הראשונות במשחק. גם הלפרין נכנס טוב למשחק עם פעולות טובות ושתי נקודות בפתיחה (2:4). מכאן המומנטום עבר לדנים כאשר יוהאנסן עם שלשה ויעקובסן קלעו נקודות שהעלו את המארחים ל-6:9. הדנים שמרו על היכולת הטובה וקולמן ניצל חולשה בהגנה של כוח צביקה כדי לעלות ל-9:13. קולמן הוסיף שתי נקודות כדי להגדיל את היתרון של הדנים לשש, 11:17, אך הלפרין ענה עם סל ועונשין וישראל צימקה ל-17:16. הרבע הראשון הסתיים ב-16:19 לדנים.

רבע שני

את הרבע פתח ליאור אליהו עם נקודות ראשונות שלו במשחק כאשר לאחר מכן הגיעו עוד נקודות של הלפרין ששמרו מרחק נקודה מהדנים. ההגנה של ישראל איפשרה לחנן קולמן לעשות מה שהוא רוۦה, בעיקר מחוץ לקשת כש-5:50 דק' לסיום המחצית הוא צלף שלשה שהעלתה את הדנים ל-25:28 ורשם את הנקודה ה-11 שלו. יתרון שלוש הנקודות נשמר גם בהמשך הרבע אך רוברטס הצליח להיכנס (מאוחר יחסית) לעניינים עם נקודות ולצמק ל-31:30. שתי נקודות של עמית תמיר על סף הסיום העניߧו שוויון 34:34 לנבחרת עם הירידה לחדרי ההלבשה.

רבע שלישי

נבחרת ישראל עלתה לרבע השלישי לוחמנית יותר וגם ג'רון רוברטס נכנס לעניינים עם שתי נקודות נוספות. אין ההגנה של הנבחרת של שרף איפשרה לדנים לשמור על היתרון הקטן.Ġהדקות הטובות של רוברטס נמשכו גם כשהדנים ברחו ל-4 הפרש אך ההגנה הרעועה של ישראל התקשתה לעצור את יוהאנסן שהיה טוב בדקות הללו. הכניסה של עמית תמיר והיציאה של מאיר טפירו הוסיפו התלהבות בנבחרת של שרף כאשר חג'ג' צימק ל-45:43, ארבע דקות וחצי לסיום הרבע. ישראל הצליחה ללחוץ על הגז ואף לעלות ליתרון עם סל מהקו של הלפרין ושתי נקודות נוספות בהמשך, 46:50. בכל זאת הדנים הצליחו לחזור ולצמק בסיום הרבע, 50:49.

רבע רביעי

הנבחרת התקשתה ליצור מומנטום בפתיחת הרבע הרביעי, אך היכולת הבינߕנית של הדנים בהתקפה הביא לשמירת ההפרש. איבודי הכדור של הדנים איפשרו לרוברטס לעלות ל-10 נקודות אישיות ולהפרש השיא עד כה, 49:54. שלשה של עמית תמיר המצוין אף הגדילה את ההפרש לשבע (50:57), 7:20 דק' לסיום. גם ליאור אליהו נכנס בשלב הזה לעניינים והנבחרת צעדה ליתӨון מרשים של תשע הפרש, 52:61 באמצע הרבע.

המאמן הלאומי, צביקה שרף, אמר לאחר המשחק: "ידענו שהדנים מסוגלים לעשות בעיות, ככה גם היה במשחקי האימון שלהם. אבל תוך כדי המשחק ידענו למצוא את השחקנים הנכונים שיכולים להכריע אותו וככה גם ניצחנו. היה חשוב לפתוח ברגל ימין וזה מה שעשינו".

ג'רום רוברטס אמר: "הדבר החשוב במשחקים האלו זה לצאת עם ניצחון. החצי הראשון היה צמוד והלך קשה. בחצי השני השתחררנו. זה אולם לא פשוט לשחק בו והדבר החשוב זה שניצחנו. אפ۩ר להתכונן בשקט ליום ראשון".

יניב גרין אמר: "יש הרגשה טובה בעקבות הניצחון. עכשיו נשאף לנצח גם במוצאי שבת ולקוות לטוב. יש אווירה טובה בנבחרת ורצון להגיע להישגים".

בלגיה הביסה את אוקראינה
̍
במשחק נוסף בבית של ישראל הפתיעה בלגיה כשהביסה את אוקראינה בחוץ 45:70. בגין הוביל את הבלגים עם 19 נקודות והרוול הוסיף 18 נק' ו-16 ריבאונדים. בוצקי ולישצ'וק הוליכו את האוקראינים עם 13 ו-11 נק' בהתאמה. אוקראינה היא היריבה הבאה של ישראל בטורנۙר (שבת, נוקיה).

תגובות

טלספורט בפייסבוק