מקום ראשון, הבטחה שלנו

ילנה ינקוביץ' היא בוודאי הטניסאית המבטיחה היום בסבב. אחרי הזכייה בטורניר רומא, היא מגיעה להסתער על הרולאן גארוס. איך הפכה הטניסאית הסרבית לדבר הבא בענף?

יום שני 21 מאי 2007
אורן קורנפלד

זהו. אחרי טורניר רומא אני בטוח. ילנה ינקוביץ' תהיה בסוף השנה הטניסאית הטובה בעולם. זו הבטחה. כרגע היא מדורגת רביעית בעולם ומסתערת על הסבב בטירוף.

ינקוביץ' היא בסך הכל בת 22. בחמישה חודשים היא הביאה כבר שלושה תארים, ובסבב כבר הבנות לא מקלות בה ראש. גם בסרביה, ארץ מולדתה מעניקים לה כבוד ויודעים שמדובר בטניסאית הכי טובה שגדלה שם.

ההישג הגדול של ינקוביץ' עד כה בסבב הוא ההעפלה לחצי גמר אליפות ארה"ב הפתוחה בסוף שנה שעברה. ההישג המצוין והמומנטום הטוב שהייתה בו העלו אותה בסוף השנה אל המקום ה-12 בעולם אחרי שעשתה התקדמות של עשר מקומות מהשנה הקודמת.

ינקוביץ' חלפה בארה"ב על הטניסאיות שבאותה שנה היו המאיימות ביותר. רק ז'סטין הנין עצרה אותה בחצי הגמר, וגם ההפסד הזה קרה בשלוש מערכות אחרי קרב ממושך ומתיש. את נחת זרועה הרגישו בין השאר אלנה דמנטייבה (ברבע הגמר, ינקוביץ' ניצחה בשתי מערכות 2:6 ו-1:6 וחלפה עליה כאילו מדובר בטניסאית מהדרג החמישי), סבטלנה קוזנייצובה (שכל מילה על יכולותיה מיותרת) וגם ניקול ואידיסובה (שמזמן נחשבת להבטחה הגדולה של צ'כיה).

בטורניר הראשון של השנה היא זכתה כבר בתואר. מדובר באוקלנד, ניו זינלנד, טורניר לא מהרציניים בסבב, אך הניצחון על ורה זבונרבה בגמר היה בהחלט משכנע. לאחר מכן בסידני הגיעה ינקוביץ' לגמר כשהיא לא סופרת כבר בסיבוב הראשון את מרטינה הינגיס ועוברת בדרך את סמנטה סטוסור, אמילי מורסמו, ושוב את ואידיסובה. רק קים קלייסטרס ניצחה אותה, וזה היה כאמור בגמר.

בטורניר הגראנד סלאם הראשון של השנה הגיעה ינקוביץ' לשמינית הגמר אחרי שהפסידה לסרינה וויליאמס תוך יכולת לא משכנעת 6:3 ו-6:2. בטורנירים הבאים היא קצת נעצרה, אך את טורניר צ'רלסטון היוקרתי היא לקחה. כשפגשה את ונוס וויליאמס ודינארה סאפינה, הם היו רק תחנות עבורה בדרך לתואר השלישי בקריירה. בטורניר רומא היא כאמור זכתה בצורה משכנעת, וכעת תולים בה תקוות לרולאן גארוס הממשמש ובא.

ילנה מתאמנת אצל אביה, וסלין והחלה להיכנס לענף בגיל תשע (מאוחר יחסית). היא הגיעה ממשפחה מלומדת, כאשר הוריה כלכלנים, אחיה סטודנטים כשגם היא לומדת בבלגרד. אם תשאלו אותה איזו עיר בעולם היא הכי אוהבת, היא תענה לכם 'רומא' (ולא בגלל הזכייה בטורניר האחרון, אלא בשל ההיסטוריה של העיר). המודל לחיקוי שלה היא לא אחרת מאשר מוניקה סלש.

ולסיום, נחתום עם הזווית הישראלית, איך לא. אם השמלה של ינקוביץ' מזכירה להם משהו מוכר, זה בגלל שהיא לובשת את אותה שמלה של שחר פאר שלנו. אתם כבר מדמיינים מפגש בין השתיים? זה עוד לא קרה, אך מי שכן פגשה את ינקוביץ' היא ציפי אובזילר. הטניסאית הותיקה שלנו הפסידה פעמיים בשני מפגשים (ב-2003 במוקדמות אליפות אוסטרליה וב-2005 בטורניר ברלין).

ינקוביץ' עלתה בדירוג האחרון למקום הרביעי ונמצאת במומנטום טוב במיוחד. כפי שאמרתי, אני מעריך כי בסיום השנה אתם תראו אותה ראשונה בדירוג.

צילומים: רויטרס

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק