מכבי חיפה באינטרטוטו

צמד של תומר חמד, תוך 4 דקות, סידר למכבי חיפה השתתפות באינטרטוטו בסיום עונה שהיא תרצה לשכוח כמה שיותר מהר. לוי: "הקמפיין הנהדר באירופה פגע בנו בליגה"

שבת 26 מאי 2007
מערכת TELESPORT
מכבי חיפה גברה הערב על מכבי הרצליה בתוצאה 0:2 והבטיחה את השתתפותה באינטרטוטו בעונה הבאה, משם תוכל אולי להגיע לגביע אופ"א.

חיפה שלא ניצחה העונה את הרצליה, לאחר תיקו 2 בסיבוב הראשון וההשפלה הזכורה מהסיבוב השני בו הפסידה 0:4 בקרית אליעזר, הצילה במשהו את כבודה האבוד מול חניכיו של פרדי דוד.


מהלך המשחק

בדקה הראשונה בעיטה חופשית מצויינת של מוסטרליץ' מצאה את אלמדון במקום.

בדקה השלישית איתמר ניצן השוער הצעיר של הרצליה הציל שער בטוח. רפאלוב קיבל כדור טועה ברחבה ומשני מטר בעט חזק לתוך גופו של ניצן. אחת מהחמצות העונה ללא ספק.

אחרי 20 דקות ללא אירועים משמעותיים, הרים יאניק קאמאנן כדור מצויין לרחבה. עדן בן-בסט, שחקנה של מכבי חיפה שמושאל להרצליה, התרומם טוב אך משני מטר נגח אחורה במקום לכיוון השער ופספס הזדמנות טובה.

בדקה ה-32 השיג גוסטבו בוקולי קרן וגם הרים אותה מצד ימין. תומר חמד נשאר לבד ברחבה וגם נגח למסגרת, אך הכדור שלו היה חלש וניצן לא התקשה לקלוט.

שלוש דקות לאחר מכן בוקולי נשלח מצויין לאחד על אחד מול ניצן, אך האחרון יצא מן השער , גלש מצויין לכדור וקלט אותו לפני שבוקולי הספיק להגיע אליו.

חיפה שהתעוררה המשיכה לתקוף וגן השיגה את היתרון. משומר קיבל כדור באגל ימין, חדר לרחבה ובעט חזק אך ניצן הנהדר היה שם שוב. אך הכדור נעדף לקולאוטי במרכז הרחבה שבעט לעבר השער. תומר חמד הצעיר עמד על סף השער ושינה את כיוונו של הכדור בכדי לקבוע 0:1 לירוקים.

לא חלפו ארבע דקות וחמד הצעיר כבר עם השני שלו. משומר שוב פרץ מימין אך הפעם במקום לבעוט מסר רוחב מצויין לחמד שחתך אלכסונית לפני הבלם ומשלושה מטרים הכניע את ניצן. בתום המחצית הראשונה - תומר חמד 2 - הרצליה 0.

המחצית השנייה נפתחה עם שני חילופים של פרדי דוד. שי ביטון החליף את עדן בן-בסט וטולדו החליף את יאניק קאמאנן.

בדקה ה-62 שלח קולאוטי מצויין את בוקולי באגף ימין. האחרון חדר לרחבה וניסה להרים לרוחב אך הכדור נבלם בגופו של עזריה. בוקולי טען לנגיעת יד אך השופט והקוון לא חשבו כמוהו. דקה אחר-כך, חילוף ראשון בחיפה. אלן מסודי החליף את רוברטו קולאוטי.

בדקה ה-69 חילוף שלישי ואחרון בשורות הרצליה: חיים מלכה ניפצע והוחלף ע"י מאהרן ראדי. ארבע דקות אחר-כך ביצעה חיפה את חילופה השני כשחיים מגרשווילי החליף את ליאור רפאלוב.

בדקה ה-79 נרשם האירוע המעניין ביותר במחצית השנייה כשרימוני עשן רבים, בשלל צבעים, נזרקו לכר הדשא מיציע האוהדים של מכבי חיפה. המשחק הופסק למספר דקות וחודש רק לאחר שהעשן התפזר.

בתוספת הזמן פרץ אלן מסודי מימין וניסה לבעוט מזווית קשה אך הכדור הלך גבוה והמשחק הסתיים בתוצאה 0:2 למכבי חיפה.

הרכבים:
הרצליה: איתמר ניצן, בן-לולו, מיימון, מלכה, עזריה, דיוויס, בוקסנבוים, בידוק, עדן בן-בסט, מוסטרליץ' ויאניק קאמאנן.
מכבי חיפה: אלמדון, משומר, קינן, שחבארי, קייסי, בירם כיאל, דירסאו, בוקולי, רפאלוב, תומר חמד וקולאוטי.

תגובות
לאחר המשחק אמר מאמן הקבוצה המנצחת, רוני לוי: "עונה מצויינת באירופה ומאכזבת בליגה. קבוצה שמנצחת את צסקא, אוקזר ופרטיזן בלגרד ולא מפסידה לליבורנו ולליברפול זה הישגים יוצאים מן הכל. מצד שני, הקמפיין האינטנסיבי באירופה השפיע עלינו מאוד בליגה. זה קשה מאוד לשחק בחמישי מול אספניול או גלאזגו ריינג'רס ומיד אחר-כך ביום ראשון מול בית"ר או הפועל ת"א".

לגבי העונה הבאה אמר לוי: "נצטרך לנוח אחרי עונה קשה ומתישה ואחר-כך נתכונן לאינטרטוטו. אנחנו נשתדל לכבד את האינטרטוטו כיאה למכבי חיפה שמכבדת כל מעמד בו היא משתתפת. נצטרך לחלק שם עומסים ולשתף הרבה שחקנים".

כובש הצמד, תומר חמד, אמר לאחר המשחק: "פעם ראשונה שאני שחקן מצטיין. זה תמיד כיף לשחק ואני שמח שיצא לי לקבל את הפרס הזה. אני מקווה להמשיך במכבי חיפה, זה כבוד גדול להיות  שם. אני יודע שמחפשים חלוצים אחרים, אז אם אני אצטרך לצאת לקבוצה אחרת לשחק שם ולקבל ניסיון ואז לחזור לחיפה כשחקן משופר זה גם בסדר מבחינתי".

פרדי דוד, המאמן המפסיד, סיכם את העונה: "זו היתה עונה קשה ומתישה כיאה לקבוצה שעלתה אחרי 7 שנים מהליגה השנייה. אני שמח שנשארנו בליגה ועשינו את זה גם סטייל גם בליגה וגם גביע הטוטו שלקחנו בטווח. בניית מסורת של מועדון זה לא דבר שעושים בעונה אחת אלה בהרבה שנים. אני לא רואה כרגע סיבה שאני לא אמשיך את ההתקשרות עם הרצליה גם בעונה הבאה.

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק