מכבי נתניה במקום השני. זמנית

שער מהיר של אופיר חיים העלה את נתניה למקום השני לפחות עד הדרבי התל-אביבי מחר. עטר: הייתי מעדיף לשחק בטדי למרות שזה יותר קשה. מזרחי: מחר ? אני הולך לים

שבת 26 מאי 2007
מערכת TELESPORT
במשחק רדיוס ללא קהל שנערך הערב במגרש בוינטר, הפסידה אלופת המדינה, בית"ר ירושלים, משחק בית ראשון העונה, למרות שקצת קשה לקרוא למה שהיה בוינטר - בית.

מכבי נתניה, שהיתה צריכה את הנקודות הרבה יותר, עלתה לפחות זמנית למקום השני בליגה ותזדקק לעזרה של הפועל נגד מכבי, מחר, בדרבי התל-אביבי הגדול. 

הפסד נקודות של מכבי ת"א מחר ונתניה תסיים את העונה במקום השני מה שיחסוך ממנה את הסיבוב המוקדם הראשון של גביע אופ"א ויקנה לשחקניה זמן רב יותר לכייף בים.

מהלך המשחק

פתיחה מצויינת לנתניה. עדיפה לא טובה של אבי אבגי בדקה השלישית, הגיעה במרכז הרחבה לאופיר חיים. האחרון בעט חזק לפינה השמאלית של אבגי ולא הותיר לו שום סיכוי. 0:1 לנתניה.

דקה בלבד אחר-כך, אוקוצ'ה מצא את עצמו במצב מצויין ברחבה אך הוא בעט למרכז השער והפעם אבגי היה שם בכדי לקלוט.

אחרי 20 דקות ללא ארועים משמעותיים, דאבל פס נאה בין טגה לחיים השאיר את טגה בצד שמאל של הרחבה אך בווית קשה. טגה בעט גבוה מעל השער והסכנה של אבגי חלפה.

בדקה ה-38 החמיץ אוקוצ'ה מצב מצויין לאחר שקיבל כדור טוב מבונדאה ברחבה אך בעט מחוץ למסגרת.

בדקה ה-44 כידרר שכטר מצויין על סף הרחבה וניסה לשלוח את אוקוצ'ה אל תוך הרחבה, אך הכדור שלו היה מהיר מידי ואוקוצ'ה לא הגיע אליו. 0:1 לנתניה בסיום המחצית הראשונה.

שתי דקות מפתיחת המחצית השנייה חדר יצחקי לרחבה ובעט מזווית קשה טוב אך הכדור חלף שני מטרים מהקורה של שטראובר.

בדקה ה-51 הרים מירוסביץ' כדור חופשי לרחבה, ברק יצחקי נגח חזק אך למרכז השער ושטראובר קלט.

דקה אחר-כך כדור ארוך מצא את אפק שחדר לרחבה אך שטראובר יצא וקלט את הכדור המקפץ.

טיל של ברוכיאן מ-25 מטר הלך למסגרת אך שטראובר היה במקום בכדי לעדוף לקרן. הקרן עלתה לכיוונו של יצחקי שנפל ברחבה בטענה לפנדל, אך לא היה שום דבר והשופט התעלם.

בדקה ה-58 החליף מיכאל זנדברג את מירוסביץ' ודקה לאחר-מכן חילוף גם בשורות נתניה כשתמיר כהן החליף את איתי שכטר.

פעולה טובה של רוני גפני בדקה ה-60 לא הביאה לשינוי בתוצאה. המגן השמאלי חדר לרחבה, חלף על פני המגן שלו ובעט למסגרת, אך שטראובר לא התקשה לקלוט את הבעיטה החלשה.

בדקה ה-62 דאבל פס מצויין בין אופיר חיים ואוקוצ'ה השאיר את האחרון עם הכדור בתוך הרחבה אך טיבי חילץ לו את הכדור מאחור ומנע את הסכנה.

בעיטה חופשית של אנסומבו בדקה ה-68 מצאה את אוזן במצב קורץ ברחבה, אוזן בעט בנגיעה הראשונה חזק ושטוח אך אבגי היה מוכן.

