מלחה צהוב. ונוקיה הערב?

בלילה שלפני משחק גמר הפיינל פור צבעו אלמונים את דלתות אולם מלחה בצבע צהוב. הערב: משחק האליפות בין מכבי ת"א והפועל י-ם והמשחק האחרון של ספאחיה במכבי. גישוש אצל בלאט הדהים את המכבים בעניין שכרו

יום חמישי 31 מאי 2007
שלמה חסיד
מכבי תל אביב והפועל ירושלים יתמודדו הערב (20:50) במשחק הגמר של הפיינל פור של ליגת העל. המנצחת תוכתר כאלופת ליגת העל לעונת 2006/7. הסיכויים נוטים למכבי תל אביב בזכות  הביתיות, אלא שהיכולת של שחקני מכבי שלשום מול גליל עליון מעניקה ריח של סנסציה באוויר.

דבר אחד נראה ברור - יהיה זה משחקו האחרון של נבאן ספאחיה במכבי תל אביב. היכולת החלשה שהציגה הקבוצה העונה במשחקיה ביורוליג והיכולת הגרועה שהציגה במשחקים המכירעים בליגה ובגביע, הביאה את ראשי מכבי תל אביב להחלטה כמעט סופית שספאחיה לא מתאים לצהובים.

במכבי תל אביב מעדיפים כמחליף את דיוויד בלאט שעזב את בנטון טרוויזיו, אלא שבלאט דרש בשיחות בלתי רשמיות סכום של כמיליוון דולר לעונה, סכום אותו בלאט יוכל לקבל באם ירצה לחזור ולאמן ברוסיה למשל או בקבוצה בכירה אחרת באיטליה.

הלילה ריססו אלמונים את דלתות אולם מלחה בירושלים בצבע צהוב. נראה כי היו אלה אוהדי מכבי תל אביב שניסו לעורר מהומה רבתי לקראת הערב.  

במסיבת עיתונאים לקראת גמר הפיינל פור,  אמר ספאחיה: "מכבי פייבוריטית. מכבי קבוצה יותר טובה, אנחנו נשאף לנצח בצורה יפה ולסיים את העונה בצורה מכובדת. זו הפעם הראשונה שאני בפיינל פור ואנחנו מוכנים. ניצחנו כבר בלי וויציץ' ואני בטוח שמחר הוא יהיה ביכולת יותר טובה מאשר ביום שלישי".

דרק שארפ פירגן ליריבה: "יש לנו את כל הכבוד להפועל י-ם. מדובר בקבוצה חזקה ומאומנת ולא יהיה קל אבל אנחנו ננצח. אני כבר מחכה למחר ובטוח שתהיה באולם אווירה מדהימה עם שני הקהלים וצפויה חווית כדורסל אדירה".

וויל ביינום אמר: "מכבי פייבוריטית, מכבי יותר טובה ומכבי תנצח. שכחנו כבר את שהיה אתמול ואנחנו מתרכזים במשחק של מחר. נבוא לנצח ואנחנו מאמינים בעצמנו".

ניקולה וויצ'יץ': "ירושלים קבוצת יורוליג לכל דבר. יש לנו את כל הריספקט אליה. דן שמיר איש כדורסל מהמעלה הראשונה. אני באופן אישי לא מאה אחוז בריא, אבל אם יצטרכו אותי אתן את כל מה שאני יכול. אני מאמין שננצח, נצא לפגרה ונחזור כמכבי ת"א טובה יותר בשנה הבאה".

קפטן מאיר טפירו  שבדרך כלל לא בולט במשחקי הקבוצה בהיכל נוקיה נשמע אופטימי:  "אני לא יודע אם יש לנו מחסום פסיכולוגי נגד מכבי ת"א, אבל העובדה היא שבשנים האחרונות לא הצלחנו לנצח אותם בנוקיה. אני מקווה שמחר נשבור את המחסום. לי באופן אישי אין בעיה עם המשחקים האלה. זה נכון שלא הצלחתי במשחקים האחרונים נגדם אבל אני מקווה ומאמין שמחר נציג יכולת טובה וזה אפשרי לזכות באליפות".

דן שמיר, מאמן הפועל ירושלים, אמר: "כל הכבוד למכבי על עונה מרשימה בליגה. הייתי בשנה שעברה בצד השני, הפעם אני בצד של הפועל ירושלים ואנחנו באים כדי לנצח".

תגובות

f

טלספורט בפייסבוק