הרחקה מ-4 משחקים למוסא

הפגיעה באוהד שפרץ לכר הדשא עלתה למגן מכבי ת"א בהרחקה ל-4 משחקים בפועל ועוד 6 ע"ת לשנה. עונשי רדיוס והפחת נקודות ע"ת למכבי והפועל ת"א. כל זה בעקבות אירועי דרבי אחד

יום רביעי 30 מאי 2007
שלמה חסיד
שחקן מכבי תל אביב, קובי מוסא הורחק מ-10 משחקים, 4 מהם בפועל ו-6 מהם על תנאי לשנה, בגלל הפגיעה שלו באוהד הפועל ת"א בפרץ למגרש המשחק הדרבי האחרון (3:0).

הדיין לא התרשם מהטיעון של מוסא כי ניסה להגן על עצמו והסביר: "הנני קובע בוודאות וללא צל של ספק שמדובר בפעולה שהיא לא הייתה הכרח המציאות, כי לא נשקפה סכנה ממשית לנאשם וכי על פי הדרך שבה הוא נקט הוא פעל מתוך יוזמה אישית והנני מרשיעו ללא היסוס בעבירה המיוחסת לו: התנהגות בלתי הולמת עפ"י סעיף 19 י` לתקנון המשמעת".

בנוסף לכך, קיבלה מכבי ת"א עונש רדיוס למשחק הראשון של העונה הבאה על זריקת החפצים של אוהדיה על השופט ועל טועמה, הפחתת שתי נקודות ליגה ע"ת לשנה, בשל התגרה בין השחקנים וקנס כולל של 60,000 ש"ח על זריקות רימוני עשן ונהמות של הקהל לעבור ברוך דגו.

גם הפועל ת"א לא יצאה נקייה וקיבלה עונש רדיוס ל-2 המשחקים הראשונים של העונה הבאה בשל ההתפרצות למגרש של שני אוהדיה, הפחתת 2 נקודות ליגה ע"ת לשנה עבור התגרה בין שחקניה לאלה של מכבי וקנס כספי של 60,000 שקלים בעבור זריקת רימוני עשן וחזיזים של אוהדיה.

מוסא: פחדתי שהאוהד יפגע בי

קובי מוסא עמד היום לדין משמעתי בועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל בגין עבירה של התנהגות בלתי ספורטיביתע

מוסא הואשם בכך שפגע באוהד יקיר אילוז בדקה ה-88 של המשחק לאחר שהאוהד פרץ לכר הדשא.

מוסא אמר לדיין חיים אלחדף: "פחדתי שהאוהד יפגע בי. לא ידעתי מה יש לו ביד. בסך הכל התגוננתי על עצמי. כבר היה מקרה בעבר ברחובות בו שחקן נהרג".

אלחדף לא נשאר חייב ואמר למוסא: "אני לא חושב שהיית צריך להגן על עצמך. ראיתי את השידור בטלביזיה והוא לא עשה רושם של אחד שיתקוף אותך. עם כל הכבוד לך אתה לא שוטר".

בעקבות הדרבי עמדו לדין גם נציגי מכבי והפועל תל אביב באשמות של התפרעויות הקהל שכללו זריקת אבוקות וזריקת חפצים מצד אוהדי מכבי תל אביב לעבר ברוך דגו. את מכבי תל אביב ייצג מנהל הקבוצה אבנר טוויטו ואת הפועל ייצג המנכ"ל אריה הרשקוביץ'.

הרשקוביץ' וטוויטו התקשו לספק הסברים למה שהתרחש. הרשקוביץ' אמר  כי: "כולם צריכים להתבייש במה שהיה שם" ואילו טוויטו הבהיר ש"לדעתי השופט צריך היה לשרוק לסיום בדקה בה החלו ההתפרעויות".

צילומים: יותם רונן

תגובות

1

טלספורט בפייסבוק