בדקה ה-75 בית"ר החמיצה את המצב הטוב שלה במשחק. זנדברג הרים מצד שמאל לאחר תרגיל קרן קצרה, הכדור הגיע ליצחקי במצב קורץ כשישה מטרים מן השער. האחרון בעט לעבר הפינה הרחוקה אך הכדור חלף סנטימטרים מעל המשקוף של שטראובר. לא חלפה דקה ובעיטה נוספת של יצחקי, שכיוון הפעם נמוך יותר, זעזעה את המשקוף של שטראובר.

בדקה ה-78 רשם אלי ששון הביתרי הופעת בכורה העונה בליגה לאחר שהחליף את אלברמן. בדקה ה-81 עוד מצב טוב ליצחקי. הכדור הוקשת אליו ברחבה ויצחקי נגח מקרוב אך הכדור חלף מטר מעל השער.

בדקה ה-90 ביצע עטר חילוף הגנתי נוסף בשביל לשמור על התוצאה ולהעביר קצת זמן כשאלמוג חזן הצעיר החליף את אוקוצ'ה. דקה אחר-כך חדר בונדאה משמאל לרחבה סמוך לקו השער, חלף יפה על פני שני מגינים וניסה להוציא רוחב אך הגנת בית"ר הרחיקה. עוד דקה חלפה כדור ארוך מצא את תמיר כהן לבד מול טיבי ברחבה, אך האחרון עצר את הבעיטה של כהן.

0:1 לנתניה בסיום והיא עולה לפחות עד מחר בערב למקום השני.

הרכבים:
בית"ר: אבגי, זיו, טיבי, אמסלם, גפני, אלברמן, בואטנג, ברוכיאן, מירוסביץ', בן שושן ויצחקי. 
מכבי נתניה: שטראובר, בן דיין, סטרול, מרין, אוזן, טגה, אנסומבו, בונדאה, שכטר, חיים ואוקוצ'ה.

תגובות

מאמן האלופה, יוסי מזרחי, אמר לאחר המשחק: "קשה מאוד לשחק כדורגל בלי קהל. חצי ראשון לא היינו במשחק וחצי שני היה הרבה יותר טוב, אך לא ניצלנו מצבים. הם עשו גול מהיר ממצב נייח וניצחו את המשחק".

לגבי ההישג שלו בבית"ר והעובדה שהוא לא ממשיך שם אמר המאמן: "באתי לבית"ר במטרה לקחת אליפות ועשיתי זאת ובהפרש גדול. עשיתי את שלי בצורה מצויינת ואי אפשר להגיד שלא רציתי להמשיך. ידעתי להפריד בתקופה האחרונה בין הדברים האישיים לדברים המקצועיים והקבוצה עשתה את העבודה כמו שצריך. מה אני עושה מחר ? אני הולך לים".

המאמן המנצח, ראובן עטר אמר: "כל הכבוד לשחקנים, אני גאה בהם. היה ברור שהתוצאה חשובה לנו הרבה יותר מלבית"ר".

עטר נשאל מה הוא חושב על משחק הרדיוס וענה: "צריך לשנות את השיטה של הרדיוס בלי קהל. למרות שזה יותר קשה, הייתי מעדף לשחק בטדי מול 20 אלף צופים. זה חוויה וחבל שפספסנו את זה". 

לגבי הסוגייה אם לקיים את המשחק במקביל לדרבי התל-אביבי אמר עטר: "משחקים שהם רגישים זה לזה צריך לעשות באותה שעה כמו בכל העולם. אם היינו מנצחים ומכבי ת"א היתה מפסידה נקודות עכשיו בדרבי, השמחה היתה כפולה. עכשיו נצטרך לחכות למחר ולראות מה יהיה".

מיכאל זנדברג נשאל בסיום לגבי העונה הבאה ואמר: "יש לי חוזה לעוד שנתיים בבית"ר. טוב לי פה ואני נהנה. כמובן שאם תבוא הצעה מעניינת מאירופה, הן מבחינה כספית והן מבחינה מקצועית אני אשקול אותה בחיוב. אבל לא לכל מקום ולא לכל קבוצה. כרגע טוב לי בבית"ר ואני נשאר פה".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק