יש לנו גמר קלאסי

פיינל- פור: מכבי ת"א ירקה דם מול הגליל, וכבר פיגרה ב-13 הפרש במחצית הראשונה, אך מחצית שנייה מצויינת של ביינום וארנולד, העניקה לה ניצחון דחוק 87:93. מכבי תפגוש את הפועל ירושלים בגמר ביום חמישי

יום שלישי 29 מאי 2007
מערכת TELESPORT

אחרי המשחק המשמים בין הפועל ירושלים לבני השרון, נתנו לנו הערב מכבי ת"א וגליל עליון סופר משחק, שבסופו הצליחה מכבי לנצח בשיניים, 87:93 ולעלות לגמר הנכסף. כל המחמאות הולכות לחניכים של עודד קטש, שעם משחק פשוט הירואי מתחו את מכבי כמעט עד הסוף. איבוד עשתונות של הגליל בדקות הסיום, והסלים של ביינום ברגעי ההכרעה שלחו את מכבי לגמר על חשבון הגליל המתוסכלת.

מי שחתום יותר מכולם על הניצחון הזה הוא וויל ביינום, שעם 29 נקודות שלו, ובמיוחד הנקודות שלו ברגע ההכרעה שלחו את מכבי לחגוג ואת הגליל לבכות את מר גורלה. ג'יימי ארנולד הצטיין גם הוא במכבי וקלע 19 נקודות. הגליל יכולה להאשים רק את עצמה על ההפסד הזה, אחרי שאיבדה לא פחות מ-17 נקודות מהעונשין במשחק הזה. אדלקה אחרי לכך יותר מכולם, כשדייק רק ארבע זריקות עונשין מתוםן 17 שזרק!

קלעו למכבי
: ביינום 29, ארנולד 19, שארפ 14.

קלעו לגליל: אדלקה 22, סימונס 16, בראטיץ' 15.

רבע ראשון: אדלקה מפרק את מכבי

מכבי פתחה עם ביינום, שארפ, בורשטיין, ארנולד וגרין. גליל פתחה עם גורדון, מוסינזון, סימונס, אוחיון ואדלקה.

דווקא הגליל פתחה חזק יותר וניצלה את העובדה שווצ'יץ ואליהו פתחו על הספסל. אדלקה ואוחיון העלו את הגליל ליתרון 2:7 מהיר. קני אדלקה פתח חזק מאוד את המשחק וחמש נקודות מהירות שלו קבעו יתרון 4:9 מפתיע לגליל. אדלקה עם עוד סל העלה את גליל ל-4:11, אך ארנולד צימק שוב ל-6:11. טל בורשטיין נכנס לעניינים ועם שלשה שלו צימק ל-9:11.

יוגב אוחיון עם 4 נקודות רצופות הריץ את גליל ליתרון 9:15. הלפרין קלע מהעבר השני, אך למכבי לא היתה תשובה לאדלקה, שהעלה את  הגליל ליתרון מבטיח של 13:20. שרון ששון עם שלשה צימק את הפיגור, אך שוב אדלקה עם הנקודה ה-11 שלו במשחק, העלה שוב את גליל ליתרון 16:22, 55 שניות לסיום הרבע. חשבתם שאדלקה סיים לכתוש? עוד סל של הפנומן העלה את הגליל ליתרון שיא 16:24. שרון ששון עם שתי קליעות עונשין צימק שוב, אך בראטיץ אם נקודה נוספת מהקו קבע את תוצאת הרבע, 18:25 מפתיע לגליל.

רבע שני: מכבי חוזרת למשחק

גליל פתחה את הרבע השני באותו מצב רוח עם שלשה של בראטיץ', שהעלתה אותה ליתרון שיא של 10 נקודות. פליקס צימק, אך שוב בראטיץ' המצויין החזיר ל-20:30 לגליל. ספאחיה לקח פסק זמן, אך את כספי זה לא ריגש ושלשה שלו קבעה 20:33 לגליל. דרק שארפ הציל את מכבי מבושה ועם שלשה שלו הוריד שוב את הפיגור ל-10 נקודות. ג'יימי ארנולד השלים ריצה של 0:5, אך אבישי גורדון עם שלשה שלישית של הגליל קבע 25:36. ארנולד מהצד הצהוב וסימונס מהעבר השני שמרו את הפער על כנו. 

דרק שארפ עם שלשה שנייה שלו צימק את הפיגור של מכבי לשמונה וביינום עם שלשה נוספת כבר החזיר את מכבי לתמונה עם 38:33 בלבד. עומרי כספי, שיחזור למכבי עונה הבאה, דפק שלשה מדהימה וסחט עבירה כדי להחזיר את גליל ליתרון 8. ארנולד עם דאנק מרהיב שוב הקטין ל-5 בלבד. ארנולד היה ה-שחקן של מכבי ברבע השני ועם עוד דאנק שלו החזיר אותה לפיגור 4 בלבד. בראטיץ' קלע שתיים לגליל מהקו, אך ווצ'יץ עם סל ראשון שלו קבע 40:45. בן שימול עם שלשה מדהימה העלה שוב את הגליל ליתרון 40:48. הלפרין היה הגיבור של מכבי בסיום ועם 6 נקודות רצופות שלו, כולל שלשה עם הבאזר הורידה את הקבוצות להפסקה עם 46:48 בלבד לגליל.

רבע שלישי: מכבי נוטלת את ההובלה

מכבי השוותה מיד עם פתיחת המחצית השנייה, אך שוב אדלקה החזיק את גליל בתמונה.דרק שארפ העלה את מכבי ליתרון ראשון במשחק עם שלשה, אך אדלקה שוב החזיר את היתרון לגליל, 55:56, 3 דקות בתוך הרבע. מכבי יצרה לעצמה יתרון ובנתה אותו, כאשר שלשה נוספת של ביינום קובעת 57:60 לצהובים. גליל לא הצליחה לקלוע 4 דקות רצופות בתוך הרבע ומכבי ברחה ליתרון 57:63.

ביינום וארנולד הריצו את מכבי ליתרון שיא במשחק, 67:59 והגליל, שקלעה סל בודד של כספי ב-5 דקות לע עמדה בקצב. גליל ניסתה לחזור למשחק וסלים של אדלקה וכספי החזירו אותה לפיגור של 5 נקודות בלבד. נואל פליקס, שקיבל דקו משמעותיות הערב, העלה את מכבי ל-69, אך סימונס עם סל מיד בצד שני קבע 64:69 למכבי בסוף הרבע.

רבע רביעי: מכבי ת"א בגמר

גליל פתחה מצויין את הרבע עם סל של אדלקה. אך אדלקה לא הפסיק להחטיא מקו העונשין. 4 נקודות רצופות של מכבי החזירו אותה ליתרון 66:73. סאשה בראטיץ', עם מהלך של סל ועבירה שוב החזיר את הגליל לתמונה. יוגב אוחיון ניסה להחזיר את גליל למשחק, אך וויל ביינום המצויין העלה את מכבי שוב ליתרון 8, 70:78, 4 דקות ברבע האחרון. 4 נקודות רצופות של כספי וסימונס, שוב החזירו את הגליל לתמונה, ופיגור 4 נקודות בלבד. טרי סימונס השלים ריצת 0:6 והפער של מכבי צומק לשתיים בלבד, 78:76. וויל ביינום המשיך לקחת על עצמו את המשחק, והחטיא פעם אחרי פעם. טל בורשטיין, שלקח ריבאונד התקפה דייק רק פעם אחת וקבע 76:79 בלבד למכבי.

טרי סימונס עם ג'אמפ אדיר שלו צימק את הפער לנקודה, לפני שביינום החזיר שוב ליתרון 3, אחרי ריבאונד התקפה שלו. מהלך אדיר של בראטיץ', שקלע סל וסחט עבירה חמישית משרון ששון, צימק את הפער ל-80:81 בלבד לאלופה. הלחץ היה בשיאו בספסל של מכבי. ביינום עם שתי זריקות עונשין החזיר שוב ל-80:83. גליל יצאה להתקפת נגד וטרי סימונס המדהים שוב קלע סל, שחט עבירה והשווה ל-83:83. ג'יימי ארנולד עם אחת משתיים מהקו העלה את מכבי ליתרון נקודה. 

גליל לא הצליחה לעשות סל בצד השני, וג'יימי ארנולד עם ריבאונד התקפה מדהים העלה את מכבי ליתרון 83:86, 1.20 לסיום. יוגב אוחיון הצעיר קלע אחת מהקו וצימק לשתי נקודות. ביינום עם סל גדול וחשוב העלה את מכבי ליתרון 84:88, 45 שניות לסיום. גליל איבדה את הכיוון, מכבי יצאה להתקפה, ביינום החטיא שלשה ויסאיטיס עם ריבאונד התקפה מדהים העלה את מכבי ליתרון 84:90. ביינום קלע אחת מהקו, אך כספי החזיר את הגליל ל-87.ביינום קבע את תוצאת המשחק, 87:93 למכבים.

צילום: יותם רונן

תגובות

b

טלספורט בפייסבוק