קאלה – כל הטעויות האפשריות

בסאגת הישארותו של טברטקו קאלה במכבי ת"א נעשות כל הטעויות שאפשר לחשוב עליהן. גם אם קאלה יישאר בסופו של דבר בקרית שלום, המשקעים שנוצרו יצוצו בהמשך הדרך. שלומי לויה מנסה להרגיע את ראשי מכבי תל אביב

יום שני 21 מאי 2007
שלומי לויה

 הרבה דם רע זורם בשבועות האחרונים בין השחקן המצטיין של מכבי ת"א העונה, השוער הקרואטי, טברטקו קאלה, לראשי המועדון והכל סביב החוזה של השוער לעונה הבאה. קאלה, שהפך למניה בטוחה, מבקש שהיכולת הטובה שלו השנה תתורגם להעלאה בתלוש המשכורת בשנה הבאה ומאיים בהצעה טובה הרבה יותר שקיבל מבית"ר ירושלים, אם לא יקבל את השדרוג בשכר. במכבי ת"א לא ממש מתרגשים וכבר מדברים על שוער אחר שיש להם בקנה שיחליף במידת הצורך את הקרואטי.

כל המהומה והסערה היא על כסף, שכן מקצועית אין מחלוקת שקאלה הוא בינגו של אלי כהן. קאלה נקלט מצוין בקרית שלום. בניגוד לתהום שהייתה פעורה בין לירן שטראובר לחלק מאוהדי מכבי ת"א, קאלה הוא אהוב ליבם של האוהדים. נכון, הוא לא מושלם ולא שכחנו את העימותים שהיו לו עם שחקנים כמו אורי שטרית, אבל בגדול קאלה הוא הצלחה גדולה במכבי ת"א באחד התפקידים הכי חשובים שיש בכדורגל.

גם אם במכבי ת"א טוענים שיש לקרואטי חוזה לעונה הבאה ושהקבוצה לא מחויבת להוסיף לו סנט אחד, הרי שגם לדרך ולטון יש משמעות ונוצר הרושם שבקבוצה מנסים לחנך את הקרואטי. המגעים אינם שקטים והרבה לכלוך יוצא החוצה.

אין שום בושה בניסיון לקבל העלאת שכר. אין ספק שהמועדון גדול מכל שחקן ואין סיבה להיענות לכל דרישה של קאלה, אבל גם להצעה משופרת שמהווה מחווה של רצון טוב והכרה בתרומה של השוער, יש משמעות ולו בקרב על דעת הקהל, שבהחלט נוטה לטובתו של קאלה. 

נדמה שבסאגה הזו עושים הצדדים את כל הטעויות האפשריות, כך שגם אם קאלה יישאר בסופו של דבר בקרית שלום, המשקעים שנוצרו בין הצדדים עוד יצוצו בהמשך הדרך.

כזכור, במהלך הקיץ ואחרי 7 שנים שבהן הגן על שער הקבוצה, הפתיע לירן שטראובר את אנשי מכבי ת"א, כשלקח את העלבון שלו מההצעה הכספית שהפנה אליו אלי דריקס צעד אחד קדימה וחתם במכבי נתניה של דניאל יאמר. בת"א הובכו מהצעד של שטראובר ומהעבודה שנשארו בלי שוער. בלחץ הזמן הועלו השמות של תום אלמדון ושל ניר רחמין כמי שאמורים למלא את מקומו של שטראובר.

אלא שאלי כהן החליט בסופו של דבר ללכת על ייבוא מבחוץ והנחית בישראל את אחד השוערים הטובים ביותר שהגיעו לישראל.

האם מלחמות הכבוד והאגו יובילו לכך שמכבי ת"א תאבד את השוער הצבעוני והמצטיין שלה?

מכבי הרוויחה זאת ביושר

במחזור הראשון של העונה הגיעה בית"ר ירושלים לבלומפילד וצמד של מיכאל זנדברג סידר לה ניצחון ראשון על מכבי ת"א בחוץ בליגה אחרי 17 שנה.

ניצחון החוץ הבא של האלופה על מכבי ת"א לא לקח כל כך הרבה זמן, אלא רק מספר חודשים ועוד באותה עונה.

הרכב חסר מאוד של ירושלים אתמול ובמשחק שבו מכבי ת"א הייתה צריכה יותר את הנקודות בגלל הרצון לסיים את העונה במקום השני, לא הפריע לבית"ר וברק יצחקי להשיג ניצחון יוקרתי ועונה של שני ניצחונות ותיקו (ביתי) מול החבורה של אלי כהן.

זה היה מבחן אופי שמכבי ת"א נכשלה בו (וזה שוב קרה לה דווקא בבית כמו איבודי הנקודות מול מכבי חיפה, בני-יהודה והפועל פ"ת), חומר גדול למחשבה לקראת העונה הבאה.

אז, ומכבי ת"א הרוויחה את זה ביושר, דיבורים על צמרת כבר לא יספיקו. אחרי שנת המעבר מכישלון הגלאקטיקוס, מכבי ת"א חייבת לקפוץ מדרגה ולהתמודד על האליפות. החומר הקיים מהווה בסיס טוב, אבל הוא חייב חיזוק ואלי כהן הוא הראשון שיודע את זה.

ההחלטה של אברבנל

כשהמלך של הפועל ת"א הושעה מהקבוצה, נדמה היה שהעונה של הפועל ת"א הולכת פייפן. השוער השלישי של המועדון, ניל אברבנל נזרק בלי הכנה מוקדמת למים הקרים ובסופו של דבר עשה את העבודה. בעיקר תיזכר עצירת הפנדל שלו בגמר הגביע שהפכה את העונה המרירה הזו של האדומים לעונה עם תואר נוסף בארון הגביעים.

אברבנל ניצב עתה בפני צומת דרכים בקריירה המקצועית שלו. לכאורה, הוא ראוי לקבל הזדמנות נוספת לקראת העונה הבאה ולהפוך לשוער הראשון הקבוע של הפועל. אלא שקשה להאמין שהמאמן הבא של הקבוצה, יהיה זה מי שיהיה, יהמר על הילד בן ה-19 כשוער ראשון.

אחרי טראומת אלימלך ככל הנראה יגיע לבין הקורות שוער מנוסה, ישראלי או זר. אברבנל כבר הראה שיש לו את הכישרון ואת הפוטנציאל. אם יגיע שוער אחר על הראש שלו, הצעד הנכון ביותר של הכישרון יהיה לעזוב את מתחם וולפסון לטובת צבירת דקות משחק בקבוצה אחרת בליגת העל. כך יוכל אברבנל להשתפשף ולבנות את שמו ואולי, מי יודע, לחזור בעתיד להפועל בדלת הראשית.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק