אנצ'לוטי: הניצחון הגדול מכולם

מאמן מילאן הכריז על הגביע השלישי שלו עם הקבוצה כעל הגדול ביותר. בניטז: "הגיע לנו מעט יותר. נצטרך לשפר את הקבוצה". אינזאגי: "עבדנו על הגול הראשון באימונים"

יום חמישי 24 מאי 2007
מערכת TELESPORT

שמחה גדולה היתה הלילה אצל שחקני מילאן לאחר הניצחון בגמר ליגת האלופות 1:2 על ליברפול.

קרלו אנצ'לוטי המאמן המאושר של מילאן שכבר זכה איתה פעמיים בגביע אירופה, פעם כשחקן ופעם כמאמן ב-2003, אמר לאחר המשחק: "זה הניצחון הגדול מכולם. מעט מאוד אנשים ואוהדים ציפו שמילאן תיקח העונה את התואר החשוב מכולם, אולי בעצם אף אחד לא האמין בזה". 

"כשאני מסתכל אחורה לתחילת העונה ועל כל הקשיים שעברנו בדרך, זה הופך את הניצחון הזה להרבה יותר מיוחד. שמרנו על הרמוניה מצויינת בקבוצה למרות הצרות הגדולות שהיו לנו".

"היחסים שלי עם מילאן הם מאוד הדוקים. אני לבשתי את החולצה הזו גם כשחקן וזכיתי איתה בתארים חשובים. זה מה שחיבר אותי כל-כך חזק למועדון הזה. אני מרגיש שייך למילאן".

המאמן של הצד המאוכזב, רפא בניטז, אמר בסיום: "קודם כל ברכות למילאן, היא קבוצה מצוינת. תודה רבה לאוהדים שלנו, לצוות שלי ולשחקנים שעבדו קשה מאוד והגיע להם קצת יותר".

"במחצית הראשונה שלטנו במשחק, דחפנו קדימה ויצרנו מצבים, ואז על סף סיום המחצית קיבלנו גול של חוסר מזל מכדור ששינה כיוון. בכדורגל אתה צריך לנצל את ההזדמנויות שלך לשערים". 

"הבעיה עם מילאן היא שהם מאורגנים בצורה מצויינת ויוצאים להתקפות נגד מסוכנות. כשתקפנו במחצית השנייה על מנת להשוות השארנו להם מרחב במרכז השדה שקאקה יכל להיכנס אליו בחופשיות. צריך לתקוף אותם בצורה מאוזנת וכשאתה מאבד את האיזון הזה הזדמנות אחת יכולה להרוג אותך". 

לגבי האכזבה מאי שחזור הזכייה מלפני שנתיים אמר הספרדי: "כשאתה מנצח אתה מרוצה ומאושר. כשאתה מפסיד אתה צריך לחשוב למה זה קרה ולהתחיל לחשוב גם על העתיד. אנחנו צריכים להתחיל לחשוב איך אנחנו משפרים את הקבוצה שלנו".

כובש שני השערים למילאן, פיפו אינזאגי, אמר: "כשעברתי למילאן (2001) לא האמנתי שהצליח לשחזר פה את ההצלחה שלי עם יובנטוס. בטח שלא חשבתי שאזכה פה פעמיים בליגת האלופות". 

אינזאגי לקח עם מילאן את אליפות אירופה ב-2003 אך החמיץ את הגמר בו היא הפסידה ב-2005 בגין פציעה ארוכה. החלוץ, שנעדר מהמגרשים במשך שנה שלמה אמר על כך: "כשחזרתי למגרש כולם קיבלו אותי בזרועות פתוחות. העובדה שהמועדון המשיך להאמין בי גם בזמן שהייתי בחוץ עזרה לי מאוד להצליח כאן".

בניגוד למאמן ליברפול איזאגי לא חושב שהגול הראשון שלו היה מזליקי: "זה ללא ספק דבר שתירגלנו באימונים ומפעם לפעם זה מצליח לנו, כמו נגד אמפולי בעונה שעברה".

ולסיום, קינח איש המשחק בקלישאה העתיקה: "זה מחמיא לי מאוד שנבחרתי למצטיין, אך הכי חשוב שזכינו בגביע".

השחקנים המאוכזבים של ליברפול דיברו בעיקר על הקהל המופלא שלהם. צ'אבי אלונסו: "האוהדים היו נפלאים לכל אורך הקמפיין. הם נסעו בהמוניהם לכל מקום, שרו תמיד מכל הנשמה ועשו את העבודה שלהם מצויין. חבל שלא השגנו את הניצחון שכל-כך הגיע להם". 

בוידווין זנדן
הוסיף: "האוהדים היו מדהימים. זה עושה אותי גאה לשחק מול קהל כזה".

לבסוף סיכם דירק קויט, כובש השער המצמק לליברפול: "זה היה נחמד לכבוש בגמר ליגת האלופות, אך בסופו של דבר, תמיד אחליף גול שלי תמורת ניצחון. אני רוצה להודות לאוהדים על התמיכה שלהם בשריקת הסיום. הם הקהל הטוב בעולם".

תגובות

2

טלספורט בפייסבוק