עכשיו גם קשטן יודע

ברק יצחקי יסיים בעוד מספר ימים עונה ברובה הוא לא שיחק, אך דווקא בעקבות פציעתו הוכח עד כמה הוא השחקן הכי חשוב לבית"ר ירושלים ועד כמה הזימון לנבחרת היה מוצדק

יום שני 21 מאי 2007
רועי רובינשטיין
אחת התמונות הזכורות ביותר מאז שנכנס ארקדי גאידמק לבית"ר ירושלים לקוחה מהעונה שעברה ולא, היא לא קשורה למיליארדר הרוסי. אי שם בשלהי העונה הראשונה של הכסף הגדול בבית"ר לואיס פרננדס אז מאמן הקבוצה, לקח את ברק יצחקי לשיחה קצרה מול המצלמות בסיום אחד המשחקים באצטדיון טדי. "תגיד לכמה עונות חתמת בקבוצה"?, שאל הצרפתי שכבר גילה כישרון אחד או שניים בימיו את הילד ולא חיכה לסיום התשובה. "אתה תחתום על חוזה חדש לשלוש שנים, מה אתה אומר"?

השיחה הזו בין פרננדס ליצחקי על אף היותה סוג של פיקנטריה בסיפור ההצלחה של הקשר המחונן מלמדת בעיקר על טביעת העין הטובה של הצרפתי שידע כי יצחקי, באחד מהימים, יהפוך למרכיב חשוב במכונה של בית"ר. בעצם, הכי חשוב.

זה קרה העונה כשיצחקי (22) הצעיר הוכיח לכולם כי מלבד הכישרון שכולם ידעו שיש לו הוא גם יכול להוביל את האלופה החדשה לתוך העשור השני של המאה החדשה.

הקשר המחונן שסבל מפציעה במהלך העונה שמנעה ממנו לשחק ברוב משחקיה של בית"ר  הספיק בכל זאת להשאיר את חותמו על האליפות החמישית של המועדון כשהוא נוטל חלק פעיל רק ב-15 מתוך 32 משחקיה של הקבוצה ופותח רק עשר פעמים בהרכב. יחד עם זאת יש לזכור כי בשבעה מקרים שונים גם הוחלף, רובם בתחילת העטנה בידי ארדילס. לאחר הפציעה הוא לרוב עלה מהספסל, חמש פעמים נכנס יצחקי למגרש במהלך משחק של האלופה לרוב הביא את השינוי המיוחל בהתקפת הקבוצה שסבלה כידוע העונה מחוסר ביצירתיות.

מדהים לגלות כי יחד עם יצחקי, בית"ר הפכה לקבוצה הרבה יותר טובה מאשר בלעדיו, באופן קיצוני. מתוך 15 המשחקים בהם נטל חלק אם בפתיחה בהרכב ואם בעלייה מהספסל  בית"ר צברה 80% מהנקודות האפשריות. כשיצחקי לא היה על המגרש אחוזי ההצלחה של הקבוצה צנחו ל-60% הצלחה בלבד

שישה שערים ובישול אחד תרם יצחקי להתקפת בית"ר בליגה העונה, כולם בחודשיים האחרונים. הישג די טוב לקשר שמשחק בקבוצה שעד כה, מחזור אחד לסיום העונה הבקיעה בסך הכל 52 שערים. אם מביטים יותר עמוק בסטטיסטיקה של העונה מגלים כי 19 מתוך ה-52 נכבשו בזמן שיצחקי נכח על המגרש, רוצה לומר, שפרט לשבעה שבהם הוא לקח חלק פעיל וישיר היו לבית"ר עוד שניים עשר שערים שבהם היה ליצחקי מוערבות כזו או אחרת.

שימו לב לנתון הבא: מתוך עשרת המשחקים בהם יצחקי פתח בהרכב, בית"ר ניצחה בשבעה וסיימה שלושה בתיקו. מתוך חמשת המשחקים בהם נכנס כמחליף ניצחה בית"ר ארבעה ואחד הפסידה, למכבי נתניה, אז נכנס יצחקי כמחליף בדקה ה-77.

אחת התמונות הזכורות ביותר מהעונה הזו היא זו של אוהדי בית"ר לפני שלושה שבועות פורצים למגרש בטדי ומפשיטים את יצחקי מכף רגל ועד ראש. כנראה שפרננדז צדק, חייבים להחתים אותו על חוזה ארוך טווח, כי יצחקי יגרום לארקדי עוד הרבה זמן לצחוק אחרון.

צילומים: יותם רונן

  

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק