2

ניצחון קליל לנבחרת ישראל

החבורה של שרף לא התקשתה לגבור על אוקראינה הבינונית 73:81 בנוקיה הרבה בזכות שיתוף הפעולה בין הלפרין (18 נק') לאליהו (20). ברביעי תשחק הנבחרת מול ߑלגיה

שבת 11 אוגוסט 2007
מערכת TELESPORT
גם המבחן השני של נבחרת ישראל בכדורסל הסתיים בהצלחה. החבורה של צביקה שרף ניצחה 73:81 את נבחרת אוקראינה, גם כאשר רוברטס ומאיר טפירו לא היו טובים.

ליאור אליהו (20 נקודות) ויותם הלפרין (18) היו טובים שניהם וגם שיתוף הפעולה ביניהם היה מצוין. הנבחרת הייתה טובה יותר מאוקראינה ברוב שלבי המשחק פרט למחצית השנייה של הרבע השלישי אז הצליחה לחזור. ובכל זאת, הניצחון הזה נותן הרבה ביטחון לנבחרת לקראת המשחק מול בלגיה בנוקיה ביום רביעי. במשחק השני בבית ג' ניצחה בלגיה את דנמרק 66:80 והתמקמה בראש הבית.

לנבחרת: אליהו 20 (7 ריבאונדים), הלפרין 18 (6 ריב', 5 אסיסטים), גרין 16 (7 ריב'), חג'ג', תמיר וקוז'יקרו 7 כ"א, טפירו 3, רוברטס 2, נאור 1.

הנבחרת של צביקה שרף פתחה ӑחמישייה עם יותם הלפרין, ג'רון רוברטס, מאיר טפירו, עידו קוז'יקורו ויניב גרין. אוקראינה עלתה עם שווץ, דרוזדוב, לישצ'וק, קרבצ'וב ובוטסקי. 

רבע ראשון

המשחק נפתח עם שתי נקודות של יניב גרין ובהמשך נבחרת ישראל עלתהĠליתרון 0:6 קליל. אלכסנדר קארזצוב נכנס למשחק ושלשה שלו עם נקודה נוספת החזירו את האוקראינים למשחק. קוז'יקרו והלפרין ניסו ליצור מומנטום שהצליח כדי לעלות ליתרון 6:15 לנבחרת. הרבע הראשון הסתיים ב-4 הפרש לנבחרת של צביקה שרף, 13:17.

רבע שני

הרבע השני נפתח צמוד יותר כשלישצ'וק קלע שתי נקודות נוספות בעוד דרור חג'ג' קלע את שתי הנקודות הראשונות שלו במשחק. גם ליאור אליהו נכנס לעניינים אחרי מסירה שקיבל מהלפרין והרים להאלי-אופ את הקהל בנוקיה. שלשה של האוקראינים ەטעויות בהגנה של ישראל הביאו את הנבחרת האורחת להצימד ולשמור על מרחק קטן מההפרש. יתרון 10 לנבחרת נרשם לאחר סל מדהים של אליהו, 3:45 דקות למחצית הראשונה, 24:34. שלשה של עמית תמיר בהמשך נכנסה פנימה ובשלב הזה נראה שהכל הולך לחניכים של שרף. ישראל ירדה למחצית ביתߨון 32:42.

רבע שלישי

האוקראינים פתחו את הרבע השלישי בצורה טובה ונראה היה שהם עומדים לחזור למשחק ולהוריד את המומנטום של החניכים של שרף. 2 נקודות של ליסצ'וק ועוד שתי שלשות של קולצ'סקו השלימו ריצה שלȠ2:8 לאורחים שהורידו את ההפרש ל-44:40. ישראל לא נבהלה כשיניב גרין ועידו קוז'יקרו החזירו את ההפרש שהורגלנו לישראל וחמש דקות לסיום הרבע ישראל עלתה ל-46:52. 45 שניות לסיום המשחק מהפך: האוקראינים עלו ל-54:56 בזכות עוד ריבאונד הגנה מוצלח. בכל זאת זריקה מוצלחת שۜ חג'ג' הורידה את ישראל ליתרון 57:58 בתום הרבע.

רבע רביעי

למרות הדקות הלא טובות בחלק השני של הרבע השלישי, ליאור אליהו היה טוב בפתיחת הרבע וקלע ארבע נקודות רצופות. שלשה נוספת של יותן הלפרין העלתה את ישראל ליתרון 57:65 כשאוקראינה עדיין לא קלעה נקודות בשלב הזה. יניב גרין המשיך את ריצת ה-0:12 של הנבחרת עם סל וסחט עבירה שסחטה גם מחיאות כפיים מהיושבים בנוקיה. בסיום זה נגמר 73:81.

נוער: עוד הפסד לישראל
ȼbr/> באליפות אירופה לנבחרות נוער הפסידה ישראל לגרמניה 93:61. הנבחרת של ארז אדלשטיין תאבק עם אסטוניה על המקום ה-11 לאחר שהיריבה הפסידה לרוסיה 94:55.

תגובות

טלספורט בפייסבוק