פאר תפתח מול יריבה אסטונית

הטניסאית הבכירה של ישראל תתמודד מול קנפי (55 בעולם) בסיבוב ה-1 של הרולאן גארוס. בהמשך היא עשוייה לפגוש שוב את קוזנייצובה. הגרלה נוחה גם לאובזילר וסמשנובה

יום שישי 25 מאי 2007
אורן קורנפלד

הגרלה נוחה יחסית לטניסאית הבכירה של ישראל, שחר פאר שתחל בשבוע הבא יחד עם ציפי אובזילר ואנה סמשנובה את טורניר הגראנד סלאם, הרולאן גארוס בצרפת.

פאר, המדורגת 15 בטורניר, תפתח בסיבוב הראשון מול יריבה מאסטוניה, קאיה קנפי המדורגת 55 בעולם. שתי הטניסאיות נפגשו פעם אחת בקריירה של שתיהן, כאשר פאר שלנו ניצחה בשלב חצי גמר טורניר פראג בו זכתה בשנה שעברה אחרי שניצחה 3:6 ו-0:6.

במידה ולא תיתקל בקשיים מיוחדים (כפי שצופים לה) היא תשחק מול המנצחת בהתמודדות בין אדינה גלוביץ' הרומנייה (106 בעולם) לוסיליסה ברדינה הרוסייה. את גלוביץ' לא פגשה פאר מעולם, אך מול ברדינה היא שיחקה בשנה שעברה באליפות ארה"ב הפתוחה אז ניצחה בקלות 2:6 ו-2:6.

המדורגת הראשונה שפאר עשוייה לפגוש תהיה כנראה קטרינה סרבוטניק הסלובנית המדורגת 17 בטורניר ו-20 בעולם. השתיים נפגשו פעמיים והמאזן ביניהן הוא 1:1. בסיאול ניצחה פאר לפני שלוש שנים בשמינית הגמר, אך לפני שנתיים באוקלנד ניצחה הסלובנית 1:6 ו-4:6. מאז כאמור פאר עשתה התקדמות אדירה כמו גם יריבתה.

במידה ולא יהיו תקלות בדרך, אמורה פאר לפגוש את סבטלנה קוזנייצובה המדורגת שלישית בטורניר, בשלב שמינית הגמר. פאר פגשה את קוזנייצובה פעמיים, כאשר שני המפגשים נערכו השנה. את אחד המפגשים אתם בוודאי זוכרים. זה היה במסע המופלא של פאר באליפות אוסטרליה כאשר ניצחה את הרוסייה בשמינית הגמר 4:6 ו-2:6 בדרך למפגש מול סרנה וויליאמס. הפעם השנייה הייתה גם כן בשלב שמינית גמר טורניר מיאמי שנערך השנה, כשפאר ניצחה 4:6, 6:4 ו-3:6.

הטניסאית מספר 2 של ישראל, ציפי אובזילר תפתח את הטורניר מול מלינדה קזינק ההונגרייה (123 בעולם). השתיים לא נפגשו מעולם. אובזילר שעשתה התקדמות משמעותית השנה, עשוייה לפגוש בסיבוב השני את דינארה סאפינה החזקה, כשגם מולה היא לא שיחקה מעולם.

אנה סמשנובה שהודיעה כי תפרוש בקרוב, תתמודד בפתיחת הטורניר מול נוריה ויואס הספרדייה המדורגת 268 בעולם. ניצחון על יריבתה, יפגיש את סמשנובה עם ככל הנראה טטיאנה גארבין האיטלייה המדורגת 19 בטורניר. השתיים נפגשו 4 פעמים והמאזן ביניהן הוא 2:2. המפגש האחרון שנערך בפלארמו, איטליה הסתיים עם ניצחון האיטלקייה בשמינית הגמר 5:7 ו-3:6.

תגובות

3

טלספורט בפייסבוק