הערב: הקרב על הגמר

מכבי תל אביב, הפועל גליל עליון, בני השרון והפועל ירושלים יתמודדו היום בחצי גמר הפיינל פור על הזכות לשחק בגמר ביום חמישי ולהניף את צלחת האליפות

יום שלישי 29 מאי 2007
שלמה חסיד
הערב בהיכל נוקיה יחל הפיינל פור הישראלי בהשתתפות ארבעת הקבוצות שסיימו את הליגה בארבעת המקומות הראשונים.

זו השנה השנייה בה נערכים המשחקים בשיטה זו וגם אם במנהלת לא יודו, המטרה של המשחקים היא אחת - ליצור מצב בו מכבי תל אביב לא תזכה באליפות, כפי שקרה העונה במשחקי חצי גמר הגביע.

בשעה 18:15 יערך המשחק המעניין יותר בהשתתפות הפועל ירושלים מול בני השרון שיתחרו ביניהן על הזכות להעפיל לגמר.

מיד לאחר מכן יעלו מכבי ת"א והפועל גליל עליון למשחק שהמנצחת בו כמעט ידועה מראש שכן למכבי עשרה ניצחונות יותר מגליל בעונה הרגילה והערכה היא שלא תתקשה לנצח.

מבחינת הצהובים מת"א כל תוצאה מלבד הזכייה באליפות עלולה להוביל לזעזועים קשים במועדון אם כי נראה שצפויים שינויים רבים בשל  העונה הלא משכנעת של הקבוצה .

אחד מבעלי מכבי אמר ל-TELESPORT: "אסור לי לומר אם ספאחיה נשאר. אחרי האליפות נערוך ישיבת דריקטוריון על כל הנושאים ואז נגיע להחלטה".

הפועל י-ם ובני השרון שינסו להפיל את מכבי מכתרה לא בשיא הכושר ובסיבוב השלישי חלה ירידה תלולה ביכולתם. בכל זאת הקבוצות מנסות לשמור על אופטימיות וקודם כל להגיע לגמר.

הבוקר התאמנו הקבוצות באולם שצפוי להתמלא הערב למרות הקשיים במכירת הכרטיסים. ביום חמישי. באם יערך הגמר הקלאסי בין הפועל י-ם למכבי  ת"א יתמלא ההיכל שוב באוהדי שתי הקבוצות.

במסיבת העיתונאים לקראת המשחקים השתתפו ארבעת המאמנים וארבעת הקפטנים של הקבוצות ויו"ר המנהלת.

מאמן מכבי, נבאן ספאחיה: "אני שמח לשחק פעם נוספת מול אגדה כמו עודד קטש. אנחנו משחקים ברמה של מכבי ואני מקווה שנמשיך כך".

הקפטן הצהוב, דרק שארפ: "זו הרגשה של פיינל-פור ואני מאחל שהקבוצה הטובה ביותר תנצח".

מאמן גליל עליון, עודד קטש: "אנחנו מרגישים חדשים פה וצריכים לעכל. ספאחיה אמר שהוא שמח לשחק נגדנו שוב, אני לא כל כך שמח לשחק נגדם אבל בהצלחה לכולם".

קפטן הגליל, אבישי גורדון: "זאת הפעם הראשונה שלי כאן. מכבי ת"א פייבוריטית אבל ניתן את המקסימום שלנו".

מאמן הפועל ירושלים, דן שמיר: "היו כמובן גם ירידות אבל הכל מתנקז לשלושה ימים האלה, אנחנו משחקים מול קבוצה שמולה הכל יכול לקרות. הרבה דברים יכולים לקרות בשלושה ימים אבל כל העונה מתנקזת ליום שלישי ויהיה מעניין. אין הוקוס פוקוס אבל עם ההיכרות שלי עם השחקנים והמערכת כולם יעשו את מה שצריך לעשות".

מאיר טפירו: "הכדורסל מרוויח מזה, אני מקווה שהצלחת תלך השנה למקומות שהיא לא היתה בהם בשנים האחרונות".

מאמן בני השרון, אפי בירנבוים: "זה לא היה מובן מאליו שנעפיל לשני אירועי השיא של הכדורסל. יש לנו קבוצה עם אופי שמאמינה בעצמה. טבעות האליפות נמצאות במרחק נגיעה ממני אבל אני מרגיש כמו שהייתי בן 20 והרגשתי שטבעת הנישואין מאוד רחוקה ממני".

הקפטן, ארז כץ: "אני מתרגש להיות במעמד הזה, הצבנו לעצמנו מטרה להגיע לכאן לפיינל פור ועכשיו הכל יהיה בחזקת אקסטרות ובונוסים. ביום שלישי תהיה הקצפת ונקווה שנגיע לדובדבנים ביום חמישי".

תגובות

9

טלספורט בפייסבוק